ד"ר אייל דורון מרצה

ד"ר אייל דורון

אייל דורון - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

מרצה על אושר, יצירתיות והחיים במאה ה-21. באמצעות הרצאות חווייתיות, הומור ותובנות מפתיעות, מזמין דורון את הקהל לחשוב על העבודה והחיים מזווית חדשה. דורון חוקר חשיבה יצירתית ועובד עם מנהלים בארץ ובחו"ל על פתרון בעיות והישגי שיא בתנאים של חוסר ודאות. כיום, מוביל את התוכנית "Creativity in Action" בבית-הספר להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי .(IDC) מחבר הספר "החיים בלונה פארק", בהוצאת כתר.

דורון החל את דרכו כיוצר תיאטרון וטלוויזיה. הוא סיים קורס מתקדם ב-BBC לבימוי ועבד בתיאטרון כמחזאי וכבמאי. במקביל לימד משחק, כתיבה והעביר קורסים לסטודנטים בתקשורת' בפסיכולוגיה ובפסיכותרפיה באומנויות. בהמשך החל לערוך ולביים סדרות עבור הטלוויזיה, בעיקר בערוץ השני.

בין השאר, דורון חתום כיוצר על סדרות המדע הפופולריות "איך להיות בשישה שיעורים?", "איך להצליח בשישה שיעורים" והעונה השלישית – "משפחה מאושרת בשישה שיעורים", (קשת, ערוץ 2), בהן שימש כעורך ראשי, תסריטאי ובמאי. הסדרות מבוססות על עבודת תחקיר בת מספר שנים ובוחנות את שאלת האושר, היחסים וההצלחה מהיבטים שונים כגון כסף, אושר, ילדים, בריאות, גורל, מזל ואהבה.
במסגרת לימודי הפוסט-דוקטורט שלו פיתח דורון מודלים לפיתוח חשיבה יצירתית בקרב ילדים ובני נוער ברחבי הארץ. מחקריו תיקפו מתודולוגיה חדשנית להגברת החשיבה היצירתית בקרב מגוון של אוכלוסיות.
בצד העבודה המעשית בשטח, מקדיש דורון את זמנו לעולם האקדמי וחוקר את שאלת האושר, החשיבה היצירתית והעולם החדש.

הרצאות מבוקשות

יש לנו הזדמנות, דווקא עכשיו.
קמנו בוקר אחד לעולם חסר ודאות, ויש לא מעט לחץ ודאגה באוויר.
זה נכון,  הכל זז מהר, אבל גם אנחנו יכולים להגיב בקצב מפתיע משלנו.
אנחנו טובים כשאין לנו ברירה.
אז מה עושים?
איך חושבים יצירתי?
איך מחזירים לעצמנו תחושת שליטה במצב של חוסר ודאות מתמשך?
מה עושים בבית, כשכולם ביחד?
איך מתארגנים מחדש?
איך חושבים ומרגישים חופשי בעולם של מגבלות?

הרצאה מעוררת השראה עם חשיבה מסוג אחר על מציאות מסוג אחר.
יש בתקופה הזאת הרבה דברים שיכולים לעורר השראה, לגלות את עצמינו, להפתיע את עצמנו.
יש לנו הזדמנות, דווקא עכשיו.

העולם החדש הוא עולם מואץ, שמשתנה ללא הרף, ומלווה בתחושת חוסר ודאות לגבי העתיד. נשאלת השאלה האם הכללים השתנו? האם העולם השתנה? ומה כל זה אומר כבר מחר בבוקר? איך אפשר להיות אפילו יותר מאושרים בעולם המסתורי של המאה ה-21? ההרצאה משעשעת ומלאת תובנות ונוגעת במגוון תחומי החיים כמו זוגיות, אהבה, נשים, גברים, ילדים, משפחה וכמובן עבודה. ההרצאה עובדת דרך מחקרים, אנקדוטות ודוגמאות מרתקות ומלאות הומור על כל מה שכל אחד מאתנו צריך לעשות כדי להיות מאושר יותר ולהפוך את העבודה שלו למאושרת יותר.
דגש על דוגמאות מחברות בעולם שהצליחו לייצר מודל ייחודי ויוצא דופן של אושר ארגוני.

חינכו אותנו שחשוב להיות אנשים "רציניים" ו"אחראיים". אנחנו רגילים לחשוב לפי קטגוריות נוקשות של שחור/לבן, של עבודה/בית, או של ילדותיות/בגרות. למדו אותנו להעריץ את החשיבה ההגיונית, להיות אחראי, להכין שיעורים, להגיע בזמן ולהתכונן למבחנים. אבל המאה ה-21 עובדת אחרת: כל המובילים של העולם החדש, מגוגל, פייסבוק ואמזון, ומי שלא תרצו – הם בעצם "משוגעים" שהולכים כמעט נגד כל מה שלמדנו. המאה ה-21 מכבדת אנשים שפועלים גם מתוך אינטואיציה ותחושות בטן, באופן יותר ספונטני, מתוך תשוקה, ובעתיד הקרוב נתבקש להיות גם קצת "משוגעים". אי אפשר יותר להיצמד רק למסלול בטוח ולבחירות חיים מאורגנות ובדוקות. אז הנה שאלה: מתי בפעם האחרונה מישהו בעבודה אמר לכם שאתם קצת משוגעים?
בהרצאה נדגים מודל של ניהול אינטואיטיבי, ש"עושה הבדל" ומייצר יתרון על-פני המתחרים ההגיוניים שלנו. אז איך לצאת מה"מטריקס", למה ברוס ויליס תמיד מנצח, ואיך מצב של "אי שפיות זמנית" הוא השפוי החדש…

