ד"ר רועי צזנה מרצה

ד"ר רועי צזנה

ד"ר רועי צזנה - הרצאות
עברית , אנגלית

קורות חיים

ד"ר רועי צזנה, בוגר תואר ראשון בהצטיינות בביולוגיה ותואר שלישי בננו-טכנולוגיה (בנושא הנדסת רקמות ותאי גזע עובריים) מהטכניון.

ד"ר רועי צזנה הינו עמית מחקר במרכז למחקר סייבר בינתחומי ע"ש בלבטניק באוניברסיטת תל אביב, מנהל את התכנית לחקר עתידים ביחידת להב פיתוח מנהלים באוניברסיטת תל אביב, והעביר קורסים בנושא עתידנות גם באוניברסיטה העברית ובטכניון. ד"ר צזנה הקים ועומד בראש פרויקט סימפוליטיקס לחיזוי פוליטי, ו- "חי את העתיד" כמייסד-שותף של טלה-באדי – חברה המפיצה ומתחזקת רובוטי טלפרזנס משוכללים ברחבי העולם, כך שהוא מסוגל להרצות, ללמד ולנהל מיזמים בשלוש יבשות דרך אוואטרים רובוטיים המשמשים עבורו כגופים חלופיים.
ד"ר צזנה חבר במספר גופים לחקר עתידים, כולל האגודה לעתיד העולם, טכקאסט (במסגרתה נבחר כמומחה החודש) ופרויקט המילניום. בנוסף הוא פועל כאנליסט בכיר בחברת ויקיסטראט לייעוץ בכוח ההמונים.
ספרו הראשון של ד"ר צזנה – "המדריך לעתיד" – הפך לרב-מכר וריכז את תשומת לב הציבור בעתיד ובדרך בה ישפיעו הטכנולוגיות על החברה. בימים אלו הוא מוציא את ספרו הבא, העוסק בשלטון בעתיד ובחלוקת הכוח בין הממשלה, התעשייה והציבור, בהוצאת כינרת זמורה דביר.

הרצאות מבוקשות

האם גם אתם חרדים מהעתיד? חושבים שהאנושות הורסת את כוכב הלכת, שהדור הצעיר מאבד את עצמו לדעת, ושפסה תקווה מן העולם? באופן מפתיע, העדויות מספקות תמונה שונה מאד, ומצביעות על עתיד ורוד הרבה יותר מכפי שרוב האנשים מצפים – לצד בעיות של ממש שעלינו להתוודע אליהן ולמצוא דרכים להתמודד עמן כבר היום.

רבות הן ההמצאות שישנו את העולם, ובמסגרת מחקריו של ד"ר צזנה הוא עבר על חלק גדול מהן ובחן את הדרכים בהן ישפיעו על העולם. אם אתם רוצים לשמוע על רחפנים ורובוטים, על רכבים ללא-נהג ובינה מלאכותית, על הנדסה גנטית ורפואת העתיד ועוד מגוון רחב של המצאות – זו ההרצאה בשבילכם.

דניאל בורוס, בספרו "חיזוי ברק", זיהה שמונה נתיבים להתקדמות הטכנולוגיות שאנו רואים אותם מתממשים כיום. רבות מההמצאות מהעשורים האחרונים – מהאינטרנט, דרך המחשבים האישיים ועד לטלפונים החכמים והרשתות החברתיות – ניתנות להבנה ולחיזוי מראש באמצעות חשיבה לאורך אותם נתיבים. בהרצאתו יסביר ד"ר צזנה מהם הנתיבים להתקדמות טכנולוגית, כיצד אנו רואים אותם מתממשים בטכנולוגיות השונות, ויאתגר את הקהל להגות ולהמציא את העתיד באמצעות חשיבה באותם נתיבים.

מי ישלוט במאה ה- 21? האם הממשלות – הלווייתנים המגושמים והאיטיים – הן אלו שיהיו בעלות השליטה? או שאולי הכרישים הגדולים – ברוני התעשייה וחברות המידע – יתפסו את מושכות הכוח האמתי וישלטו על חיינו ועל זרימת המידע? איך נוכל להוריד את הכוח האמתי דווקא לסרדינים – לציבור הרחב – כדי למנוע את השחיתויות ואת הקפיטליזם החזירי נטול-הרסן – ומי יעמוד בדרכה של מהפכה שכזו?

