רדיר מריח מרצה

רדיר מריח

עברית, אנגלית , ערבית

קורות חיים

עיתונאית ישראלית בת העדה הדרוזית, הפכה למגישת החדשות הלא יהודייה הראשונה כשהגישה את חדשות השבת בערוץ הראשון ברשות השידור. ערכה והגישה תכנית חברתית ברשות השידור מאז 2011 וכיום מגישה את מהדורת החדשות בערבית בערוץ מכאן- תאגיד השידור הישראלי. בעלת תואר ראשון במדעי החברה והדימות הרפואי ותואר שני ביחב"ל- התמחות מו"מ וקבלת החלטות בזירה הבינלאומית, סיימה גם כן  קורסי הכשרה בתקשורת בבי"ס "הברזל 23" של רשת. את כל לימודיה סיימה בהצטיינות.

הרצאות מבוקשות

זוהי הרצאת העצמה ומימוש עצמי ייחודית, המועברת דרך סיפר חיי השונה המורכב מקומפלקס נדיר של ניגודים, אתגרים ושאיפות.  אני מתארת את היופי שבנחישות ואת מורכבות הזהות כמיעוט. אני מדברת על האתגרים הרבים הניצבים בפניי יום יום כאישה דרוזית החיה בחברה פטריארכלית שמרנית ועובדת בתעשיה התקשורתית הישראלית.

איך אני מצליחה לשלב בין תפקידיי השונים כאמא לשני בנים החיה בדלית אל כרמל ונשואה לאיש הייטק העובד רבות בחו"ל, ובין היותי מגישת חדשות העובדת כעיתונאית בירושלים? האתגר לא פשוט, אך עם תכנון נכון של החיים, הכל אפשרי!

"תקשורת פלורליסטית היא תקשורת שבה כל צופה מכל קצה ימצא את הדמות או הסיפור שאליו יתחבר ואתו יזדהה" אמרתי ביום הראשון ללימודיי כסטודנטית חדשה ללימודי תקשורת. עד כמה ההזדמנות שווה עבור בני המיעוטים להפוך לעיתונאים מובילים בתעשיה התקשורתית הישראלית?

למה כדאי להזמין הרצאה של רדיר מריח

מתי פגשתם בפעם האחרונה אישה דרוזית ולמדתם דרך סיפור חייה כיצד להצליח בחיים ולהתמודד עם אתגרים? ואיך היא רואה את החיים, החברה והתקשורת?  כפעילה חברתית ומרצה מנוסה, היא מזמינה אותכם להרצאה מסוג אחר, המציגה בפרספקטיבה יחודית נושאי הצלחה, מימוש עצמי ועשיה עיתונאית.

order lecture by - רדיר מריח