השקדיה היא אולי הסמל הגדול ביותר של טו בשבט ואכן התקופה הנוכחית היא תור הזהב השנתי של השקדיה, אבל יש עוד עצים שהם ארץ ישראליים לא פחות ממנה: האלה, האלון, האיקליפטוס, השיטה ורבים אחרים. טו בשבט הוא אולי הרגע המשמח ביותר לחובבי הפריחה בישראל. אם אתם אוהבים את חג האילנות, ודאי תשמחו לשמוע מה מצבם של העצים הארץ ישראליים כולם נכון לטו בשבט 2010.

עצים ארץ ישראליים (שאינם שקדיה), פרוייקט טו בשבט מיוחד:

א. עצי האלה הם עץ מדהים שקיים בארץ, ונחשב לאחד הטבעיים ביותר באיזור שלנו. אלו עצים שיכולים לחיות מאות שנים ויותר, ומתחלקים לשלושה זנים עיקריים: ארץ ישראלי, מסטיק ואטלנטי. העצים הגבוהים והמרשימים מייפים את נוף הארץ זה שנים רבות. רוצים לראות אלה? קחו את המשפחה בטו בשבט למקומות כמו תל קדש. יש שם שרידים של מבנים רומים ואדריכלות ישנה, וגם הרבה עצי אלה. גם במצודת ישע הידועה מתקופת מלחמת השחרור יש הרבה עצי אלה.

ב עצי השיטה גם הם זן מאד ישראלי. הם נפוצים בנגב, בים המלח ובערבה. הוא נחשב לעץ היפה ביותר בנגב. אם אתם רוצים לעשות פיקניק באיזורים שדיבנו עליהם בתחילת הפסקה כדאי שתעשו זאת תחת הצל של עצי שיטה. עצי השיטה קיימים פה בארץ מהתקופה הביזנטית. שיטת הנגב, שלא כמו אחיותיה שבערבה – שיטה סלילנית ושיטת הסוכך – עמידה יחסית לקור, ועל כן צומחת באזורים הגבוהים יותר של הנגב. סימני הזיהוי הבולטים שלה הם ריבוי קוצים גדולים יחסית, גזע יחיד ופרי כפוף אך במעט ולא מסולסל. אם אתם רוצים לראות את עצי השיטה היפים, סעו לכביש 204 – ליד חורבת חלוקים, המסומנת באדום, תראו הרבה מאד עצים. אפשר לעשות שם טיול ג´יפים.

הטבע הישראלי מעניין אתכם? אולי ההיסטוריה של הטבע היא זו שמעניינת אתכם? אם אתם רוצים ללמוד קצת על טיולים, היסטוריה, ארכיאולוגיה וטבע הגעתם למקום הנכון. אתר המרצים מחזיק את המרצים הטובים ביותר בארץ, עם ידע גדול במקצועות המדוברים וגם בניסיון של עמידה מול קהל. המרצים שלנו מתאימים לכל אירוע ואם אתם מארגנים אירוע לכבוד טו בשבט, פנו אלינו ואנחנו
נסדר לכם את הכל

ט' באב
לפוסט הבא
תמיד נשמח לענות לשאלות