דפנה ליאל מרצה

דפנה ליאל

דפנה ליאל - מרצה
עברית

קורות חיים

את דרכה העיתונאית דפנה ליאל החלה בגלי צה"ל ככתבת צבאית, מגישה ועורכת. במסגרת השירות הצבאי סיקרה ליאל את גל הפיגועים של תחילת שנות האלפיים ואת המבצעים הצבאיים שבאו בעקבותיהם, חומת מגן ודרך נחושה. כנערה כיהנה כיושבת ראש מועצת התלמידים והנוער הארצית והובילה את העברת חוק זכויות התלמיד בכנסת. ליאל בעלת תואר ראשון במדע המדינה ויחסים בינלאומיים.

דפנה ליאל משמשת ככתבת הפלמנטארית של חדשות בערוץ 2 משנת 2015, ובמסגרת עבודתה מסקרת את ועדות הכנסת, המליאה, חברי הכנסת והמפלגות השונות. ליאל סיקרה את המשברים הפוליטיים האחרונים וחשפה מחדלים ומחטפים בכנסת. היא גם ליוותה את פרשות ההטרדות המיניות שהיו בכנסת וראיינה חברות כנסת על פגיעות מיניות שעברו, כתבה שגם זכתה לכיסוי עולמי.

בשבע השנים האחרונות עורכת ומגישה תוכניות בחדשות ערוץ 2 כגון מהדורה ראשונה ומשדרים מיוחדים.

לפני המעבר לכנסת סיקרה ליאל את תחום החינוך עבור חדשות ערוץ 2. במסגרת עבודתה ערכה סדרת כתבות על מחדלי הטיפול בגיל הרך, סדרה שגם זיכתה אותה בפרס פרימור לעריכת תחקירים חברתיים משני מציאות. הסדרה הובילה ללחץ ציבורי גדול בקרב ההורים ולבסוף להחלטה להוסיף סייעת נוספת בגני הילדים. כמו כן ליוותה את המאבקים לקיצור החופש הגדול, להעלאת שכר המורים, לצמצום מספר התלמידים בכיתות ועוד.

לפני הגעתה לחברת החדשות הגישה ליאל את מהדורת החדשות של ערוץ הכנסת ושימשה כתבת פוליטית ופרלמנטרית במשך כחמש שנים.

הרצאות מבוקשות

ההרצאה עוסקת במאחורי הקלעים של העולם הפוליטי וחושפת איך באמת מתנהלים הדברים במקומות שבהם מתקבלות ההחלטות. מדובר בהרצאה פוקחת עיניים, ששוברת רבות מהמוסכמות הקיימות ומראה מי מושך בחוטים ובעיקר מה מאפשר להם לעשות זאת. ההרצאה נותנת כלים לתמרון בעולם הזה ולקידום מטרות חשובות ותאפשר לנוכחים לפרש ולהבין טוב יותר את העולם הפוליטי ,להיות צרכני חדשות ביקורתיים יותר ואזרחים מעורבים יותר.

דפנה ליאל, כתבת הכנסת של חדשות ערוץ 2, סיקרה בשנים האחרונות את מערכת החינוך והחלה את דרכה כיושבת ראש מועצת התלמידים והנוער הארצית. איך כל אחד מאיתנו יכול להפוך למנהיג ולהוביל תהליכים משמעותיים שישנו את פני החברה. ההרצאה תיקח את התלמידים למסע למציאת המנהיגות שטבועה בכל אחת ואחד מהם ותמחיש עד כמה הם יכולים לשנות ולהשפיע היום יותר מתמיד.

** ניתן גם להקדיש חלק מההרצאה למנהיגות נשית. איזה קשיים עדיין ניצבים בפני נשים ואיך כל נערה ואישה יכולה להתגבר עליהם, להנהיג ולהעצים את האנשים סביבה. בהרצאה תשולב מצגת קצרה ובה ישולבו כתבות מעבודתה של ליאל ושקפים הרלוונטיים להרצאה.

למה כדאי להזמין הרצאה של דפנה ליאל

ליאל הינה כתבת חדשות מוכשרת שמביאה לשולחן את כל האייטמים הפוליטיים החמים מנקודת מבט מרעננת של אשה ואמא צעירה. הרצאתה של דפנה ליאל היא כמשב רוח רענן.

מרצים שאולי יעניינו אותך

איריס דרור

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות,פסח

אלוף במיל' אליעזר שקדי

מרצה בנושאים: הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

תא"ל (במיל') בנצי גרובר

מרצה בנושאים: הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות,תקשורת ואקטואליה

לבנת פורן

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

ד"ר חיים שפירא

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

יעל ארד

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

ד"ר יניב לויתן

מרצה בנושאים: כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות,תקשורת ואקטואליה

לימור לבנת

מרצה בנושאים: כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות,תקשורת ואקטואליה

order lecture by - דפנה ליאל