מאיה להט – קרמן מרצה

מאיה להט – קרמן

מאיה להט קרמן - הרצאות
עברית

קורות חיים

את דרכה העיתונאית החלה מאיה להט-קרמן בגיל 17 בחיפה, ככתבת בעיתון המקומי. לאחר שירות צבאי במחלקת האומר (תכניות דעת ותעודה) בגלי צה"ל, המשיכה לדסק החדשות ב"ידיעות אחרונות", שם שימשה עורכת בכירה משך כמעט כעשור. בשנת 2001 החלה את דרכה כעורכת תוכן ואשת פיתוח בטלוויזיה.
מאז 2001, מאיה להט-קרמן פיתחה וערכה תכניות רבות, בהן "חדשות המדע" עם טל ברמן בערוץ 8, "בולדוזר" עם מיקי רוזנטל ו"משפחה חורגת" עם אלון גל בערוץ 2 ו"אולפן לילה" עם תמר איש-שלום בחדשות 2. ניהלה ופיתחה תכניות רבות אחרות במסגרת תפקידיה כמנהלת תוכן ופיתוח ב"קשת" ואחר-כך ב"רשת".

בשנים 2012-2010 שימשה מנהלת הפיתוח של ערוץ 8 ב"הוט", ובין השאר הייתה היוזמת והעורכת הראשית של מגזין התרבות האקטואלי היומי "הינשופים", בהגשת מודי בר-און, יאיר ניצני ורוגל אלפר.

בעשור האחרון מרצה על תרבות פופולרית, טלוויזיה, תכנים ופורמטים במסגרות חינוכיות, הכשרתיות ואקדמיות, בכיתות מחוננים, בפרויקט" נוער שוחר מדע" באוניברסיטת ת"א, בביה"ס לטלוויזיה של רשת, בבית אריאלה בת"א ובכינוסים פרטיים וציבוריים שונים. בשנים האחרונות מרצה על תקשורת, טלוויזיה ורדיו באוניברסיטת ת"א ובמרכז הבינתחומי בהרצליה.
מאז 2013 משמשת מנהלת התכניות בגלי צה"ל, ואחראית על מאות תכניות, קבועות ומיוחדות, בתחומי התרבות, האמנות, המוזיקה, הבידור, החברה, הצבא והדעת.

הרצאות מבוקשות

ישראלי ממוצע צופה בטלוויזיה כמעט 4 שעות ביום. מסתבר שאנחנו שיאנים עולמיים בתחום הזה, והמצב הולך ומחמיר משנה לשנה. בין פרסומת לפרסומת מציף אותנו עולם שכולו מציאות: חדשות מציאותיות, תכניות-מציאות (ריאליטי), דרמות מסעירות (מבוססות על סיפור מציאותי) – והכל ארוז יפה-יפה, מצולם נהדר, מלווה במוזיקה מצוינת, ומגיע ישר לבטן שלנו, ללב שלנו ולראש שלנו. אבל כמה אמת יש מאחורי המציאות הזו, והאם "המציאות" הטלוויזיונית משפיעה עלינו ועל המציאות שמחוץ למסך? ועד כמה אנחנו מודעים לכל זה? היחסים בינינו לבין המסך הקטן: הרצאה שיוצאת מהקופסה.

שעות ארוכות מבלים הישראלים, מגיל בית-הספר היסודי ועד הפנסיה, בצפייה במסכים, קטנים וגדולים: סלולר, טאבלט, לפטופ, פלזמות, מסכי ענק – הכל מלא קליפים, קטעים וסרטונים, תכניות שנראות כמו פרסומות ופרסומות שנראות גדולות מהחיים. האם מתוך ים הווידיאו הזה, ששוטף את מוחותינו במסרים סמויים וגלויים, אפשר לברור גם תובנות משמעותיות, מידע פוטנציאלי או ידע? ואם כן – איך עושים את הסינון הזה? איך הופכים שעה של צפייה לשעה של למידה? הרצאה עם שאלה מסקרנת ומסקנות מפתיעות.

במשך 20 שנים מאז הרצח ראש הממשלה, הוצב האירוע הטראגי במרכזם של מערכונים, תכניות בידור וקליפים באינטרנט. מה זה עושה לזיכרון הלאומי שלנו?

למה כדאי להזמין הרצאה של מאיה להט קרמן

בהרצאותיה עוסקת מאיה להט-קרמן בתרבות הטלוויזיונית שאנו פוגשים מידי יום בביתינו על המסך, ועל תובנות ועובדות על המתרחש מאחורי המסך.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

צבי יחזקאלי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - מאיה להט – קרמן