מאיר שטרית מרצה

מאיר שטרית

מאיר שטרית - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

מאיר שטרית התחיל את דרכו הפוליטית בשל המצב החמור שבו הייתה יבנה, העיר שבה גדלת והרצון העז שלו ושל חבריו לשנות את המצב שנראה להם בלתי מוצדק לחלוטין. במאבק ממושך שאליו הצטרף הציבור בעיר הם הנהיגו מאבק ממושך מול הרשות המקומית בכדי לשנות את המצב.
קבוצת הצעירים  ששטרית עמד בראש כבשה את השלטון ביבנה בשנת 1974, וכך למעשה נבחר שטרית לראשות מועצת יבנה כשהוא בן 25 שנים.
בכהונתו בת 13 של  שטרית כראש מועצת יבנה הפך הישוב ממוקד מצוקה מהקשים ביותר בישראל, לעיר יפה ואטרקטיבית, עם חינוך מהטובים ביותר בארץ ואוכלוסיה שגדלה פי שלושה.
יבנה הפכה מוקד משיכה לאנשים רבים מרחבי הארץ שרצו לבנות בה את ביתם הפרטי, וידעו כי ילדיהם יקבלו את החינוך הטוב ביותר. עם אזור תעשייה מפותח, פארק מים, מוסדות תרבות, ועם פוטנציאל גידול מרשים.
שטרית יחד עם קולגותיו הוכיח כי בגישה נכונה, מאמץ,השקעה, דבקות במשימה ושיתוף האוכלוסייה ניתן לשנות את גורלו של כל ישוב ולשפר את איכות החיים של התושבים בו.
בזמן כהונתו של  שטרית כראש מועצת יבנה, נחשף לבעיות דומות מהן יבנה סבלה ברבות מערי הפיתוח. מהר מאוד הבין שהבעיות אינן מקומיות, אלא ארציות. לכן החליט מאיר שטרית להיכנס לפוליטיקה ולנסות לשנות את המצב בארץ כולה בתחומים השונים- חברתיים כלכליים חינוכיים ועוד.
בשנת 1981 נבחר שטרית לכנסת ה-10 תוך שהוא ממשיך להיות ראש מועצת יבנה במשך עוד 7 שנים. את תפקידו ביבנה סיים  שטרית לאחר שיבנה הפכה לעיר, והעביר את השרביט לסגנו.
שטרית כיהן כחבר כנסת במשך 30 שנה, ובתקופה זו כיהן כשר בשבעה משרדים שונים : אוצר,משפטים,תחבורה,שיכון, חינוך,פנים ושר לענייני מודיעין והוועדה לאנרגיה אטומית. כמו כן היה חבר הקבינט הביטחוני בכל הממשלות בהן כיהן כשר.
שטרית ביצע רפורמות רבות בכל המשרדים בהם כיהן שמטרתן היא טובת האזרח וכן היה אחראי לחקיקת חוקים רבים, הן כח״כ והן כשר, ביניהן חוק הטלוויזיה בכבלים, חוק יום חינוך ארוך, חוק החיסיון הגנטי, חוק המלחמה בפשע מאורגן, חוק השב״כ, הקמת הרשות למלחמה בהלבנת הון, ועוד.

שטרית מילא כמעט כל תפקיד אפשרי בכנסת: מ״מ יור הכנסת, יו״ר הקואליציה וסיעת הליכוד, חבר בכל ועדות הכנסת, יו"ר הועדה המשותפת לתקציב הביטחון, יו״ר ועדת המחשוב של הכנסת ועוד.
בשנים 1988-1992 עזב שטרית את הכנסת כדי למלא את תפקיד גזבר הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית. בתקופה זו היה שותף במבצע העלייה גדולה מברית המועצות וכן מבצע שלמה להבאת יהודי אתיופיה.

הרצאות מבוקשות

בהרצאה זו מתאר מאיר שטרית את הבעייתיות בתחום הדיור תוך מתן פתרונות אפשריים להורדת מחירים ולפתרונות חליפיים.

מדינת ישראל בשקיעה ובסכנה חמורה של התנגשות חברתית בין המגזרים השונים. מאיר שטרית סובר כי ניתן לפתור את הבעיות עם אומץ פוליטי. כיצד? בהרצאה.

מאיר שטרית סובר שיש סכנה ממשית שנגיע למדינה אחת לשני עמים אשר תשים קץ לזהות היהודית של המדינה. לדבריו, ניתן לעשות שלום לא רק עם הפלסטינים אלא עם כל 57 מדינות האיסלם באמצעות היוזמה הערבית שבאה לעולם עוד בשנת 2012 ולה טרם התקבלה תגובה ישראלית. זאת ועוד בהרצאה.

חוקי הכניסה לישראל הם חוקים מנדטוריים ארכאיים אשר אינם מתאימים למאה ה -21 . על ישראל לשנות את המצב ולחוקק חוק הגירה מודרני שיחליף את כל החקיקה המנדטורית, וכך לפתור בעיות רבות בישראל גם מול מהגרים ומול פליטים. הצעת החוק קיימת הוגשה לכנסת על ידי פעמיים- איך היא יכולה לסייע בפתרון בעיות ההגירה בארץ? התשובה בהרצאה.

 

 

למה כדאי להזמין הרצאה של מאיר שטרית

במהלך הקריירה הפוליטית והמוניציפאלית של מאיר שטרית הוא זכה לכהן בתפקידים רבים ומגוונים וצבר 40 שנות ניסיון בכל תחומי החיים במדינה. ניסיון זה מקנה למאיר שטרית פרספקטיבה מאוד רחבה להסתכלות על הנושאים העומדים על הפרק ,ומאפשר התייחסות רצינית ובעלת ידע יסודי כמעט לכל נושא, אשר מציגה דרכים ורעיונות חדשניים להתמודדות מול כל בעיה.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,פסח

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

 מאיר שטרית

מאיר שטרית

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,פסח

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - מאיר שטרית