line
line
בחר מרצה
בחר הרצאה
חיפוש כללי
צאלים למנהלים

 עמרי אסנהיים
כתב בכיר בתכנית "עובדה" ומחבר רב המכר "צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל" בהרצאה מרתקת מנתח את ההחלטות שחרצו גורלות, ומתעמק בסוגיות המנהיגות, ניהול משברים, ולקיחת אחריות.

שם
דואר אלקטרוני *

פרופסור ג'יי (יעקב) לביא
מומחה להשתלות לב 

קרא עוד >>
 

דן דן בולוטין

דן דן בולוטין מרכז המרצים לישראל רחוב זבוטינסקי 33, בניין התאומים מס 1, רמת גן מרצה
דן דן בולוטין

דן דן בולוטין ביולוג ומדריך טיולים. מוביל משלחות מחקר.
 

שם + משפחה*
דוא"ל*
דוא"ל*
טלפון*
חברה
מעוניין בעדכונים
line
קורות חיים
הרצאות מבוקשות
וידאו
הזמנת הרצאה

לאנטארקטיקה בעקבות שקלטון – בזכות המנהיגות: עבודת צוות, דבקות במשימה ומנהיגות. סיפור ההישרדות הגדול בהיסטוריה:
השנה 1914. 28 בריטים בפיקודו של ה"בוס" ארנסט שקלטון יוצאים למשימה הגדולה בדרום. חציית יבשת אנטארקטיקה. הים הדרומי הקפוא והקשוח מתנכל להם ולאחר זמן מה נלכדת ספינתם "אנדיורנס" בין הקרחונים. כמה חודשים אח"כ הם נאלצים לנטוש את הספינה ולהמשיך לחיות על גבי קרח צף. בסיום מאבק אינסופי כמעט, כח סבל, דבקות במשימה, ומעל הכל מנהיגותו של שקלטון - מצליחים לנחות על חוף טרשים חשוף, באי הפיל. איש לא עובר שם. הסיכוי לחילוץ אפסי. שקלטון ועוד כמה מפקודיו, בסירת הצלה קטנה ורעועה, יוצאים למסע חסר סיכוי לכיוון ג'ורג'יה הדרומית אלף ומאתיים ק"מ בים הסוער בעולם, והם עשו זאת. 522 יום אחרי שעזבו את האי שבו אליו, מצדו הלא נכון. חציה רגלית ראשונה בהיסטוריה, ומשם לאחר 2 ניסיונות נפל חולצו כל אנשיו בחיים!  כשכולם מסכימים שרק אישיותו ומנהיגותו של שקלטון החזירו למעשה את כולם הביתה בחיים, מנהיגותו של שקלטון נלמדת בבתי ספר למנהיגות בכל העולם ותסופר גם בהרצאה.
דנדן בולוטין עם עוד 7 ישראלים שיחזר את המסע המופלא, בנופים הקסומים של ג'ורג'יה הדרומית ואנטארקטיקה. הרצאה בליווי שקופיות ושקופיות מתמונות שצולמו במשלחת של שקלטון. אפשרות גם לקטעי וידאו מזמננו אנו.

האינדיאנים ביערות הגשם באקוואדור: דנדן בולוטין עבד כארבע שנים ביערות הגשם באקוואדור בניהול פרויקט מטעם אוניברסיטת תל-אביב, במהלך עבודתו הגיע דנדן לשבטים נידחים במעבה היער. בעזרתם של זקני השבט אסף צמחי מרפא תוך לימוד מאותם מרפאים אינדיאנים המהווים "בנק ידע" הולך ונכחד. הרצאה על כל אותם דברים שלא הופיעו בעבודת המסטר, סיפורי אינדיאנים שונים מוזרים ומשעשעים: איפה הם יערות הגשם? מה אוכלים ומה שותים האינדיאנים ביערות הגשם? איך מתחתנים בשבט הקיצואה? למה איש לא מעז לשטח הטאגאריס? ולמה כולם חוששים מהווהורנים? כל זאת ועוד בהרצאה על יערות הגשם.

