אופירה עזריאלי מרצה

אופירה עזריאלי

אופירה עזריאלי - מרכז המרצים
עברית

קורות חיים

כתבה שלושה ספרים ומעבירה בארץ ובעולם הרצאות וסיפורים בנושא השואה ועל ילדותה בצל זוג הורים ניצולי שואה: ״אני דור שני – כעת תורי לספר״. בעברה, הייתה כ-20 שנה בעלת משרד יחסי הציבור ״פרופיל״.

בת לשני הורים ניצולי שואה, או איך שאופירה אומרת ״זר לא יבין״
שירתה בצה״ל במשרד הביטחון והיא בוגרת תואר ראשון במחלקה למדעי ההתנהגות באוניברסיטת הנגב. למעלה מ-20 שנה הייתה בעלת משרד יחסי הציבור ״פרופיל״, חיה ונשמה תקשורת.

עזריאלי כתבה שלושה ספרים, ובעקבות ספרה השלישי למבוגרים, ״פירורים של חום״, ובו סיפורים קצרים מחייה, נולדה הרצאתה ״אני דור שני – כעת תורי לספר״, בו היא מספרת סיפורים קטנים משואה גדולה.

הרצאות מבוקשות

אופירה, בת לשני ניצולי אושוויץ, מעבירה את נושא השואה באמצעות סיפורים קטנים משואה גדולה, סיפורים אותנטיים של בני משפחתה שהיו שם. הסיפורים מועברים בצורה קלילה וקולחת, בשילוב תמונות אותנטיות ובליווי סרטונים קצרים בה אמא שלה מספרת בשפתה על מה שעברה בשואה. אמה, הייתה תאומה זהה באושוויץ, מול הרופא המטורף ד״ר מנגלה, שחיפש תאומים לניסויים שלו, או איך שאופירה מכנה את סיפור ההישרדות הזה, ״מחבואים באושוויץ״. בנוסף היא מתארת את חלומה של אמה, להיות ציפור, כי רק רצתה שיהיה לה מקור לאסוף פירורים וכנפיים כדי לעוף ממחנה ההשמדה הזה. עוד בהרצאה, מספרת אופירה על ילדות בצל הורים שורדי שואה, ילדות ש״זר לא יבין״. דרך הסיפור האישי על החיים בגטו, באושוויץ, בצעדת המוות, ברגן בלזן ועד לשיחרור ולתקומה, הגיוס לצה״ל ובניית משפחה חדשה של הניצולים בארץ, משלבת המרצה את ההיסטוריה היהודית, תוך ציון תאריכים משמעותיים, מקומות ואישים, שעיצבו הסטוריה זו. 

למה כדאי להזמין הרצאה של אופירה עזריאלי

את הסיפורים שלה לא תמצאו באף ספר היסטוריה. אלו הסיפורים האותנטיים והאמיתיים של בני משפחתה שעברו את השואה, או סיפורים על עצמה כילדה שגדלה בבית עם שני הורים שורדי שואה – סיפורים נדירים ומיוחדים, דרך הסיפורים שלה, מחברת בעניין את הקהל ומעבירה את נושא השואה ברגישות מרתקת, תוך ציון תאריכים ושמות הקשורים להיסטוריה של עמנו בתקופה זו.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - אופירה עזריאלי