אבנר אברהם מרצה

אבנר אברהם

בלעדי תמונה של אבנר אברהם
עברית , אנגלית

קורות חיים

אמן, אוצר, מפיק, איש מוסד לשעבר ומומחה מספר 1 לאייכמן. אצר והפיק ,במקביל לתפקידו במוסד ולאחר פרישתו, כ־30 תערוכות כמו: "מבצע פינאלה-לכידתו של אייכמן", "מבצע יונתן-הפעולה לשחרור חטופי אנטבה" ועוד.

בוגר תואר ראשון במחשבים, תואר שני במנהל עסקים, ולימודי תעודה במוזיאולוגיה ואוצרות (בהצטיינות) מאוניברסיטת תל-אביב. שירת כקצין קשר בצה"ל וגויס למוסד ב-1987.

אברהם שירת במשך 28 שנה ב-"מוסד" בתפקידים שונים בארץ ובחו"ל.

בשנותיו האחרונות בארגון אברהם יזם והקים את "מוזיאון המוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים", כמו כן הוא האוצר ראשי של המוזיאון. במסגרת זו אצר למעלה משלושים תערוכות מרתקות ובלעדיות. פרץ לראשונה לתודעת הציבור בשנת 2011 עם תערוכתו 'מבצע פינאלה- סיפור לכידתו של אייכמן' שהוצגה במטה המוסד, בכנסת ובבית התפוצות. כיום נודדת התערוכה ברחבי ארצות הברית וזוכה להערכה עצומה. תערוכות ידועות נוספות שאצר והציג – 'מבצע יונתן-הפעולה לשחרור חטופי אנטבה' (מרכז רבין), 'מבצע משה' ועוד.

כיום אברהם עורך ומשדר תכנית רדיו העוסקת באמנות בקול-ישראל, מפיק ואוצר תערוכות היסטוריות ותערוכות אמנות ייחודיות, ומצייר בטכניקות שונות.  בנוסף הוא מרצה בפני פורומים בכירים ביותר בארץ ובעולם, יוזם ותורם למען רווחת החיילים הבודדים.

הרצאות מבוקשות

ההרצאה חושפת את סיפור לכידתו של אייכמן דרך סיפורים רבים ומרגשים של מאות אנשים שמלאו תפקידים שונים מבלי לדעת כלל שהם חלק מהפעולה ההיסטורית. דרך התערוכה שיזם ואצר אברהם במטה המוסד הוא פגש מאות רבות של מבקרים מהארץ והעולם דרכם הגיע לסיפורים שמעולם לא סופרו, חפצים, תמונות ותעודות שלא נראו.
אברהם עומד בקשר עם מאות אנשים ברחבי הארץ והעולם הקשורים למבצע וממשיך באופן קבוע לחקור את המבצע ולאסוף חומרים, תמונות ופריטים נדירים. מתראיין בנושא לכלי התקשורת בארץ ובעולם.
ההרצאה מלווה בתמונות, קטעי סרטים וקול נדירים וסיפורים בלעדיים.

כארבעים שנה אחרי וחלק גדול מהסיפורים המרתקים נחשפים רק עכשיו. הרצאה חווייתית ומרתקת של שני אנשים. האחד ״חגג״ את בר המצווה שלו בשבי באוגנדה. השני, איש מוסד לשעבר שליקט ואסף את הסיפורים עוצרי הנשימה שמאחורי הקלעים. הנרטיב של אנטבה נצרב בתודעת העם היהודי בארץ ובעולם לעד. אחת ההרצאות המרתקות, המרגשות ומעוררות ההתפעלות שיש. שילוב הסיפור הגדול מהחיים עם אישיותם יוצאת הדופן של המספרים וכישרונם הנדיר לספר סיפור המבטיח התרגשות גדולה והתוודעות למידע היסטורי שנחשף ארבעים שנה אחרי. הזדמנות נדירה לשמוע את החוויה בגוף ראשון ואישי.

למה כדאי להזמין הרצאה של אבנר אברהם

אבנר אברהם הוכתר כה"ביוגרף של אייכמן". הרצאתו חושפת את כל מה שרציתם לדעת על החטיפה של אייכמן ולא העזתם לשאול. זו הרצאה מרתקת, מלאה בסיפורים נדירים שלא תשמעו בשום מקום אחר.

 

לקוחות ממליצים

מתנ"ס שפיר
 

"הקהל שהגיע היה מרוצה מאוד מהרצאה ואלה שלא הגיעו הצטערו.
אני אמליץ לאנשים אחרים לקחת וכמו שהבנתי יש לו עוד הרצאות ואשמח בהמשך לקחת אותו שוב."

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - אבנר אברהם