האם גם אתם מרגישים לעתים משועממים? חסרי סבלנות? מתקשים לאזור את כוח הרצון הנדרש כדי לשבת ולכתוב את המילים הראשונות בספר שתמיד רציתם להוציא? אתם לא לבד. זוהי המשמעות של קיומנו כבני-אדם, הנתונים לגחמותיו של המוח – מכונה שאנו רחוקים עדיין מלהבין, אבל מתחילים למצוא את הדרכים להשפיע עליה ולכפוף אותה לרצוננו. בהרצאה נסקור את הדרכים הטכנולוגיות בהן נוקטים החוקרים המתקדמים בעולם כדי לשפר את פעילות המוח האנושי, וננסה להבין כיצד הן יוכלו להשפיע על עתיד העבודה ועל חיינו.

מספר רובוטי השירות – הרובוטים המספקים שירותים לבני-האדם – עולה בשנים האחרונות במהירות, והקצב אינו מאט לרגע. כיצד ייראה העולם אליו נכנסים: עולם שמספר הרובוטים בו עומד לעלות על מספר בני-האדם, ושבו מסוגלים הרובוטים והמחשבים לבצע כמעט כל מטלה השמורה כיום לבני האדם? ומה נוכל לעשות כדי לצמצם את הסיכון להתמרדות מצד המשרתים שאנו יוצרים לעצמנו?

בשנים האחרונות התחלנו לזהות כי חלק מבני-האדם מסוגלים לספק חיזויים בתחומים כגאופוליטיקה וביטחון, העולים במהימנותם ובדיוקם בשלושים אחוזים על אלו של המומחים. עובדה זו מרשימה פי כמה כאשר אנו מבינים שהמומחים חמושים בידע מתקדם אודות התחומים האמורים, ונהנים מגישה למקורות מידע מהימנים ועכשוויים. סודם של "חוזי-העל", כפי שזוהו והוגדרו על-ידי פיליפ טטלוק, טמון בדרכי החשיבה ואיסוף המידע שלהם, שמאפשרים להם להתחרות בהצלחה גם במומחים הגדולים ביותר. לפי בדיקה שערך טטלוק במסגרת מיזם של משרד ההגנה האמריקני, האדם הממוצע מסוגל לשפר את מהימנות תחזיותיו בעשרה אחוזים באמצעות השקעת שעה אחת בלמידת אותן דרכי חשיבה והבנת וזיהוי הכשלים המחשבתיים שעומדים בדרך לחיזוי מוצלח. בהרצאה יפרט ד"ר צזנה אודות ניסוייו של טטלוק ואחרים בתחום, יציג את הכשלים החשיבתיים שמקשים על הגעה לחיזויים מוצלחים, ויסביר כיצד ניתן לעקוף אותם.

שוק העבודה והמקצועות הפתוחים לבני-האדם השתנו באופן דרסטי במאות השנים האחרונות, וצפויים לעבור שינויים מרחיקי-לכת עוד יותר בעשורים הקרובים. בהרצאה נסקור את הבסיס והסיבות לשינויים הקרבים בשוק העבודה, וננסה להבין במה יעבדו ילדינו, מהם המקצועות שעשויים להיעלם בעשורים הקרובים ומהם המקצועות שמסתמנים כבטוחים במיוחד. נדבר על הכלכלה השיתופית ועל דרכים להתקיים גם ללא עבודה – מצב אליו רבים מאיתנו עשויים להגיע עד אמצע המאה העשרים ואחת.

למה כדאי להזמין הרצאה של רועי צזנה

כחוקר עתידים, ד"ר צזנה, מאמין שבעתידנו כל אחד יוכל להגשים את היכולות שלו טוב יותר אך מעבר ליצירת הטכנולוגיה, יש צורך ביצירת מדיניות חינוך בה כל ילד ומבוגר ידע איך להשתמש בטכנולוגיות החדשות. בהרצאות המרתקות של ד"ר צזנה, אנו לומדים על המהפכות הטכנולוגיות שמתחילות לשנות את פני החברה כבר היום.

מרצים שאולי יעניינו אותך

ארז ליבנה

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

עדי ניניו גרינברג

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לחוגי בית

ד"ר ארז מורג

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

קרן אלעזרי

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

פרופ' דוד פסיג

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

ד"ר אשר עידן

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

פרופ' ברק דיין

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

order lecture by - רועי צזנה