פרופ' אבינעם רכס מרצה

פרופ' אבינעם רכס

אבינעם רכס - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

ראש בית הדין של ההסתדרות הרפואית . בתום התיכון הצטרף לעתודה האקדמית וסיים בירושלים את הפקולטה לרפואה. כרופא צעיר התנדב לשרת בחטיבת הצנחנים: רופא גדודי ולאחר מכן כרופא חטיבתי. יחד עם לוחמי החטיבה עבר את מלחמת "יום הכיפורים" בגזרה הדרומית אך בעיקר הוא זוכר שיאים אחרים בשירות הצבאי: קבלת רקע ירוק לכנפי הצניחה עם סיום קורס לוחמה זעירה ואת החלק שנטל כרופא במבצע "אביב נעורים".בתום השירות הצבאי חזר  לבית החולים "הדסה" וסיים התמחות בנוירולוגיה. השתלם במכון הנוירולוגי של אוניברסיטת קולומביה בניו-יורק במימון המלגות היוקרתיות של קרן פולברייט וקרן פוגרטי. עלה בסולם הדרגות האקדמיות ב"הדסה" ובאוניברסיטה העברית עד למעמד של פרופ' מן המניין. במסגרת הפקולטה לרפואה שימש שנים רבות כיו"ר החוג לנוירולוגיה, כיו"ר המרכז לחינוך רפואי, יו"ר ועדת ההוראה וסגן דיקן. במסגרת עבודתו הציבורית עמד במשך 13 שנה בראש הלשכה לאתיקה של ההסתדרות הרפואית וערך את הקוד האתי של הרופאים בישראל.

הרצאות מבוקשות

יחסי הגומלין בין תעשיית התרופות לבין קהילת הרופאים היו והינם מקור לא אכזב של ביקורת קטלנית. חברות התרופות תורמות הון עתק לפיתוח הרפואה בעולם ובארץ אך במקביל מנסות "לעצב" את המידע הרפואי בצורה שתשרת את האינטרסים שלהן ובמקביל גם מנסות להשפיע על "ההתנהגות המרשמית" של הרופאים כך שיירשמו עוד ועוד מהתרופות הייחודיות שלהן. בהרצאה נתייחס לניגוד העניינים המובנה הזה ועל הדרכים להתמודד עמו.

המלחמה בסמים הקלים נכשלה. למרות מאות מיליארדים של דולרים המושקעים במלחמה זו הנצחון לא נראה ברקע. העצרת הכללית של האו"ם הכריזה זה מכבר כי מוטב למדינות העולם לשקול מחדש את עמדתן בעניין זה. ישראל עוברת מהפך חברתי מהיר בו נכנס הקנביס "הרפואי" לארץ בדלת האחורית של הרפואה אך הוא זולג לכל כיוון ואף הפך נושא מרכזי בבחירות הנוכחיות לכנסת. בהרצאה ננסה לענות האם ישראל מתקרבת לסוף "עונת היובש" של הקנביס ולאן תוביל אותנו דרך זו.?

שבועת היפוקרטס מחייבת את הרופא לעשות "הכל" למען החולה שלו אך בתרבות הכלכלית הנוהגת כיום זו משימה בלתי אפשרית. טובת הפרט עלולה להידחות בשל טובת הכלל כאשר שיקולים כלכליים נכפים על הרופאים ומכתיבים את התנהגותם המקצועית. כיצד ישמר הרופא את נאמנותו לחולה ואת זהותו המקצועית בעידן של אינטרסים מתנגשים? על כך תינתן התשובה במהלך ההרצאה.

למה כדאי להזמין הרצאה של פרופ' אבינעם רכס

פרופ' רכס הוא מרצה מעולה, רהוט ומרתק בעל ידע רחב ועמוק בנושאים בהם הוא עוסק. הרצאותיו משיקות מהיבטים שונים לעולם הרפואה והן תמיד בעלות פן מעשי הנוגע לכל אחד ואחד מהמאזינים לו.

מרצים שאולי יעניינו אותך

פרופ' יעקב (ג'יי) לביא

פרופ' יעקב (ג'יי) לביא

מרצה בנושאים: הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה

ד

ד"ר מאיה רוזמן

מרצה בנושאים: הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים

 הילה אלפרט

הילה אלפרט

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,מרצים לכנסים - הנחיית אירועים

 ישראל אהרוני

ישראל אהרוני

מרצה בנושאים: הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה

 גיל חובב

גיל חובב

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות השראה,הרצאות מצחיקות,יום ירושלים,מוזיקה

 מעין קרת

מעין קרת

מרצה בנושאים: הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לחוגי בית

 נדב מאירסון

נדב מאירסון

מרצה בנושאים: הרצאות בריאות, ספורט ותזונה

 נטע ריבקין

נטע ריבקין

מרצה בנושאים: הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

order lecture by - אבינעם רכס