יונה יהב מרצה

יונה יהב

יונה יהב - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

השלים 3 כהונות, מעל 15 שנים, בראשות העיר השלישית בגודלה – חיפה – עיר הולדתו, מעין ראש ממשלה במבנה יותר קטן וצנוע שעוסק מבוקר ועד ליל בכל שדרות החיים של תושביו.

יונה יהב היה נוהג לומר כי העירייה זה התא השלטוני הקרוב ביותר לאזרח כפרט. מהרגע שהאזרח קם בבוקר לצחצח את שיניו, באמצעות המים שזורמים בכיור הוא משוחח עם ראש העיר המספק את המים. יהב ניהל את העיר ב 3 אסונות שפקדו אותה, מלחמת לבנון השנייה ושתי שרפות ענק. באחת פינינו 60 אלף תושבים בלי פגע.

הפיתוח המאסיבי בכל שגרות החיים הקנה לעיר 2 פרסים בינלאומיים: האצטדיון החדש – סמי עופר, נבחר למקום שני בעולם ביופיו והעיר התחתית – "קמפוס הנמל", נבחר לאחד משבע הפרוייקטים החשובים בעולם לשנת 2018.

הכל התחיל בגיל 12 – בכיתה בבית ספר ליאו באק בו למד בחיפה, קם והודיע לשומעים כי יהיה ראש העיר! מפתיע בדיעבד שכל השומע "התרברבות" זו לא הפכה לבדיחה מהלכת.

מאז, כל מה שעשה בחיים, וכל תפקיד ששאף אליו, מטרתו הייתה להכשיר אותו ליום בו ייטול את הגה העיר. יונה יהב שירת בכל התפקידים הנבחרים של התאחדות הסטודנטים בישראל וזו העולמית שמקום מושבה בלונדון. הוא שכנע את טדי קולק מירושלים למנות אותו כעוזרו על מנת שילמד מכלי ראשון כיצד מנוהלת עיר מעורבת. משם עבר למשרד התחבורה ללמוד מקרוב תהליכי קבלת החלטות. עם נפילת ממשלת העבודה עבר לנגב, לשדה בוקר, להקים שלוחה אוניברסיטאית וכאשר כבר הגיע להיות ראש העיר חיפה – הגיע מאוד מוכן.

הרצאות מבוקשות

במדינת ישראל חיים 1.3 מיליון ערבים. מעל מיליון מוסלמים הם מיעוט משמעותי שמדינת ישראל, השלטון והעם לא יודעים כיצד לבלוע. ערביי ישראל עוברים תהליכים מעניינים של "ישראליזציה". יש למשל עלייה של 27% במספר האמהות הערביות ששולחות את ילדיהם לבתי ספר יהודיים. בחיפה מתקיימת עלייה מתמדת במספר הערבים המתגייסים לצה"ל ומשתלבים ב"שנת שירות". הערבים פתוחים למידע רב על הנעשה במדינות השכנות. הם לא רוצים להיות שם! הם רוצים להשתלב. אנחנו נכשלים בקליטתם.

חיפה הינה העיר השלישית בגודלה במדינה, המונה כ 300 אלף תושבים.

היא: (1) העיר האוניברסיטאית העיקרית במדינה

(2) העיר הקטנה בעולם עם מספר פרסי נובל הגבוה ביותר

(3) עיר הייטק מרכזית

(4) העיר היחידה המנהלת שלום מלא בין יהודים לערבים מעל מאה שנים.

אף כי זאת מדינת ישראל מזה למעלה מ 40 שנים מזניחה את חיפה והצפון ומתרכזת בבניית "מדינת תל אביב" בלבד! לאן זה מוביל אותנו כמדינה? במסגרת זו אני משלב תובנות על ניהול עיר בזמני אסון.

מתחת לפני השטח מתרחש זה מספר שנים משבר מתעמק בין ישראל ליהדות הגולה. המשבר מתרחש ומתרחב במיוחד לאור היקף ההתבוללות הגדול, בעיקר ביהדות ארצות הברית שמגיע כבר ל 72%. מה מהותו של המשבר ולאן זה מוביל אותנו? האם יש לכך קשר להפניית העורף מצד המפלגה הדמוקרטית שבאופן מסורתי הייתה הבית הפוליטי של היהודים בארצות הברית?

למה כדאי להזמין הרצאה של יונה יהב

הרצאותיו הם "קולות מהשטח". הנושאים ששעליהם הוא מרצה ונוגע  הוא התנסה באופן אישי ומכאן העניין בהם.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,פסח

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

 יונה יהב

יונה יהב

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לחוגי בית

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,פסח

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - יונה יהב