שלום חנוך שר בזמנו שיר מחאה סאטירי ומוכר: "כל אחד רוצה להיות מנכ"ל להיות מזכ"ל להיות מפכ"ל כל אחד רוצה להיות – משהו, מישהו". שרנו וחייכנו, ואז הגיעה המאה ה-21 במלוא עוצמתה ושינתה את כללי המשחק. לא "כל אחד רוצה", אלא "כל אחד חייב". חייב מה? להיות 'מישהו', מדוע? כי כל אחד רוצה להתפרנס. כי גם אנחנו רוצים להרוויח כסף ולחיות בכבוד. זהו השיר של השנים הקרובות. זהו שיר אחר, שלא כולם מזמזמים אותו לעצמם עדיין וכדאי להתחיל, לפני שיהיה מאוחר מידי. בתוך עשור הרובוטים ישלחו לפחות 40% מבעלי המקצועות בישראל הביתה. זה באמת הופנם אצלנו? שורה של גופים מחקריים וממשלתיים, בעולם ובארץ, מזהירה ומתריעה מפני מה שעומד לקרות: מאות אלפי אנשים מובטלים בעקבות כל המצאה טכנולוגית חדשה. עלינו להתחיל לחשוב אחרת, להבין שכל אחד מאתנו הוא מהיום סוג של 'טלנט' שלא הומצא הרובוט שיוכל להחליף אותו. האדם נדרש לעצב אישיות מיוחדת, לפתח בולטות ולהיות יוצא-דופן. האם זאת משימה מציאותית? ההרצאה פורשת תובנות ומחשבות של הוגים, יזמים, חוקרים ומנהלים, לגבי האופן בו יכול כל אחד להמציא את עצמו מחדש: כיחיד וכארגון.

האדם-מנהל פועל במאה ה-21 בעולם מלא בחוסר וודאות, עולם מואץ ומשתנה. כולנו נולדנו במאה ה-20 ורובנו ממשיכים לחיות שם. המפגש מוקדש לאופן בו פועלים אנשי המאה ה-21 (בעסקים, בתרבות, בפוליטיקה) באופן המאפשר להם ליהנות מהאופק האינסופי כמעט של האפשרויות. חוסר ודאות הוא מאפיין בולט של העולם הדיגיטלי ואינו עומד להיעלם. כיצד יכול המנהל לפעול בתנאים של מציאות משתנה באופן מתמיד? איזה כללים לא השתנו? וכיצד אפשר לגרום לעובדים להכיל ולקבל בברכה את חוסר הוודאות? בהרצאה זו נדון לעומק בשאלת היצירתיות והיכולת לפריצת דרך מחשבתיות, וכיצד אלה קשורים לפעולה היומיומית שלנו בכל מישורי החיים.

מה עושים עם כל רגשי האשם האינסופיים ואיך לעזאזל "היא עושה את זה" (או שלא)? מה עושים עם עבודה-קריירה-אלף סידורים ואושר אישי? מהי "דת האימהות" ומדוע האם היא תמיד אשמה? לאן נעלמה המהפכה המפוארת של הפמיניזם? למה מצבן של הנשים הלך אחורה ואיך צועדים קדימה? מי מאושרת יותר: אישה עם ילדים או ללא ילדים? איך משלבים אהבה" + "תשוקה" בעולם החדש? איזה סוגי זוגיות הציעו לנו הפסיכולוגים הגדולים והפסיכולוגיות הגדולות?…ההרצאה מלאה במחקרים, אנקדוטות, דוגמאות מהחיים ומודלים של פתרונות מפתיעים לבעיות מוכרות.

מפגש הכולל מעורבות קהל בהפעלות של פיתוח חשיבה המצאתית ופתרונות יצירתיים. במהלך ההרצאה יעבור הקהל תרגול חווייתי ומועיל מאוד של כלים שימושיים לחיים ולעבודה.
האם אפשר לפתח יצירתיות בכל גיל ושלב בחיים? למה יצירתיות היא התכונה החשובה ביותר בעולם החדש? איך אפשר להפוך את היומיום למחנה אימונים של שיפור היצירתיות? איך להגביר את החשיבה היצירתית של הארגון החל ממחר בבוקר? ומדוע טענו גדולי החוקרים שיצירתיות היא טעם החיים?

למה כדאי להזמין הרצאה של ד"ר אייל דורון

דורון מרצה מוביל ומבוקש המעביר את ההרצאות שלו באופן שנון, חווייתי ומפתיע מאוד. דורון מחבר בין עולמות מגוונים של ידע רב, באופן שונה ומקורי מאוד. הוא מגיב לקהל ומרבה לעדכן ולהתאים את ההרצאות והתכנים לקהל שמולו.

מרצים שאולי יעניינו אותך

ארז ליבנה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

ארז ליבנה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

ארז מורג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

ארז מורג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

קרן אלעזרי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

קרן אלעזרי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

דוד פסיג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דוד פסיג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

אשר עידן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אשר עידן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

ברק דיין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

ברק דיין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

אביגיל טננבאום הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אביגיל טננבאום הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות לנשים,שפות נוספות

order lecture by - אייל דורון