פרופסור ירון זיו מרצה

פרופסור ירון זיו

ירון זיו - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

הקים וניהל את התכנית להכשרת מנחי קבוצות במכללת בית ברל וספרו "מסע קבוצתי" המדריך למנחי קבוצות מהווה את ספר הבסיס לאלו המתעניינים בתחום ההנחיה

פרופ' זיו נחשב כאוטוריטה עליונה בתחום זה וכן בתחום תרפיית הגשטאלט תחום בו הוא התמחה ואותו הוא מלמד בארץ ובעולם במוסדות שונים במשך למעלה משני עשורים.

לפרופסור זיו ידע אקדמי נרחב המשלב בתוכו ארבעה תחומי תוכן :פסיכולוגיה קלינית, עבודה סוציאלית,התנהגות ארגונית, וחינוך תחומי תוכן אלו מקנים לפרופסור זיו ארגז כלים נרחב הן בתחום ההוראה והן בתחום הטיפול.

פרופסור זיו משמש כמרצה במכללת זינמן לחינוך גופני במגמת הספרט הטיפולי, כמו כן משמש פרופ' זיו כמרצה אורח במכללת ירושלים ,  מכללת בית ברל, האוניברסיטה הפתוחה, מכללת אוהלו קצרין ובאוניברסיטת בנגלור אשר בהודו.

תחום התמחותו של פרופ זיו בנושא הסמכות החינוכית והניהולית מהווה אטוריטה מקצועית רחבה בהקנייית מיומנות של סמכות למנהלים ומורים.

מודל ק.ה.ל.ה להקניית נורמות והפנמתן אותו פיתח פרופ זיו זכה להכרה בינלאומית והינו מיושם בהרבה מאד בתי ספר בעולם תחת הכותרת "גבולות עם חיוך"  ו " קהילה מטפחת סמכות מתוך אחריות"

מודל קהילתי בו כל הרשות המקומית כולה עוברת סדנאות מסוג זה ומפתחת שפת עבודה משותפת כדי להתמודד עם בעיות המשמעת והאלימות אשר נפוצים כל כך בבתי הספר.

הרצאות מבוקשות

הרצאה זו עוסקת במהות הקשר הזוגי, בקשר הרגשי בין גבר ואשה , מהו הסוד ליצירת קשר זוגי בריא ?ומהן המכשלות אשר צריך לדעת להזהר מהן , בהרצאה הזו המתובלת בהומור בריא סוקר פרופ' זיו את ה"נוסחה" הנכונה לבניית זוגיות נכונה

זוגיות פרק ב' היא אתגר גדול ביותר מחד הכמיהה לאינטימיות מחודשת ומאידך הפחד הגדול שמא יהא זה כשלון כמו הזוגיות הראשונה או לא יהיה כמו הזוגיות האידיאלית במקרה של מות בן הזוג .בהרצאה זו סוקר פרופ' זיו את המאפיינים הפסיכולגיים של הקשר הזוגי החדש על כל מורכבותו והיבטיו עם טיפים מעשיים של עשה ואל תעשה

הסמכות החינוכית הן ההורית והן המורית הינה אתגר גדול במאה ה21 הכלים שהיו לרשות הורינו ומורינו בהפעלת משמעת אינן תקפים עבור הילדים המודרניים ואנו נדרשים לייצר סמכות יצירתית משתפת ומפעילה ממקום של יצירת יחסים ולא ממקום של פקודות וציות עיוור. בהרצאה זו מנתח פרופ' זיו את השינויים אשר חלו בעולם ואת המשתמע מכך לגבי האתגר שביצירת סמכות הן בבית הן בבית הספר והן במקום העבודה המודרני

מהו החלום? האם אנו חולמים? ועל אילו נושאים? האם קיימים חלומות נבואיים אשר מתגשמים, מה הבדל בין חלום לבין סיוט לילה, כיצד ניתן לפרש חלומות ומשמעותן בחיי האדם. בהרצאה זו מנתח פרופ' זיו את מהות החלום ואת הפירושים השונים אשר קיימים לו, ומסביר את חשיבות החלום לבריאות הנפשית של האדם.

על כסף ומערכות יחסים, בהרצאה זו מנתח פרופ' זיו את היחס המיוחד שיש לנו כבני אדם לכסף, את המערכים הרגשיים שכסף או חוסר כסף מביא עמו, הקשר בין כסף לבין דימוי עצמי, הקשר בין כסף לבין אסרטיביות, הקשר בין כסף לאמינות ואמון ועוד ועוד בהרצאה זו עולה המסך על אחד הנושאים החשובים בחיינו אך מאחד הנושאים אשר כמעט ואינם מדוברים ישירות עליו.

המנהיג של היום חייב להיות מצויד בארגז כלים רחב יותר מאי פעם. בעבר הכריזמה היתה מספקת למנהיג כדי להשפיע על קהל מאמיניו, נכון להיום כאשר הכל נעשה מתוחכם יותר נדרש המנהיג הן בבית והן בעבודה לרכוש מיומנויות חדשות כדי להמשיך ולהוות דמות אשר הולכים אחריה בנאמנות רבה , אינטליגנציה רגשית יכולה לתת תשובה על אתגר זה. בהרצאה זו מנתח פרופ' זיו את מרכיבי האינטליגנציה בכלל ואת מרכיבי האינטליגנציה הרגשית בפרט ומסביר כיצד יכול המנהיג להשתמש בארגז כלים זה כדי למנף את מנהיגותו ולתת לה תוקף מעשי יותר.

העולם המודרני עבר שינויים רבים הן ההיבט הרגשי והן מההיבט הסוציולוגי עובדה זו מכריחה אותנו לרכוש מיומנויות וכלים להם לא היינו זקוקים בעבר כלל, אולם היום ארגז הכלים חייב להיות רחב ביותר כדי להיענות לאתגרי השעה, הקשבה, הכלה, אמפתיה, סבלנות ושיתוף הפכו להיות כלי המשחק החשובים ביותר הן במשפחה הגרעינית והן בעולם העבודה. בהרצאה זו מנתח פרופ' זיו את השינוי הגדול אשר התחולל במאה הנוכחית ואת המיומנויות אותן נדרש האדם במאה זו לרכוש כדי לתקשר עם סביבתו, מעין אבולוציה דרוויניסטית נוספת והפעם במישור הפסיכולוגי כדי להמחיש את חובת למידת המיומנויות הללו של אינטליגנציה רגשית כמיומנויות חובה למאה ה 21.

למה כדאי להזמין הרצאה של פרופסור ירון זיו

פרופסור ירון זיו  הינו מן המרצים המבוקשים במדינת ישראל, פרפורמר אמיתי, חיית במה , בסגנון קולח ושוטף המטובל בחוש הומור סוחף פרופ זיו את הקהל בהרצאותיו, המשלובות בידע אקדמי נרחב עם נסיון קליני יישומי מהשטח אשר נפרש למעלה מ37  שנות עבודתו כמרצה, כמנחה סדנאות  מבוקש וכמטפל פרטני, זוגי ומשפחתי

לפרופסור זיו נסיון עשיר בהעברת הרצאות הן לקהל מקצועי בתחום מדעי ההתנהגות  והן לקהל הרחב בהרצאות להעשרה והתפתחות אישית.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דן דן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - ירון זיו