ד"ר אבשלום קור מרצה

ד"ר אבשלום קור

אבשלום קור - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

לשונאי, מומחה לשפה העברית ובעל הפינה הקבועה "באופן מילולי" בגלי צה"ל. בלשן ומחברם של ספרים בנושאי לשון, ובניהם "הגיע זמן לשון". כמו כן הוא מנחה מבוקש לאירועים מגוונים.

הרצאות מבוקשות

האם תהיתם פעם מדוע אין מלה באנגלית לחיל המודיעין, לפעולת המטוס, לחומת סין ולתלבושת של נבחרת הולנד? האם שמתם לב לקשר בין העברית לבין העצמאות: לפני 2,000 שנה, כשהיינו עצמאיים על אדמתנו, מנהיגינו נטשו את העברית. הפסקנו לדבר עברית, ורק אחר כך איבדנו את העצמאות. עברו כ-1,700 שנה, חזרנו לעברית, ורק אחר כך חזרנו אל העצמאות!
אבשלום קור, האיש המזוהה ביותר כיום עם העברית, לאחר 35 שנים של שידורי רדיו פעמיים ביום ("באופן מילולי") ו25 שנים של שידורי טלויזיה פעמיים בשבוע ("הגיע זמן לשון" בערוץ 1), מספר באהבה על השפה העברית בשיחה שופעת מעשיות משעשעות ומחכימות.
בתקופה בה מנהיגים מנסים להתקשט באנגלית, מציג אבשלום קור שורת דוגמאות לעושר של העברית לעומת האנגלית, נטועות בחיי יום יום, בהווי של כולנו, מעלילות שדרנים עד הוראת עולים חדשים.

איך קוראים לך ומה זה אומר? שיחה על שמות המשפחה שתתבסס כולה על שמות היושבים באולם (על פי רשימה שתעבירו מראש). שיחה המחברת את הנוכחים לשורשיהם, ומגלה קשרים לא צפויים בין אנשים בקהל.

אבשלום קור מתבונן בשטרות הכסף של פעם ושל היום, ומספר את הסיפורים הקטנים על המנהיגים והמשוררים, שדמותם מתנוססת על השטרות, ועל פתגמיהם.
בין הסיפורים: איך נתן בן גוריון את השם לאוניית חיל הים הראשונה, מה עשה הנשיא בן צבי על גג הר ציון, ומתי כתבה לאה גולדברג את "שיר הנמל".

השירים מספרים את סיפורו של עם ישראל ותולדות מדינת ישראל.

לקוחות ממליצים

מכבי שירותי בריאות
 

"דר' אבשלום קור נתן הרצאה מדהימה!
כולם ללא יוצא מן הכלל נהנו מאוד, והשתתפו.
אבשלום השקיע ונתן מענה לכל מי שרצה.
ברמה האישית והמקצועית היה מקסים ומעשיר."

order lecture by - אבשלום קור