שרון צונץ מרצה

שרון צונץ

שרון צונץ - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

פסיכולוגית חינוכית מומחית ומדריכה בפסיכולוגיה. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני בפסיכולוגיה חינוכית. עבודת התיזה שלה עסקה בחינוך לערכים דרך מקצועות הומאנים הנלמדים בבתי הספר. במהלך 20 השנים האחרונות שרון עוסקת כפסיכולוגית בגנים, בתי ספר, תיכונים – בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד – במסגרת השרות הציבורי. בעבר ניהלה שרות פסיכולוגי במשך 8 שנים, ומלמדת במכללות לעובדי הוראה וכן בפסג״ות.
בעלת קליניקה פרטית ברמת השרון לאבחון וטיפול בילדים, נוער והורים. מנחה קבוצות של מורים, הורים ותלמידים, יוזמת ומובילה נושאים חשובים העוסקים בחיבור שבין עולם הרגש והחינוך. מומחית ומוכרת ע"י משרד החינוך לאבחון לקויות למידה, חברה בוועדות התאמה ומדריכה בנושא חינוך למיניות בריאה של ילדים ונוער.
בהרצאות ובסדנאות ששרון מעבירה להורים וצוותי חינוך היא עוסקת בנושאים מגוונים – כיצד נכון להציב גבולות, הורות בעידן המסכים; יחסי אחים וקנאת אחים; תקשורת אפקטיבית במשפחה; טיפוח חוזקות אצל ילדים ככלי לחוסן נפשי; חינוך למיניות בריאה – מתי לדבר עם הילדים ועל מה? סערת גיל ההתבגרות; בעיות התנהגות; קשיים חברתיים; לקויות למידה; הפרעת קשב וכיו"ב.
בטלוויזיה מתארחת באופן קבוע בתוכניות שונות ואף הנחתה תכנית בוקר בשם ״אסיפת הורים״ עם קובי מחט ופרופסור רולידר. לאחרונה יצאה העונה השנייה של הסדרה "החיים הסודיים של בני 4" – אותה היא מלווה כפסיכולוגית.
משנת 2013 מנחה בכנס השנתי של הפסיכולוגים החינוכיים סדנא בנושא חינוך למיניות בריאה. בנוסף, פיתחה משחקי קופסא המאפשרים להורים וילדים בגילאים שונים ליהנות מזמן משותף יחד. המשחקים נמכרים בחנויות כבר למעלה מ- 7 שנים.

 

הרצאות מבוקשות

הרצאה משותפת של שרון צונץ ותמיר ליאון, אנתרופולוג יישומי החוקר את המשמעויות וההשפעות הצפויות בגין המעבר ל'מודל עבודה היברידי".

בעידן ההיברידי בו העבודה מתבצעת (גם) מתוך ביתו של העובד, העבודה השוטפת מתבצעת (גם) כשיש משפחה נוכחת ברצף העבודה, ללא שוברי שגרה, עם קשב שמתחלק בין המשפחה, ילדים, סידורים ומשימות באותו המקום ובאותה מסגרת הזמן, הגבולות בין העבודה לצרכי הבית, הילדים והמשפחה מטשטשים ולא באמת ניתנים להפרדה.
העבודה נכנסה באופן רשמי אל תוך בתי העובדים. ההורים עובדים מהבית. ובבית ילדים. הדינמיקה השתנתה. הקשב השתנה. הנוכחות הפיזית שלנו בתוך הבתים השתנתה. הגבולות השתנו.
אנחנו עובדים (גם) מהבית ושם נמצאים הילדים, ילדים שעברו חוויה של סגר, של יציאה מאיזון, של שגרות חדשות, חוויה של חוסר וודאות, של חרדות, לפעמים דכאון, של סימני שאלה, ואיך בתוך כל זה שאנחנו נמצאים יותר בבית אבל לא באמת כל הזמן בבית, מקנים לילדים שלנו את הכלים הנכונים להצלחה בחיים?

למעוניינים, ניתן לרכוש קורס דיגיטלי של 10 מפגשים: 'עשרת הדיברות להורים בעידן ההיברידי'  – סט כלים חדש המותאם למציאות המשתנה, שייצר לילדים שלו את הבסיס הנכון להצלחה בחיים – איך לייצר אצל הילדים שלו תחושת מסוגלות ומוטיבציה פנימית, איך לגדל ילדים מאושרים ובעלי תחושת ערך ובטחון עצמי, איך לשפר את מערכת היחסים בין האחים ובין ההורים והילדים, איך לייצר סמכות הורית והצבת גבולות ועוד וכל זאת בהתאמה לעידן שבו מקום העבודה הוא חלק בלתי נפרד מהבית ומהמשפחה.
ה – Well Being של העובד בתוך הבית שלו, במערכת היחסים שלו עם הילדים שלו, בהורות שלו –  היא הפרודוקטיביות הארגונית בעידן שבו עובדים (גם) מהבית.

order lecture by - שרון צונץ