בעז אלברט מרצה

בעז אלברט

בעז אלברט - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

זמר, יוצר, וחוקר, מנהל חינוך והדרכה בבית ביאליק.

בעל תואר ראשון בחינוך והיסטוריה ותואר שני בהצטיינות בלימודי תרבות. מדריך מוסמך למסעות בפולין.

בעז הוא סולן להקת "אל המשורר", שהוציאה עד היום שני אלבומים: "אל המשורר – ח.נ. ביאליק" ו"שני אדונים בשלג – שירי ולדיסלב שלנגל מגטו ורשה". שני האלבומים יצאו בפורמט של ספר-דיסק, אשר התבסס על תחקיר מעמיק ומפורט שביצע בעז בארץ ובחו"ל.

גיל 27 פתח בעז ספר שירים של ביאליק, ונדהם. השירים שלמד בתיכון נראו פתאום אחרים לגמרי. יחד עם חבריו הקים בעז את להקת "אל המשורר", שהוציאה את האלבום הראשון שלה "חיים נחמן ביאליק" בשנת 2010. הלהקה החלה להופיע ובמקביל החל בעז לצלול לעולמו האינסופי של המשורר הלאומי. בחמש השנים האחרונות הוא משמש כמנהל החינוך וההדרכה של מוזיאון בית ביאליק.

בשנת 2018, לאחר שנים של תחקיר, הוציאה להקת "אל המשורר", שכל חבריה מדריכים מסעות נוער ומבוגרים בפולין, אלבום משיריו של ולדיסלב שלנגל – המשורר הפופולארי ביותר בגטו ורשה. הלהקה אף הובילה מאבק מוצלח בוורשה כנגד כוונת העירייה להרוס את ביתו של המשורר – מהבתים הבודדים שנותרו מתקופת הגטו. עם סיום המאבק הוכר ביתו של שלנגל כבית לשימור.

במקביל לעיסוקיו בתחומי החינוך והתרבות, משמש בעז כקצין מילואים האחראי על גיוס חירום בפיקוד העורף.

הרצאות מבוקשות

מדוע זכה דווקא ביאליק לתואר "המשורר הלאומי"? בהרצאה, המלווה בקריאה ושירה מיצירתו של ביאליק, חושף בעז אלברט את היקף היצירה העצום של ביאליק, מי שנתפס כבנאי הגדול והמנהיג של התרבות העברית: כמו“ל, כעורך, כסופר, כמחדש הלשון העברית, כפטרון התרבות, וכמשורר הבולט של תקופתו.

ההרצאה מלווה בקטעי נגינה ושירה בציבור.

ולדיסלב שלנגל היה המשורר הפופולארי ביותר בגטו ורשה. את שיריו קראו רבבות יהודים, שהעתיקו אותם והעבירו מאדם לאדם, מדירה לדירה ומבונקר לבונקר. לפני הירצחו, כרך את שיריו לחוברת תחת הכותרת "אשר קראתי למתים" – אותה שכפל, חילק לקוראיו והסתיר במקומות שונים. חוברת השירים המעודכנת ביותר נמצאה שנים לאחר השואה על ידי איכר פולני, מוסלקת בתוך דופן של שולחן. בהקדמה-צוואה לחוברת כתב שלנגל: "קראו, זוהי ההיסטוריה שלנו, אלה השירים אשר קראתי למתים". בהרצאה מרתקת המשולבת בהשמעת שירים וגם בביצועים חיים, מספר בעז אלברט את סיפורו של שלנגל, ואת הדרך המיוחדת שעבר בעז עם להקתו "אל המשורר", בהוצאת האלבום עטור-השבחים: "שני אדונים בשלג – שירי ולדיסלב שלנגל מגטו ורשה" והמאבק לשימור ביתו של שלנגל בורשה.

ההרצאה מלווה במצגת שירים, ווידאו-ארט וביצועים חיים. 

למה כדאי להזמין הרצאה של בעז אלברט

בעז אלברט הוא מרצה סוחף, מלא בידע ובמקוריות. הרצאותיו, שלרוב משלבות גם מוזיקה, הן תמיד מרעננות ומעוררות מחשבה.

מרצים שאולי יעניינו אותך

מאיר ישראל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מאיר ישראל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מוזיקה,מופעים

order lecture by - בעז אלברט