משה (מוץ) מטלון מרצה

משה (מוץ) מטלון

משה מטלון - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

התגייס לצבא במסגרת הנחל, במהלך שירותו בחטיבת הצנחנים בערב מלחמת יום כיפור נפצע קשה ונותר משותק בפלג גופו התחתון. הוא הוכר כנכה צה"ל (100%) , ומאז הוא בכיסא גלגלים. הוא בעל תואר ראשון במדעי החברה והרוח עם התמחות במנהל ומדיניות ציבורית מהאוניברסיטה הפתוחה . בשנת 2011 הוא למד מנהל ומדיניות ציבורית בביה"ס לחברה וממשל שבמכללה האקדמאית בית ברל. בנוסף להיותו בוגר קורסי דירקטורים וניהול פיננסים, הוא גם מגשר מוסמך.

משה מוץ מטלון השתתף בשנת 1976 באולימפיאדת הנכים באתלטיקה קלה. מטלון גם שימש יועץ לסרט "לא שם זין" המתאר את התמודדותו של חייל צה"ל עם נכותו, ואף השתתף באחת הסצנות. בשנת 1994 הצטרף לליכוד ושימש חבר מועצת עיריית הרצליה כראש תחום הרווחה וחבר ועדת בניין עיר עד שנת 2000. במקביל לכך הוא היה יו"ר מחוז תל אביב בארגון נכי צה"ל.

בשנת 2000 הפך מטלון ליו"ר ארגון נכי צה"ל ויו"ר קרן נכי צה"ל, מתוקף תפקידו הוא יזם פרויקטים חשובים כמו הקמת בית הלוחם בבאר שבע, תכנון מתקן מתקדם באשדוד, והשגת ביטוח רפואי וסיעודי לנכי צה"ל בגיבוי חקיקתי. הוא גייס תרומות וקידם את פעילות ארגון קרן נכי צה"ל. יתרה מזו הוא היה חבר התאחדות ספורט הנכים וראש המשלחת הישראלית למשחקים הפאראלימפיים באתונה (2004) ובייג'ין (2008).

לאחר שמונה שנים בתפקיד יו"ר עזב מטלון את תפקידו כדי להתמודד ברשימת ישראל ביתנו בבחירות לכנסת . בעקבות הבחירות הוא הפך לחבר בכנסת ה 18 מטעם מפלגת "ישראל ביתנו ", בתור חבר כנסת הוא היה חבר במספר רב של וועדות כמו ועדת חוץ וביטחון, ועדת העבודה והרווחה והבריאות. הוא גם תפקד בתור יו"ר שדולת נכי צה"ל ושדולת רוכבי האופניים. יתרה מזו הוא היה מעורב ביותר ממאה יוזמות חקיקה, לדוגמא : הגדלת המענקים לחיילים, חוק השיווין בנטל, הגדלת הענישה על "פגע וברח" ועוד.

מאז שנת 2013 הוא משמש כדירקטור חיצוני של דיסקונט השקעות ,דירקטור בחברת ויתניה בע"מ , בחברת דרך הים התפלת הים ובחברת מילגם שירותים לעיר בע"ם.

הרצאות מבוקשות

מטלון יספר על מסלול חייו, על ההתמודדות האישית מול חברה שאינה יודעת לקבל את האחר השונה, המוגבל, על היכולת לא לוותר על מקומו, המוטיבציה להיות כאחד האדם ולהתעלות מעל הבינוניות, להוביל דרך, להוביל מאבקים, להילחם על עקרונות, ליזום, להיות מעורב בחיי המדינה, להשפיע אם בזכויות הנכים, נכי צה"ל, להשפיע בפוליטיקה ולהיבחר לכנסת ישראל.

למה כדאי להזמין הרצאה של משה (מוץ) מטלון

משה מוץ מטלון, נפצע ערב מלחמת יום הכיפורים, בן עשרים מוצא עצמו על כסא גלגלים ועם חלומות שהתנפצו להם, צנחן צעיר, לוחם, ספורטאי, וברגע אחד ללא התראה ללא הכנה חרב עליו עולמו….. אך לא!!!!! הוא מחליט לחלום מחדש, לאהוב מחדש, להכיל הכאב, האובדן האתגר החדש. הוא בחר בחיים – ולא לוותר

משה מוץ מטלון בהרצאתו מספר את סיפורו האישי תוך שימוש בסיפורים מעניינם והרבה הומור . ההרצאה מרגשת ונותנת השראה לכל אחד, לא משנה גילו, מוצאו או מגבלותיו.

מרצים שאולי יעניינו אותך

פרופ' ג'יי (יעקב) לביא

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה

ד"ר מאיה רוזמן

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים

הילה אלפרט

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הנחיות,הרצאות השראה

ישראל אהרוני

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה

גיל חובב

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות השראה,הרצאות מצחיקות,יום ירושלים,מוזיקה

מעין קרת

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לחוגי בית

נדב מאירסון

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה

נטע ריבקין

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

order lecture by - משה (מוץ) מטלון