אלי ישי מרצה

אלי ישי

אלי ישי - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

כיהן כיו"ר תנועת ש"ס בין השנים 1999-2013, וכן חבר כנסת, סגן ראש הממשלה ושר בממשלות ישראל. לקראת הבחירות לכנסת העשרים הקים את מפלגת יחד – העם איתנו, שלא נכנסה לכנסת.
ישי עשה את דרכו ממשפחה ירושלמית מרובת ילדים עד לתפקיד שר בממשלות ישראל, כשהוא משפיע על מהלכים מדיניים ועומד בראש מפלגת ש"ס.

כמיליון איש ליוו את מרן הרב עובדיה יוסף, מהמנהיגים המשפיעים ביותר שידע העם היהודי בדרכו האחרונה. דמותו הרב-גונית, אישיותו ומפעל חייו נגעו בכל אזרח החי במדינת ישראל וביהודי התפוצות.
למעלה מ 30 שנים ובמיוחד לאורך 14 שנותיו כיו"ר תנועת ש"ס היה ישי, סגן ראש הממשלה ושר בכיר בממשלות ישראל, לאישיות הפוליטית הקרובה ביותר לפיו ולאוזנו של "מרן".
הילד הקטן משכונת מלחה, בן לאב פועל בניין ולאם עקרת בית שגדל במשפחה ברוכת ילדים היה שותף ללידתה של תנועת ש"ס הירושלמית; מפלגה שלימים הפכה מפלגה ארצית ובשיאה מנתה שבעה-עשר מנדטים. צעד אחר צעד, הוא עשה את המסלול לפסגה. ללא קיצורי דרך ובעבודה מאומצת.

בצבא שירת ישי כטנקיסט ומאוחר יותר כמש"ק דת. אחרי הצבא למד מסגרות ועבד במוסך, ואת דרכו הציבורית החל כעוזר לניסים זאב, נציג ש"ס במועצת עיריית ירושלים, במקביל לעבודתו במוסך. לאחר מכן היה חבר מועצת העיר ומנכ"ל תנועת "אל המעיין" – רשת החינוך של התנועה. הוא גם היה מייסדם של ארגון הנשים "מרגלית אם בישראל" ותנועת הנוער "בני חייל".
ישי כיהן כעוזר שר הפנים אריה דרעי, כמזכ"ל ש"ס, וכראש המחלקה המוניציפאלית שלה. מאוחר יותר התמנה ליו"ר ש"ס. הוא כיהן בצמרת הנהגת המדינה כחבר הקבינט הביטחוני והמטבחון המדיני כולל בתקופת חומת מגן, מלחמת לבנון השנייה מבצע "עופרת יצוקה", ועמוד ענן, וכסגן ראש הממשלה.

ישי כיהן כשר בממשלות נתניהו, ברק, שרון ואולמרט והיה שותף למהלכים דרמטיים שהתרחשו במדינת ישראל בין השנים 96' ועד ל-2015. חרף כל זאת, לא גבה ליבו לא רמו עיניו. פשטותו וצניעותו היו ל'סמלו המסחרי' ואת עיקר עשייתו הציבורית כוון לאפיק החברתי בו רשם שורה ארוכה של הישגים.
לאחר פטירתו של הרב עובדיה יוסף, ובשל חילוקי דעות עם יו"ר ש"ס החדש-ישן אריה דרעי, פרש ישי מהתנועה והקים את מפלגת "יחד". המפלגה זכתה בכמאה עשרים וששה אלף קולות. אך אחוז ההצבעה החריג במיוחד מנע את כניסתה לממשלה.

במשך שנותיו בשירות הציבורי, הקפיד ישי בנאומיו להתמקד אך ורק בתכניותיו למען כלל ישראל. עתה, כאזרח המצוי בפסק זמן מהחיים הפוליטיים והמרוץ הסוער סביב המשימות הציבוריות, אלי ישי נינוח, משוחרר ממחויבויות פוליטיות, נכון לספק הצצה אל "מאחורי הקלעים" של המנגנון.

הרצאות מבוקשות

אלי ישי מדבר מניסיונו הפוליטי הענף והמגוון. מילדותו בירושלים ועד הפיכתו לשר; על החיים בצל דמותו הענקית של הרב עובדיה יוסף ז"ל; על יחסי דת ומדינה, על המאבק בבירוקרטיה, ועל יריביו הפוליטיים. הוא מונה את האתגרים העומדים לפתחה של מדינת ישראל בעת הנוכחית, אתגר שילוב החרדים בחברה (בצה"ל, באקדמיה ובתעשייה), על הגזענות, על יחסי ישראל והפלסטינים ומדוע המדינה שמוכרת טכנולוגיות לכל העולם לא מתגברת על משבר הדיור.

אלי ישי מדבר מניסיונו הפוליטי על קבלת החלטות בממשלה, בקבינט ומטבחון. מה הולך שם? איך מתקבלות החלטות ומי מושך בחוטים?

יחסי חרדים חילוניים בכל המגזרים – שרות בצה"ל, תעסוקה, שיווין הזדמנויות בחברה הישראלית, לאיפה החברה החרדית צועדת?

למה כדאי להזמין הרצאה של אלי ישי

לא רבים מבין אישי הממשל בישראל מילאו תפקידים רבים ומגוונים וכיהנו זמן כה רב בכנסת ובמשרדי הממשלה. לאלי ישי ניסיון, ותק והיכרות מעמיקה עם מגוון רחב של תחומים; פוליטיים, מדיניים, כלכליים, בטחונים, חברתיים, מוניציפאליים ודתיים. ניסיונו העשיר מעשיר את שומעיו.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,פסח

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

 אלי ישי

אלי ישי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,פסח

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - אלי ישי