דפנה ליאל מרצה

דפנה ליאל

דפנה ליאל - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

את דרכה העיתונאית דפנה ליאל החלה בגלי צה"ל ככתבת צבאית, מגישה ועורכת. במסגרת השירות הצבאי סיקרה ליאל את גל הפיגועים של תחילת שנות האלפיים ואת המבצעים הצבאיים שבאו בעקבותיהם, חומת מגן ודרך נחושה. כנערה כיהנה כיושבת ראש מועצת התלמידים והנוער הארצית והובילה את העברת חוק זכויות התלמיד בכנסת. ליאל בעלת תואר ראשון במדע המדינה ויחסים בינלאומיים.

דפנה ליאל משמשת ככתבת הפלמנטארית של חדשות בערוץ 2 משנת 2015, ובמסגרת עבודתה מסקרת את ועדות הכנסת, המליאה, חברי הכנסת והמפלגות השונות. ליאל סיקרה את המשברים הפוליטיים האחרונים וחשפה מחדלים ומחטפים בכנסת. היא גם ליוותה את פרשות ההטרדות המיניות שהיו בכנסת וראיינה חברות כנסת על פגיעות מיניות שעברו, כתבה שגם זכתה לכיסוי עולמי.

בשבע השנים האחרונות עורכת ומגישה תוכניות בחדשות ערוץ 2 כגון מהדורה ראשונה ומשדרים מיוחדים.

לפני המעבר לכנסת סיקרה ליאל את תחום החינוך עבור חדשות ערוץ 2. במסגרת עבודתה ערכה סדרת כתבות על מחדלי הטיפול בגיל הרך, סדרה שגם זיכתה אותה בפרס פרימור לעריכת תחקירים חברתיים משני מציאות. הסדרה הובילה ללחץ ציבורי גדול בקרב ההורים ולבסוף להחלטה להוסיף סייעת נוספת בגני הילדים. כמו כן ליוותה את המאבקים לקיצור החופש הגדול, להעלאת שכר המורים, לצמצום מספר התלמידים בכיתות ועוד.

לפני הגעתה לחברת החדשות הגישה ליאל את מהדורת החדשות של ערוץ הכנסת ושימשה כתבת פוליטית ופרלמנטרית במשך כחמש שנים.

הרצאות מבוקשות

הפוליטיקה והתקשורת עברו בשנים האחרונות מהפכה ששינתה מהיסוד את יחסי הגומלין בין עיתונאים לנבחרי ציבור. בעידן שבו כל פוליטיקאי הוא גם תחנת שידור, דפנה ליאל, כתבת חברת החדשות בכנסת, תחשוף אתכם לקרב שמתנהלים מאחורי הקלעים והמניפולציות שעובר המידע עובר עד שהוא מגיע לסמארטפון שלכם. איזה עסקאות נסגרות בין פוליטיקאים לעיתונאים, האם הציבור יותר נפסד ולמה סרטונים מצחיקים הפכו למצרך הכי מבוקש בשוק. ההרצאה כוללת מצגת עם נתונים וסרטונים רלוונטיים

רובנו מאד לא מחבבים פוליטיקה ופוליטיקאים, אבל מי שהכיר באופן אישי פוליטיקאי או שניים גילה מהר מאד שיש לא מעט דברים שאפשר ללמוד מהם. בואו לשמוע על הפוליטיקאים מנקודת מבט אישית ואחרת: איך הם מסתכלים על העולם, איך הם פועלים אחרת מאיתנו, ומה אנחנו יכולים ללמוד מהם לחיים האישיים והמקצועיים שלנו.

כשפותחים טלוויזיה בשמונה בערב ורואים ששלוש נשים מרשימות מובילות את מהדורת החדשות המרכזית אפשר לטעות ולחשוב שהמהפכה הנשית בתקשורת הושלמה. אבל האמת הרבה יותר מורכבת וכיום גם בתקשורת וגם בפוליטיקה נשים עדיין נלחמות על מקומן- האם רק נשים יפות יכולות לכבוש את המסך, מדוע ההנהלות עדיין גבריות ואיך מתמודדים עם פערי השכר.

נשוחח גם נשים בפוליטיקה ומדוע המסלול שלהן עדיין הרבה יותר קשה מזה של עמיתיהם הגברים.  ההרצאה משלבת נתונים וקטעי וידאו

ההרצאה עוסקת במאחורי הקלעים של העולם הפוליטי וחושפת איך באמת מתנהלים הדברים במקומות שבהם מתקבלות ההחלטות. מדובר בהרצאה פוקחת עיניים, ששוברת רבות מהמוסכמות הקיימות ומראה מי מושך בחוטים ובעיקר מה מאפשר להם לעשות זאת. ההרצאה נותנת כלים לתמרון בעולם הזה ולקידום מטרות חשובות ותאפשר לנוכחים לפרש ולהבין טוב יותר את העולם הפוליטי ,להיות צרכני חדשות ביקורתיים יותר ואזרחים מעורבים יותר.

דפנה ליאל, כתבת הכנסת של חדשות ערוץ 2, סיקרה בשנים האחרונות את מערכת החינוך והחלה את דרכה כיושבת ראש מועצת התלמידים והנוער הארצית. איך כל אחד מאיתנו יכול להפוך למנהיג ולהוביל תהליכים משמעותיים שישנו את פני החברה. ההרצאה תיקח את התלמידים למסע למציאת המנהיגות שטבועה בכל אחת ואחד מהם ותמחיש עד כמה הם יכולים לשנות ולהשפיע היום יותר מתמיד.

** ניתן גם להקדיש חלק מההרצאה למנהיגות נשית. איזה קשיים עדיין ניצבים בפני נשים ואיך כל נערה ואישה יכולה להתגבר עליהם, להנהיג ולהעצים את האנשים סביבה. בהרצאה תשולב מצגת קצרה ובה ישולבו כתבות מעבודתה של ליאל ושקפים הרלוונטיים להרצאה.

למה כדאי להזמין הרצאה של דפנה ליאל

ליאל הינה כתבת חדשות מוכשרת שמביאה לשולחן את כל האייטמים הפוליטיים החמים מנקודת מבט מרעננת של אשה ואמא צעירה. הרצאתה של דפנה ליאל היא כמשב רוח רענן.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

אטילה שומפלבי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אטילה שומפלבי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - דפנה ליאל