אבי משולם מרצה

אבי משולם

אבי משולם - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

מנכ"ל רדיו תל אביב, לשעבר עורך עיתון "מעריב" ואתר האינטרנט "וואלה!" ,מאנשי התקשורת הבולטים בישראל בעשור האחרון.
משולם גדל והתחנך בבני ברק, הרחק ממוקדי הברנז'ה של תעשיית התקשורת בישראל. כישוריו העיתונאיים ומשנתו הניהולית הובילו אותו בגיל צעיר לעמוד בראש אתר אינטרנט מצליח ולהתמנות לעורך הראשי באחד העיתונים החשובים בישראל (העורך הצעיר ביותר אי פעם של עיתון ארצי בישראל). השילוב בין ערכים עיתונאיים מסורתיים והבנה עמוקה של תהליכים טכנולוגיים פורצי דרך הפכו את משולם למומחה ומרצה על עיתונות אינטרנט ותרבות דיגיטלית. במהלך השנים הפך משולם למרואיין מבוקש ביותר והוא מופיע בקביעות בתכניות אירוח ואקטואליה.
מאז שנת 2007 נמנה משולם על סגל המרצים בבית הספר לתקשורת ע"ש סמי עופר במרכז הבינתחומי בהרצליה. בנוסף, מעביר משולם הרצאות וכיתות אמן בימי עיון ואירועים מיוחדים של ארגונים, אוניברסיטאות ומכללות. מדי שנה הוא לוקח חלק פעיל בכנס הרדיו ובכנס העיתונאים באילת.
אבי משולם שנחשב למומחה גם בתחומי המוזיקה הישראלית על שלל גוניה היה שדרן ועורך בקול ישראל מ-1999 ועד2011 . בין השאר הגיש וערך ברשת ג' את מגזין הרוק והמוזיקה האלטרנטיבית "רוק בישראל" בה ראיין שורה ארוכה של אמנים מובילים. במקביל, שידר בקביעות תוכניות "אמצע הדרך", "שירי ארץ ישראל", מצעדים, סיכומי שנה, ג'אמים באולפן 88 FM ומופעי חוץ.
את שירותו הצבאי עשה משולם בגלי צה"ל ככתב, עורך ומגיש במחלקת האקטואליה של התחנה ובמקביל הגיש וערך גם בתכניות בידור, סאטירה ומוזיקה.
בשנים האחרונים מרבה משולם להנחות ולראיין באמצעי התקשורת השונים ובאירועים וכנסים. מנחה מוכשר ורהוט.

הרצאות מבוקשות

מלחמת הטוקבקים לא מפסיקה לייצר סערות ויש מי שרוצה לנטרל אותה. מדוע הישראלים התאהבו בטוקבקים ומי מרשה להם להתחבא? איך מנסים הפוליטיקאים לסתום את הפה לגולשים והאם יש לזה קשר לחופש הביטוי? הצצה נדירה אל אחורי הקלעים של סצינת האינטרנט הגועשת והמאבקים לשמר אותה חופשית.

איך הפכה העיתונות הישראלית מעוררת היראה לכלב שמפחד לנבוח ולא מעז לנשוך. מתי הקשיים הכלכליים הפכו לסכנה אמתית לקיום העיתונות ואיך כל זה משפיע על הדמוקרטיה הישראלית? מה השיקולים שמובילים כל אחד מהעורכים במדיומים השונים והאם יש הבדלים ביניהם? מי מהם מוגבל יותר? מה היתרונות והחסרונות שניצבים בפניהם? האם באמת קרוב היום בו העיתון המודפס יעלם?
על מעמדה ומצבה של העיתונות לאחר השתלטות האינטרנט. על האייפד ומכשירי הטאבלט – התקווה הגדולה להצלת עולם העיתונות. וגם על הסלולר, הרשתות החברתיות והבלוגים ככלי עיתונאי לגיטימי – איך הם משפיעים על עבודת העיתונאים?

טרגדיה והתרגשות לאומית בעיתונות הישראלית. על הקו הדק שבין מרגש לצהוב ובין מותר ואסור. כיצד שיקולי רייטינג קובעים את אופי סיקור האסון ומה הם ההבדלים המדהימים בין טיפול התקשורת באסונות בעבר ובין הדרך בה "מוכרים" לנו טרגדיות בימים אלו. מה הם הפערים בין הברודשיט לצהובון וכמה הם גדלו בעשורים האחרונים. האם התקשורת של היום יותר נשכנית וחצופה? והאם העיתונאי הצעיר פחות טוב מהעיתונאי הוותיק?

פעם שרו "ים של דמעות" ו"איני יכול", היום ממלאים את קיסריה ויאללה בלאגן. כיצד הפכה המוזיקה המזרחית לתעשייה מגלגלת מיליונים שכוכביה עסוקים בעגיל באוזן, במרצדס בחניה ובבגדי מעצבים. ניתוח מוזיקלי מרתק של המהפך במוזיקה הישראלית מג'ו עמר וצלילי הכרם ועד כיבוש קיסריה והיכל נוקיה.

קשה להאמין אבל הצנזורה ברדיו חתכה עד לפני שנים אחדות שירים מחשש לנפשו הרגישה של העם. סקירה מרתקת על פעילות המספריים ברדיו הישראלי שצנזרה מילים גסות, פעילות מינית, רמיזות לשימוש בסמים וכמובן כל ביקורת פוליטית. כל תולדות שירי המחאה והמוזיקה הפוליטית, המאבקים לאסור לשידור מוזיקת מחאה, הרגעים בהם המחאה הפכה אופנתית, השירים שמחביאים בתוכם מחאה ואחרים שלא הובנו ככאלה והפכו להמנונים קנוניים.
על חוה אלברשטיין, נורית גלרון, דיויד ברוזה, ריקי גל ועוד רבים אחרים שנפלו קורבן לקומיסרים ברדיו, נחתכו או הורחקו מגלי האתר.
מסע רווי יצרים פוליטיים, צנזורה, מאבקים, ומוזיקה טובה ופחות טובה, בניסיון לנסח את גבולות הסיבולת של המיינסטרים הישראלי.

כל תולדות הרדיו בישראל. מפת השידור הישראלי מתקופת המחתרת, דרך משפחת שמחון והגל הקל ועד לימי הרדיו המסחרי. הרגעים המכוננים לצד האירועים המביכים וההצלחות הגדולות לצד הטעויות ההיסטוריות. מה סוד הקסם של המדיום? איך יתכן שהרדיו בישראל עדיין מאוד מואזן? והאם האייפון והאינטרנט יעשו את מה שלא הצליחה לעשות הטלוויזיה ויהרגו את הרדיו?

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,פסח

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

 אבי משולם

אבי משולם

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,פסח

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - אבי משולם