יזהר שי מרצה

יזהר שי

יזהר שי - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

יזהר שי יזם היי-טק ומשקיע הון סיכון. בעל ניסיון עשיר ביזמות, בניהול רב תחומי בסביבה בין לאומית מאתגרת וחדשנית, ובליווי חברות היי-טק בשלבי צמיחה מהירה. כמנכ"ל, הוביל יזהר שתי חברות סטארט-אפ לאקזיט מוצלח על ידי מכירתן לחברות בין לאומיות הנסחרות בבורסה האמריקאית. הוא שותף בקרן הון סיכון אמריקאית מהמובילות בעולם, והיה שותף להקמת הקרן קיינן פרטנרס ישראל, המשקיעה בחברות היי-טק ישראליות בתחילת דרכן.
יזהר מתמקד בהשקעות בתחומי מדיה דיגיטאלית, אינטרנט, תקשורת ותוכנה, והוא משמש כחבר דירקטוריון בחברות LiveU ,N-trig ו- Viewbix. עד לאחרונה היה חבר דירקטוריון בחברת Prime Sense, שנמכרה ל – APPLE.

יזהר יזם והקים את "אצטדיון הסטארט-אפ", קהילת היזמים הדיגיטלית הגדולה בישראל.
מזה כשבע שנים מפרסם טור שבועי בעיתון "גלובס" בשם "בעיטת קרן" וספרו הראשון – "מישהו יפה כמוך" – זוכה לביקורות נלהבות. יזהר מרבה להתראיין בתכניות רדיו וטלויזיה בענייני היי-טק, הון סיכון ותחומי עשייתו השונים.

כמו כן מעורב יזהר בפעילויות התנדבותיות לקידום החינוך בישראל כחבר דירקטוריון "אורט" ישראל, וכמתנדב בפרויקט "צהלה" למען נוער בסיכון.

הרצאות מבוקשות

המתבוננים מבחוץ על ההיי-טק הישראלי רואים אותו רק דרך כותרות העיתונים. אולם מאחורי כל כותרת מסתתרים אין ספור סיפורים אנושיים של יזמים שצעדו בדרך ארוכה וקשה, מלאת מהמורות ואתגרים, שמחות וגם הרבה אכזבות.
בהרצאה מרתקת בגובה העיניים מביא יזהר טעימות מסיפוריהם של יזמים ש"עשו את זה" וכן מניסיונו האישי, כיזם סטארט-אפ שחווה בעצמו שיאי שמחה מרגשים מול אכזבות מרות לאורך כל הדרך. הרצאה מעוררת השראה ומעודדת גם עבור מי שאינם בהכרח אנשי היי-טק, אבל יש בהם אומץ לקחת אחריות על חייהם ולנסות לקבוע בעצמם את עתידם.

סיפורו של ההיי-טק הישראלי מהם הגורמים להצלחתו של ההייטק הישראלי? מיהם המשקיעים – הזרים והמקומיים – שמוכנים לסכן כסף רב בהשקעות בחברות סטארט-אפ ישראליות ומדוע הם עושים את זה? מה מאפיין את החדשנות הישראלית ומיהו היזם הישראלי הטיפוסי, זה שכל העולם מדבר עליו בהערכה רבה, אך לפעמים גם בביקורת ובחשש?
יזהר שי בסקירה מפורטת על העשייה בהיי-טק הישראלי. הוא מציג נתונים על אלפי החברות שהוקמו כאן לאורך השנים, סטטיסטיקות לגבי ההשקעות, האקזיטים והרווחים שגרפו מהם המשקיעים, וכן ניתוח מקצועי של הסביבה התומכת, שהיוותה את כר הצמיחה של ההיי-טק הישראלי בעשרים השנים האחרונות.

יזהר שי מנחה פאנלים ותיק בסגנונו המיוחד והישיר, תוך כדי אינטראקציה מתמדת עם הקהל באולם. יזהר יזם והנחה במשך שנים את פורום "ההיי-טק הישראלי בגובה העיניים" באוניברסיטת תל אביב, הוא מנחה קבוע באירועי "אצטדיון הסטארט-אפ" ומדי פעם מנחה אירועים בין לאומיים כמו תחרות הסטארט-אפים הבין לאומית Journey – The Pitch, "צו 8 לברצלונה" ועוד. בפאנלים שלו התארחו רבים ממובילי ההיי-טק הישראלי כמו גיל שוויד (צ'ק-פוינט), ד"ר אורנה ברי (EMC), נועם ברדין (Waze), דב מורן, המדען הראשי אבי חסון ואחרים, וכן דמויות פוליטיות כשר האוצר יאיר לפיד, ח"כ שלי יחימוביץ' וח"כ אראל מרגלית.

order lecture by - יזהר שי