ד"ר לירז מרגלית מרצה

ד"ר לירז מרגלית

לירז מרגלית - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

ד"ר לירז מרגלית בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה, מתמחה בקבלת החלטות, תורת המשחקים וקוגניציה. מכונה "הפסיכולוגית של האינטרנט" (Web Psychologist) עקב תפקידה הייחודי המוקדש לניתוח התנהגויות גולשים והבנת תהליכי קבלת החלטות בעולם הדיגיטלי.

ד"ר לירז מרגלית החלה את דרכה המקצועית כיועצת אסטרטגית לתהליכי חשיבה בצבא. לאחר מכן המשיכה לירז להתמחות פוסט דוקטורט בתכנית לפסיכולוגיה פוליטית וקבלת החלטות במרכז הבינתחומי, הרצליה שם היא משמשת כמרצה.
ד"ר לירז מרגלית מייעצת לבעלי אתרים בתחום חווית משתמש, בעלת טור קבוע בגלובס, במגזין הבינלאומי Psychology Today ובמגזין העסקי Entrepreneur.
לד"ר לירז מרגלית ניסיון מחקרי ויישומי עשיר בניתוח תהליכי חשיבה והבנת צרכי הלקוח מזוית ייחודית המשלבת את חקר המוח, תהליכים קוגניטיביים ואינטראקצית אדם- מכונה (Human Computer Interaction)
תחומי המחקר של ד"ר לירז מרגלית כוללים התנהגויות ברשתות חברתיות, התמכרויות למשחקים ולנייד, השפעת הטכנולוגיה על התפתחות קוגניטיבית ותהליכי קבלת החלטות לא מודעים. לירז פועלת למיסוד תחום ההתנהגות המקוונת (Online Behavior) כתחום מחקר אקדמי. באמצעות מחקריה, השפיעה לירז רבות על האופן שבו אנחנו מבינים היום התנהגויות במרחב המקוון ואת מידת השפעתן על חיינו.

הרצאות מבוקשות

האם אנחנו מבצעים החלטות ראציונליות? עד כמה אנו שולטים בהחלטות שלנו? ואם לא, מי כן שולט עליהן? ההרצאה תאפשר הצצה למתרחש במוחו של המשתמש והבנת הגורמים הלא מודעים מאחורי קבלת החלטות, באמצעות מערכת המאפשרת את ניתוח התנהגות הגולשים בזמן אמת. במהלך ההרצאה, תתוודעו לאופן שבו מתקבלות החלטות בעולם הווירטואלי, ולגורמים המודעים והלא מודעים המשפיעים עליהן.

מה קורה כשצורת קיום אורגנית שהתפתחה במשך מיליוני שנים פוגשת את המילה האחרונה בעיצוב ותכנון התמכרות? העמדה הרשמית של איגוד הפסיכיאטריה האמריקאי היא שעדיין חסרים נתונים כדי לקבוע אם מדובר בהתמכרות אמתית. אבל כבר היום רווחים דיווחים על אמהות ששכחו לאסוף את ילדיהם מהגן כיוון שהיו שקועות במשחק בסמארטפון, ו-30% תופסים את עצמם כמכורים. ממצא נוסף מראה כי אנשים בודקים את הטלפון הנייד עד 150 פעמים ביום ולא יכולים להיפרד ממנו ליותר מ-6 דקות. כיצד משפיעה הטכנולוגיה על התפתחות קוגניטיבית ולמה תמיד אצל הישראלים התופעה חמורה יותר?

ד"ר לירז מרגלית בהרצאה מרתקת על הסיבה שבגללה נוח לנו יותר לדבר אחד עם השני בפייסבוק מאשר בעולם האמתי. אתה מגיע הביתה לאחר יום עבודה ארוך שאת מרביתו העברת מול המחשב, חולץ נעליים, לוקח משהו לאכול ובאופן אירוני, שב להתמקם מול המחשב. כשחושבים על כך, ההתנהגות הזו נראית תמוהה – לאחר יום ארוך בעבודה, אנו מעדיפים לתקשר באמצעות המדיה החברתית עם מכרים במקום לשבת ולשוחח עם בני ביתנו. מדוע זה קורה? מדוע תקשורת באמצעות מדיה חברתית נוחה לנו יותר מאשר תקשורת פנים מול פנים?

מהי רציונאליות על פי תורת המשחקים ומדוע שוב ושוב אנשים כושלים להתנהג באופן רציונאלי? איך כל זה קשור למוח ומהו תפקיד הרגש בקבלת החלטות. הרצאה זו תבחן תהליכי קבלת החלטות מנקודת המבט של תורת המשחקים ותנסה להסביר מדוע זה דווקא רציונאלי להתנהג באופן לא רציונאלי

למה כדאי להזמין הרצאה של לירז מרגלית

לד"ר לירז מרגלית הרצאות מרתקות שחושפות את התובנות מהשימושים שלנו באתרי קניות ברשת, במשחקים בסמארטפון, ברשתות חברתיות ועוד. המאזינים להרצאותיה יגבשו תובנות לגבי אופן שימושם האישי בכל המדיות הללו ויקבלו כלים לשימוש נכון, מושכל וזהיר יותר.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

ד

ד"ר לירז מרגלית

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - לירז מרגלית