הרצאות מרתקות הינן הרצאות אשר תופסות את תשומת ליבו של הקהל מהרגע הראשון ועד הרגע האחרון. הקהל משתוקק למשמע כל מילה מפיו של המרצה, מוצא עצמו מתעניין בנושא ולא מעסיק את עצמו בדברים אחרים. הרצאות מרתקות מתאפיינות בשימוש רב בהומור, בהבאת החוויה האישית של הדובר ובשיח על רגשות שונים, אלה מעוררים את הקהל ומאפשרים לו להזדהות עם הדובר ולהקשיב לו בשקיקה.

על מנת שההרצאה תהיה מרתקת עליה להיות נגישה לכלל הקהל. היות והקהל מורכב לרוב מאנשים ברמות משכל שונות וכאלה בעלי עיסוקים שונים, על ההרצאה להינתן בשפה פשוטה תוך שימוש בעזרים ויזואליים להמחשה כגון תמונות ומצגות. הרצאות מרתקות יעניקו לקהל ערך מוסף בכך שתשאיר אותו עם חומר למחשבה ותלווה אותו גם הלאה בסיטואציות שונות בחייו.

הרצאות מרתקות יכולות להיות מגוונות, להתפרס על תחומים נרחבים וכן להיות בעלות אופי שונה מקצה לקצה. עבור כנס אחד תתאים הרצאה על מצוינות בה הדובר הינו מוזיקאי רב פעלים עם סיפור חיים מרתק, אשר במהלך הכנס יוכל בנוסף להרצאה לנגן יצירה או שתיים. בכנס אחר תתאים, לעומת זאת, הרצאה של מומחה למזרח התיכון שידון בניתוח עתיד קשרי הסחר עם ארצות ערב.

איך לבחור הרצאות מרתקות?

רצוי שנושא ההרצאה יעורר עניין כלשהו, שכן ישנם נושאים שאין להצילם מהיובש והשעמום. בין מגוון הנושאים המספקים הרצאות מרתקות ניתן למנות:

  • הרצאות מרתקות בנושאי בריאות, תזונה וספורט
  • הרצאות מרתקות בנושאים של מוטיבציה, מצוינת והעצמה אישית
  • הרצאות מרתקות בנושא זוגיות
  • הרצאות מרתקות בנושאים של קיימות ויזמות
  • הרצאות מרתקות בנושאי כלכלה ומנהיגות
  • הרצאות מרתקות בנושאי אקטואליה ותקשורת

חשוב לציין בהקשר זה שהמפתח האמיתי להרצאה מרתקת הוא המרצה. מרצה מומלץ ומרתק יוכל להפוך הרצאה על הלשון העברית למצחיקה והרצאה על הלכות דת ברבנות לסוחפת.

הרצאות מרתקות שמשנות חיים

כשמדברים על הרצאות העשרה מרתקות שאפשר להזמין לכנסים כדאי לקחת בחשבון את העובדה שההרצאה חייבת להעניק ערך מוסף. לכן כדאי לך לבדוק לעומק במה היא עוסקת והאם היא יכולה לשנות את החיים של המאזינים או להעשיר אותם. אחת מהדוגמאות יכולה להיות הרצאה על תרומת איברים, שכן זה משהו שאומנם איש מאתנו לא היה רוצה לחשוב עליו אבל זה עלול להיות חלק מהחיים של כולנו.

הרצאה כזאת, אם היא מועברת על ידי הטובים ביותר בתחום יכולה להיות הרצאה מרתקת ובהחלט מסוגלת לגרום למאזינים לצאת ממנה אחרים לעומת איך שהם נכנסו אליה. שווה להשקיע בבחירת הרצאות מרתקות, מעניינות, כאלו שלרגע אחד גורמות למאזינים לחשוב על דברים שבחיי היום יום אין להם פנאי להתעסק בהם. בצורה כזאת תוכל גם להעביר מסר לאורחים בכנס ואתה תראה שכך האירוע יהיה מוצלח יותר.

הרצאות מרתקות

הרצאות מרתקות

איך מומלץ לבחור מרצים?

הדבר הראשון שאתה צריך לדעת על הזמנת הרצאה כזו או אחרת לכנס, זה שלא כל מי שמפרסם את השירות הזה אכן יודע להעביר הרצאה בצורה מספיק מעניינת. לכן כדאי לבדוק:

מה הידע המקצועי של המרצה?

מה הניסיון והוותק שלו בעמידה מול קהל? כמה הרצאות הוא העביר בעבר?

האם הוא יודע לעניין ולרתק את קהל הצופים? ניתן לבקש מהמרצה המיועד סרטונים קודמים של הרצאות עבר שלו

לבסוף, כדאי יהיה לבדוק כמובן את הנושאים שבהם עוסקות ההרצאות, שכן לכל הרצאה יכול להיות נושא מרכזי אחר.

מצד אחד אפשר לנצל את ההרצאה להעברת מסרים ישירים על העסק שלך, ומצד שני ניתן להזמין הרצאות שקשורות בעקיפין למה שאתה עוסק בו. כדאי לחשוב על הדברים האלה לעומק כי בסופו של דבר זה ישפיע על הצלחת האירוע. מעבר לכך, חשוב גם להתייחס לנתונים טכניים לגבי הכנס, כמו לדוגמא: מתי תרצה שהוא יתקיים? כמה אורחים אתה רוצה להזמין? מה התקציב שלך לאירוע? באיזה אולם כנסים אתה רוצה לעשות את האירוע?

תפקידן של הרצאות מרתקות בכנסים

הרצאות מרתקות בכנסים מבחינת העובדים והמנהלים כאחד, תורמות להעלאת הרמה המקצועית שלהם ולהעשרתם בתחומים נוספים מלבד תחום עיסוקם הספציפי. רכישת ידע נוסף והרחבת האופקים היא חשובה מאוד במיוחד בעידן בו אנו חיים כיום, הראייה ההוליסטית היא ראייה חשובה ועובד המסוגל להסתכל על התמונה בכללותה ממספר זוויות כאשר הידע שברשותו מגוון, יכול להוות נכס יקר ערך עבור החברה.

עובד שירכוש ידע נוסף בהרצאה, יכול למעשה להשתמש בו לצורך עיסוקו ואף להביא את המידע החדש מפרספקטיבה אחרת שתתרום למקום העבודה בדרכים רבות ומגוונות.

כמו כן, הרצאות מרתקות בכנסים גם מסייעות לתחושת ההערכה והסיפוק שהעובד מרגיש מהמעביד. ההרצאות גורמות לכך שהעובד לא מרגיש שרואים אותו כעובד בתחומו בלבד, כבורג קטן במערכת, אלא רוצים להעשיר אותו ולתת לו את הכלים לצמוח ולהתפתח לכיוונים נוספים. וכן, גם מבחינה שיווקית הרצאות מרתקות בכנסים מהוות גורם משיכה עבור ממוזמני הכנס לנכוח פיזית בכנס ולהפיק ממנו את המיטב.

תמיד נשמח לענות לשאלות