אילן גריבי מרצה

אילן גריבי

אילן גריבי - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

סא"ל לשעבר, אמן ומורה אוריגמי. הוא יצר מעל 200 דגמים מקוריים של אוריגמי מחומרים כמו מתכת, עץ, זכוכית ,בד ועוד. עיקר עבודותיו מוצגות תדיר בגלריית "גל גאון" בתל אביב, ונמכרות בכל העולם.

בשנת 2009 פרש אילן גריבי מצה"ל (סא"ל, מפקד יחידה באגף המודיעין) והחליט להפוך לאמן אוריגמי. מאז ילדותו הייתה אמנות קיפולי הנייר עבורו תחביב בלבד, אך מאז אותה החלטה היא הפכה למקור הכנסתו העיקרי.

עם פרישתו, בשנת 2009, החלה תקופת היצירה בנייר בה פיתח אילן גריבי מאות דגמי אוריגמי מקוריים רובם בתחום הקיפול המחזורי.

​השיא הגיע באפריל 2011, כשהציג מנורות אוריגמי בשבוע העיצוב במילאנו, אותם פיתח עבור חברת התאורה Aqua Creations.

דריסת הרגל בעולם העיצוב, הביאה אותו להבנה כי לנייר כחומר יש תקרת זכוכית, ועליו ללמוד כיצד לקפל חומרים אקזוטיים יותר.
בהיותו אוטודידקט, אילן חקר כיצד ניתן לקפל ברזל, נירוסטה, פליז, עץ, זכוכית, ועוד.

הטכניקות שאותן מצא ופיתח אפשרו לו ליצור עבודות אוריגמי עצומות בגודלן, דוגמת קיר מקופל באורך 45 מטרים (פארק בבלי, תל אביב), כמו גם עבודות מיניאטוריות, דוגמת תכשיטים המקופלים מפליז מצופה זהב.

אילן הוא אחד מאמני גלריית גל גאון, גלריית העיצוב המובילה בארץ, ויחד אתה הציג במילאנו (תערוכת MIART) ובתל אביב (תערוכות צבע טרי) בחמש השנים האחרונות את עבודותיו. בעקבות פרויקטים עם גדולי האדריכלים בארץ, יש לו עבודות בניו יורק, טקסס, אמסטרדם, בייג'ינג, תל אביב והרצליה.

גריבי הקים את ארגון "אוריגמישראל" המקיים כבר שנה רביעית ברציפות כנס אוריגמי שנתי בינלאומי, הוא מלמד אוריגמי למעצבים תעשייתיים ומעצבי פנים ב HIT, והוזמן בשנים האחרונות כאורח כבוד לכנס האוריגמי השנתי הפולני, האיטלקי והצרפתי.

אילן נמצא בתהליך יצירה מתמיד, במגוון רחב של שדות – עבודות אמנות מקופלות ממתכת, עיצוב אריחי קיר מבטון לחברה בינלאומית, עיצוב תכשיטים מעץ ומפליז מקופלים, הוא כתב ספר חידות בנייר (הספר לקראת פרסום) ועובד על ספר אוריגמי, הוא סגן עורך במגזין האוריגמי האמריקאי וידו עוד נטויה.

הרצאות מבוקשות

כיצד הופך סגן אלוף, איש קבע באמ"ן, לאמן אוריגמי בינלאומי?
אילן גריבי המציא את עצמו מחדש כשעזב את הצבא והחליט להיות אמן. אחר כך, שבר את התפיסה שבה אוריגמי נעשה בנייר בלבד והתחיל לקפל חומרים קשיחים כמו מתכות, עץ וזכוכית. מפגשו עם גל גאון הפך אותו למעצב, כשהוא יוצר, לדוגמא, שולחנות מקופלים ממתכת לסוויטות המלכותיות במלון W באמסטרדם. אילן מספר את סיפורו האישי, בליווי תמונות מרהיבות, כיצד הגדיר את חזונו, בנה תוכנית עבודה והצליח לממש קריירה שנייה בתחום כל כך רחוק מעברו הצבאי.

אמנות קיפולי הנייר היפנית כבר חרגה מזמן מגבולותיה של מדינת השמש העולה ומתחום שעשועי הילדים, כיום היא מהווה טכניקה מרכזית למגוון רחב של יצירות בעולם האמנות והעיצוב.
אילן גריבי, אמן ומעצב באוריגמי, המלמד אוריגמי למעצבים תעשייתיים בחמש השנים האחרונות ב HIT, מציג את עולם האוריגמי המודרני; בתחילה בנייר ולאחר מכן בחומרים מיוחדים בלתי קפלים באופיים ,כיצד האוריגמי משתלב כיום במגוון רחב של אמנויות, מארכיטקטורה ועד עיצוב המוצר.

לרוב, תהליך היצירה האישי אינו גלוי, ולא ניתן לתכננו. יחד עם זאת, אמנות האוריגמי המבוססת על כללים וטכניקות ברורים מאפשרת ללמד יצירתיות ולפתח מקוריות. אילן מציג ומלמד דגמים העושים בדיוק את זה, תוך כדי שיח על חשיבה מקורית, על האומץ להעז, לגלות חסמים פנימיים ולהשתחרר מהם.

לכל הרצאה ובהתאם לדגשי הלקוח, ניתן להוסיף סדנאות קיפול במגוון אדיר של נושאים, המתאימים לכל גיל, לכל חג, ולכל רמת מקפלים. ניתן להתאים את הסדנאות לכל גודל קהל, מקבוצה אינטימית של חמישה אנשים ועד הפעלת אלפי אנשים ע"י הכנת הוראות פשוטות ובהירות והכנת דפי קיפול מותאמים מראש.

למה כדאי להזמין הרצאה של אילן גריבי

אילן גריבי הנו מרצה מנוסה, המסוגל לרתק טווח רחב של קהלים – מקבוצה אינטימית, ועד אלפי אנשים. הוא פיתח מספר דגמים שניתן לקפלם בקלות, ולבצע הפעלות גם לקהל של אלפים, כפי שעשה בפצ'ה קוצ'ה 12, ובכנסים נוספים. גריבי מספר את סיפורו האישי ומביא דוגמאות מהחיים של ההצלחות אך גם של הכישלונות. ההרצאות מלוות בתמונות מרהיבות של עבודותיו השונות.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,צילום

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות ילדים ומשפחה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות על חזרה ללימודים ולבתי ספר,עבודת צוות

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - אילן גריבי