מדבריות בארץ ובעולם: המדבריות בעולם משותפים בהגדרתם (כמות משקעים שנתית)ובאכזריותם אבל לא דומים ביופיים,צמחייה, בבעלי החיים ובשבטים המתגוררים בהם. דן דן בולוטין אתנו בוטנאי יתחיל את סיפורו בצפון הנגב שם הוא גר בחוות מרעה, משם ינדוד דרומה למדבריות ישראל וסיני, מדבריות אפריקה כמו מדבר נמיב, מדבריות דרום אמריקה כמו מדבר האטקמה בצפון  צ´ילה ויקנח במדבר הגדול והאכזרי בעולם,אנטארטיקה. ההרצאה תיגע בשבטים, בצמחיה ובעולם החי,בבעיות המדבור הגלובליות אבל בעיקר בסיפורים אישיים ומרתקים שיכולים  להתרחש רק בתוך האבק והדממה של המדבר החום והלבן שעל כדור הארץ.

המסע לשדה הקרח הדרומי:
בחלקה הדרומי של דרום אמריקה משתרעים שני שדות קרח. הדרומי הגדול יותר, שטחו כמעט כפול משטחה של ישראל. בצידו הצ'יליאני מאות פיורדים ואלפי איים לא מיושבים. למעשה בין הנקודה המיושבת האחרונה מצפון, ועד הנקודה הבאה מדרום, מפרידים 1100 ק"מ וביניהם רק כפר אחד קטן. שישה ישראלים – חמישה בחורים ובחורה אחת, היו הראשונים ש"עשו" זאת בקיאקים. פיורדים, קרחוני ענק, דולפינים, אריות – ים, סערות, תקלות, צרות והרבה צבע טבע והומור. זהו סיפור המסע לשדה הקרח הדרומי.

טקסי התבגרות וחניכה: מסתבר שבחברות רבות ובתרבויות שונות נהוג לערוך טקסי בגרות וחניכה, כמעבר משלב הילדות לשלב הבגרות. אצל נערות בושמניות בקלהרי חוגגים את הוסת הראשונה. וגם צובעים את הנערה באדום – למען הסר ספק. בני שבט הווהוראני ביערות הגשם  של אקוואדור נחשבים לבוגרים מהיום בו הם קושרים את אבר מינם בשרוך. לעומת זאת בשבטים אחרים המשימות קשות ומסוכנות, הישרדות שנה שלמה בשטח, אצל המסאים בקניה. נמלים עוקצות בשבטים שונים באמזונס, ובאינדונזיה. אצלנו עולים לתורה בדיוק כשמתחלף הקול. וכולנו יודעים שלמרות ה "ברוך שפטרני מעונשו של זה" ההורים לא פטורים לעוד שנים רבות...ההבדל בין צעיר לבוגר חשוב מאוד - הדרישות שונות וגם הדברים המותרים שונים. גם אצל בעלי חיים יש הבדלים בולטים בין גור לבוגר, וגם אצלם יש דברים שמותרים לגורים, ולבוגרים לא- ולהיפך. מה ההבדל בין ילד או ילדה, לנער או לנערה?. בקיצור : בר מצוה לא רק אצלנו...

שאמניזם וכישוף בדרום אמריקה: בעקבות מחקר בן כ 5 שנים ועבודה עם שאמנים (מרפאים) אינדיאנים, בו למדנו על שימושים שונים בצמחי מרפא. חלק נשאר מסתורי ועלום. מה מסתתר מאחורי טקסי הריפוי והכישוף האינדיאנים? האם יש בהם אמת- או שהכול אחיזת עיניים? איך ומי יכול לדבר עם המתים? על מפגשים עם מרפאים ומכשפים, צמחי מרפא, וגם חוויות אישיות מטקסים לגירוש רוח רעה וכישוף. על כל אלו ועוד בהרצאה: שאמניזם וכישוף בדרום אמריקה.

 

להזמנת הרצאה

נועם גרשוני
היה טייס אפאצ'י שנפצע. סיפורו המדהים הסתיים עם מדליית זהב, באולימפיאדת הנכים בלונדון.

  קרא עוד>>

 

בוני גינצבורג
מרצה על קבלת החלטות בצמתים ונגיעה במקומות של אי הצלחה ומפחי נפש.

קרא עוד>>

 
אליעזר שקדי
מפקד חיל האויר ומנכ״ל אל על לשעבר, מרצה מרתק ומבוקש במגוון נושאים. 

קרא עוד>>
 

    טל: 03-6136444  פקס: 03-6136445  כתובת: רח' זבוטינסקי 33, בניין התאומים מס' 1, רמת גן   E-mail:  info@hamartzim.co.il     www.hamartzim.co.il

Simply-Smart.com