לימודי נדל"ן

על ידי 8 באוקטובר 2018כל המרצים

תחום הנדל"ן המרתק עבר טרנספורמציה בשנים האחרונות. מנושא בו התמקצעו מעטים באמצעות קורסי תיווך ייעודים הפך לנחלתם של משקיעים רבים. ליווי משקיעי נדל"ן בארץ ובחו"ל מתחיל פעמים רבות בהרצאה מלאת השראה או סדנה ייעודית ממנה יכולים ליהנות ולהשכיל משקיעים פוטנציאליים בכל הגילאי המגיעים מתחומי עיסוק מגוונים. במאמר זה נסקור בקצרה את הדרכים לבנות הרצאה כזו, כיצד תוכלו גם אתם ליצור תכנים אלה ולהעבירם בצורה מרתקת?

הגדרת קהל היעד

לפני שמתחילים לבחור נושאים מעניינים להרצאה בנושא קורס לימודי נדל"ן חשוב להגדיר בצורה מדויקת את קהל היעד שלכם. האם מדובר במומחי נדל"ן או משקיעים מנוסים המכירים את שוק היעד היטב, בסטודנטים צעירים או בקהל מבוגר יחסית המעוניין להשקיע חלק מכספי הפנסיה. לכל אחד מהקהלים הללו תוכלו להתאים תכנים בשפתם תוך התמקדות בסיטואציה בה הם מעוניינים להשקיע.

בחירת נושא ההרצאה

השקעות נדל"ן מעבר לים או התמקדות בהשקעות נדל"ן בארץ. מולטיפמילי (בנייני דירות) או השקעות בבתים פרטיים למגורים. אולי דווקא הרצאה על נדל"ן מסחרי? תחום הנדל"ן מורכב ומקיף מאד ולפני שבונים את ההרצאה כדאי לבחור את הנושא הרלוונטי ביותר לקהל היעד שלכם. לאחר שבחרתם בנושא עליו תרצו להרצות כדאי להתחיל לאסוף חומרים נוספים על מנת להכיר את התיאוריה הנלמדת בתחום. כיצד תעשו זאת?

ביצוע תחקיר מקיף

לפני התחלת ההרצאה חשוב ללמוד היטב את הנושא ולהסתייע בנתונים עדכניים על אזור היעד. לדוגמה, הרצאות שניתנו לפני משבר הסאב פריים בארה"ב יהיו שונות לחלוטין מהרצאות בתקופה בה הבנקים סרבו להעניק משכנתא חדשה ומחירי הנדל"ן ירדו משמעותית. כעת, כל אזור בארה"ב זוכה לתחייה מחודשת כאשר החוף המערבי שונה מהמזרחי במאפיינים רבים. גם שינוי האקלים משפיעים על החלטות נדל"ן, כמו למשל השקעה בפלורידה הטומנת בחובה סיכון להוריקן.

גם בישראל ובאירופה קיימים גורמים פוליטיים וכלכליים המשפיעים על ההשקעות (כמו הברקזיט) וכדאי לקרוא ולהכיר אותם. אספו את הנתונים הדרושים מאתרי נדל"ן מקיפים וכן פורומים מקצועיים בתחום ותוכלו להעניק למאזינים להרצאה ערך מוסף ממשי עם מידע עדכני הנוגע לשווקים בהם הם מתכוונים להשקיע.

שימוש בעזרים נלווים

על מנת להעביר את התכנים בצורה מרתקת מומלץ להשתמש בעזרים נלווים כמו מצגת דינמית, סרטונים ואף תוכניות ששודרו ברחבי העולם על הנושא. הצגת הנתונים בתרשימים קלים להבנה כמו גרפים תקל על ספיגת המידע ותסייע למאזינים להרצאה לקלוט אותו ביתר קלות. בעוד הרצאות מקוונות מאפשרות הצגה של נתונים מספריים רבים, כאשר מעבירים את הנושא בהרצאה פנים אל פנים רצף של נתונים מספריים עשוי לשעמם ולבלבל ולכן מומלץ להיעזר בעזרים גרפיים המוסיפים עניין וכן ממצבים אתכם כמומחים בתחום.

התאמנו מול חברים

לפני שאתם ניגשים להרצאה הראשונה שלכם התאמנו מול המראה וליד חברים ורכשו את הביטחון הדרוש לעמוד מול קהל. שפת הגוף והטון שלכם, ויצירת האינטרקציה עם כלל המאזינים לכם תאפשר להעביר הרצאה בה עיניהם של הצופים לא נתקים מכם אפילו לרגע. תוכלו גם לצלם עצמכם מעבירים את ההרצאה ולזהות נקודות תורפה בהעברת החומר הנלמד.
אינכם חייבים לעשות זאת לבד

לסיכום, בניית הרצאה טובה היא תהליך מורכב שחשוב להשקיע בו מעט יותר זמן ומשאבים. קל וחומר כאשר מדובר בנושא עמוק ומורכב כמו השקעות נדל"ן. אם אתם חשים כי בכל זאת האתגר קשה מדי בעבורכם כעת, תוכלו להיעזר בשירות ממרצה מקצועי וללמוד ממנו כיצד לבצע את ההרצאות בעתיד. היכן תוכלו למצוא מרצה כזה? חפשו מרצים מבתי ספר לנדל"ן וממאגרי מרצים בנושאים שונים שישמחו להעביר הרצאה מרתקת בתחום המבוקש.

תמיד נשמח לענות לשאלות