בני דוידזון מרצה

בני דוידזון

בני דוידזון - מרצה
עברית , אנגלית

קורות חיים

איש הייטק ויזם. בגיל 13 הוא נחטף עם משפחתו וכל נוסעי אייר פראנס לאנטבה. בסיפורו האישי והמרגש על שרידות, שפיות ואומץ מנטלי בתנאים בלתי אפשריים.

בשנת 1976, בהיותו בן 13, קיבל בני מתנת בר מצווה מיוחדת – טיול ראשון מחוץ לישראל, טיול משפחתי מחוף לחוף בארה״ב ביחד עם הוריו ואחיו הבכור שעמד לפני גיוס.
לצערה של המשפחה המטוס בו טסו לפריז בכדי להמשיך טיסה לניו-יורק, נחטף! במקום לחוות את אמריקה הגדולה לראשונה בחייו, חווה בני שבוע תחת שלטון פחד, אימה וטרור באנטבה באפריקה, מרחק כ-4,000 ק״מ ממדינת ישראל.

בני ומשפחתו חזרו מאנטבה בריאים ושלמים, פיזית ונפשית. בני המשיך במסלול חייו, שירת בשירות קרבי בצה״ל, השלים שני תארים אקדמאיים, ופיתח קריירה ארוכת שנים בתעשיית ההייטק. במקביל עסק בני בספורט אתגרי תוך עמידה לו פעם בפני סכנה ממשית ומוחשית. בני מספר כי כבר הספיק בחייו לומר ברכת ״הגומל״ שלוש פעמים. הראשונה באנטבה ואילו השתיים האחרות בהמשך חייו באירועים שונים.

ההתמודדות והכלים שקיבל כבר בהיותו בן 13 באנטבה, ליוו ומלווים אותו מאז ומשמשים אותו בהתמודדות עם סיטואציות לעיתים קשות, לעיתים בלתי אפשריות, כאלו שנראה כי איבד כל סיכוי או יכולת להתמודד איתם. סיטואציות משפחתיות, בריאותיות, עסקיות וחברתיות אשר כל אחד מאיתנו נאלץ להתמודד איתם במהלך החיים. בני מדבר על תעצומות הנפש, יכולת ההתמודדות, קבלת אחריות ושליטה על תהליכים שגם אם נראה על פניו שהם אבודים ללא כל יכולת לשלוט בהם, מאפשרים התמודדות ועשייה ולקיחת שליטה, גם אם מזערית, המאפשרת שפיות, תקווה ולקיחת אחריות על מהלך החיים.

הרצאות מבוקשות

ארבעים שנה אחרי, וחלק גדול מהסיפורים המרתקים נחשפים רק עכשיו. הרצאה חווייתית ומרתקת של שני אנשים. האחד ״חגג״ את בר המצווה שלו בשבי באוגנדה. השני, איש מוסד
לשעבר, ליקט ואסף את הסיפורים עוצרי הנשימה שמאחורי הקלעים. הנרטיב של אנטבה נצרב בתודעת העם היהודי בארץ ובעולם לעד. אחת ההרצאות המרתקות, המרגשות ומעוררות ההתפעלות שיש. שילוב הסיפור הגדול מהחיים עם אישיותם יוצאת הדופן של המספרים וכישרונם הנדיר לספר סיפור מבטיח התרגשות גדולה והתוודעות למידע היסטורי שנחשף ארבעים שנה אחרי. הזדמנות נדירה לשמוע את החוויה בגוף ראשון ואישי. *הרצאה משותפת עם אבנר אברהם

למה כדאי להזמין הרצאה של בני דוידזון

הסיפור של בני מיוחד, ממקור ראשון, מסופר ברגישות ביחד עם הפגנת אומץ ועוצמה גדולים ומהווה השראה ומקור כוח לקהל. בהרצאתו בני מספר ממקור ראשון את חוויותיו מהשבי, ואת מקורות ההשראה והכוח ששימשו לו אז ברגעים הקשים ביותר בחייו, וסיפקו לו כלים להתמודדות הראשונה בחייו עם פחד המוות.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - בני דוידזון