שרון רופא אופיר ואילנה ראדה מרצה

שרון רופא אופיר ואילנה ראדה

שרון רופא אופיר ואילנה ראדה - הרצאה
עברית

קורות חיים

שרון רופא אופיר כתבת וותיקה ב"ידיעות אחרונות" עיתונאית בלאשה ומרצה בכירה לתקשורת באקדמיה, מלווה את סיפור הרצח מיומו הראשון ופרסמה במרוצת השנים עשרות כתבות בנושא. בספר תאיר – המסע של אילנה ראדה, היא מביאה בגוף ראשון את קולה של אילנה, אמא של תאיר, וחושפת גילויים דרמטיים מהפרשה שמסעירה את המדינה כבר יותר מעשור.

בשנים האחרונות מביאה שרון אל ציבור הקוראים את כתבות המגזין המרגשות והנוגעות ביותר, פועלת לשוויון מגדרי ולהעלאת המודעות הציבורית בנושא זה. כתבותיה הובילו לשיח חברתי לאורך השנים סיקרה עבור אתר החדשות YNET את אזור הצפון, החברה הערבית בישראל, והכנסת. סיקרה פיגועי תופת, זירות רצח מהקשות שידעה המדינה, נכחה בדיונים משפטיים מפורסמים ביניהם פרשת רציחתה של תאיר ראדה ז"ל אותו היא מלווה עד היום. ביום האישה הבינלאומי 2016 הובילה את הפרויקט 'לא תאנסו אותנו לשתוק' שעורר הדים בארץ ובעולם פרוייקט עליו הייתה מועמדת לקבלת פרס סוקולוב.

אילנה ראדה – אמה של תאיר זועקת מאז הרצח לפתיחה מחודשת של החקירה ומשפט הרצח. בהרצאה המשותפת מביאה אילנה את חלקי הסיפור שטרם סופר "לו רק הכירו את חייה של תאיר היו מבינים מה קרה במותה. היו יודעים בדיוק כמוני שמשהו לא מסתדר". אילנה מבקשת באמצעות הספר ודרך ההרצאה המשותפת להציג לציבור את התנהלותן של רשויות החוק במדינת ישראל, "עד הרצח הייתי ככול אזרח, אדם תמים המאמין שרשויות החוק יעשו הכול בכדי למצוא את האמת, היום אני יודעת שאלו אינם פני הדברים מה גם שלבן משפחה של קורבן עבירה אין מעמד בפני החוק גם אם אמצא מחר בבוקר את הרוצח האמיתי אף אחד לא יקשיב לי".

הרצאות מבוקשות

"כשחזרתי תאיר כבר ישנה, התארגנתי לשינה, לבשתי פיג'מה וכשחלפתי על פני החדר שלה חשבתי לעצמי 'למה החדר שחור'? מחשבה מוזרה… סביב תאיר הרי הכול היה צחוק שמש אור. הלכתי לישון בלי לדעת שאור השמש יכבה מעלי, ובלי להבין איזה חושך יכסה את חיי מיום המחרת".

מתוך הספר 'תאיר' המסע של אילנה ראדה.

אחד עשר שנים לאחר רצח בתה תאיר ראדה ז"ל יוצאת אילנה ראדה למסע הגדול של חייה. היא שבה אחורה במחוזות הזמן אל המשפחה המאושרת שהקימה יחד עם בעלה שמואל ז"ל, חוזרת אל יום הרצח ומדלגת מעל המכשולים בדרך לגילוי האמת בנוגע לרצח בתה האהובה.

למה כדאי להזמין הרצאה של שרון רופא אופיר ואילנה ראדה

בהרצאה סוחפת מקיימות השתיים ראיון חי לעיני הצופים, במהלכה יובאו גילויים דרמטיים שעלו תוך כדי כתיבת הספר, והקשר המיוחד שנרקם בין שתיהן קשר שאינו מאפיין עיתונאי ומרואיין

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - שרון רופא אופיר ואילנה ראדה