רחל דולב מרצה

רחל דולב

רחל דולב - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

עורכת דין, תת אלוף במילואים. לשעבר בכירה בפרקליטות הצבאית, סנגורית צבאית ראשית, הופיעה במשפטים כ"צאלים" "רולטת הרשת" ו"פרשת פוליקר" ואחרים .שימשה כצנזורית הראשית לעיתונות ותקשורת בתקופת האינתיפאדה השנייה.
יצגה קצינים בכירים בועדות חקירה ממלכתיות כועדת שמגר בענין הטבח במערת המכפלה, ועדת וינוגרד לחקר מלחמת לבנון השנייה ועוד. שימשה כצנזורית הראשית לעיתונות ותקשורת בתקופת האינתיפאדה השנייה.
כיום חברה בועדת צ'חנובר ליישום דוח ועדת "טירקל ", לבחינה ויישום הדוח השני של הועדה הציבורית בנושא הבדיקה והחקירה בישראל של תלונות וטענות בדבר הפרות של דיני הלחימה על פי המשפט הבינלאומי. משמשת כפרשנית בנושאי בטחון ומשפט בתקשורת.

הרצאות מבוקשות

האם בעידן האינטרנט והווטסאפ אין יותר סודות, והצבא והמודיעין יתנהלו כמו באח הגדול?
איך ניתן לפעול בצבא במודיעין וביתר שירותי הבטחון, מה היתה השפעת וויקיליקס על עולם הסודות האמיתי והמדומיין? מה תפקידה של הצנזורה בעידן הטכנולוגי ומערכת יחסיה המורכבת עם אמצעי התקשורת הכתובה והאלקטרונית.

כיום המערכה מתנהלת לא רק בשדה הקרב, אלא ולעיתים אף יותר באמצעי התקשורת. המשפט הבינלאומי אינו רק מכשיר להגנה על הצדדים הלוחמים, אלא לעיתים משמש כאמצעי להגביל את חופש הפעולה של ישראל. על המערכה בעולם המשפט הבינלאומי ובתקשורת פרשת גולדסטון, המשט הטורקי ועוד….

האם פרשת הרפז ומערכת היחסים העכורה והמורכבת בין הרמטכל לשר הבטחון היא מקרה חריג, או שמא מאז ומתמיד היו יחסי הדרג המדיני והצבאי מתוחים ולא פשוטים? הן על רקע החקיקה הלוקה בחסר ובעיקר על רקע הבדלי אישיות וטמפרמנט.
מאחורי הקלעים של יחסי רמטכל ושר בטחון.

למה כדאי להזמין הרצאה של רחל דולב

הרצאותיה המרתקות עוסקות ביחסי שלטון ובטחון ובעולם הסודות והצנזורה בעידן האינטרנט.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - רחל דולב