אופירה עזריאלי מרצה

אופירה עזריאלי

אופירה עזריאלי - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

מרצה בארץ ובעולם הרצאות וסיפורים בנושא השואה ועל ילדותה בצל זוג הורים ניצולי שואה: ״אני דור שני – כעת תורי לספר״. בעברה, הייתה כ-20 שנה בעלת משרד יחסי הציבור ״פרופיל״. בת לשני הורים ניצולי שואה, או איך שאופירה אומרת ״זר לא יבין״. שירתה בצה״ל במשרד הביטחון והיא בוגרת תואר ראשון במחלקה למדעי ההתנהגות באוניברסיטת הנגב. למעלה מ-20 שנה הייתה בעלת משרד יחסי הציבור ״פרופיל״, חיה ונשמה תקשורת. עזריאלי כתבה שלושה ספרים, ובעקבות ספרה השלישי למבוגרים, ״פירורים של חום״, ובו סיפורים קצרים מחייה, נולדה הרצאתה ״אני דור שני – כעת תורי לספר״, בו היא מספרת סיפורים קטנים משואה גדולה.

את הסיפורים שלה לא תמצאו באף ספר היסטוריה. אלו הסיפורים האותנטיים והאמיתיים של בני משפחתה שעברו את השואה, או סיפורים על עצמה כילדה שגדלה בבית עם שני הורים שורדי שואה – סיפורים נדירים ומיוחדים, דרך הסיפורים שלה, מחברת בעניין את הקהל ומעבירה את נושא השואה ברגישות מרתקת, תוך ציון תאריכים ושמות הקשורים להיסטוריה של עמנו בתקופה זו.

הרצאות מבוקשות

הכל התחיל מאוסף מטורף, המכיל 1850 (!!!) נעליים מיניאטוריות מכל העולם.
בהרצאה משעשעת, קלילה ומדליקה, עזריאלי נותנת הצצה למדינות, תרבויות, אמונות, תשוקות ועוד, והכל בנושא נעליים. ההרצאה כוללת קליפים, סרטונים, שירים וריקודים וכמובן תמונות מאוסף הנעליים הקטנות והמטריפות של אופירה – מ״נעלי גולדה״, דרך ״סקס והעיר הגדולה״ ועד למוזיאון הנעליים בטורונטו. מתאים לאירועי נשים, יום האישה, יום המשפחה ובכלל. קיימת אופציה להפעלה של הקהל.

אופירה, בת לשני ניצולי אושוויץ, מעבירה את נושא השואה באמצעות סיפורים קטנים משואה גדולה, סיפורים אותנטיים של בני משפחתה שהיו שם. הסיפורים מועברים בצורה קלילה וקולחת, בשילוב תמונות אותנטיות ובליווי סרטונים קצרים בה אמא שלה מספרת בשפתה על מה שעברה בשואה. אמה, הייתה תאומה זהה באושוויץ, מול הרופא המטורף ד״ר מנגלה, שחיפש תאומים לניסויים שלו, או איך שאופירה מכנה את סיפור ההישרדות הזה, ״מחבואים באושוויץ״. בנוסף היא מתארת את חלומה של אמה, להיות ציפור, כי רק רצתה שיהיה לה מקור לאסוף פירורים וכנפיים כדי לעוף ממחנה ההשמדה הזה. עוד בהרצאה, מספרת אופירה על ילדות בצל הורים שורדי שואה, ילדות ש״זר לא יבין״. דרך הסיפור האישי על החיים בגטו, באושוויץ, בצעדת המוות, ברגן בלזן ועד לשיחרור ולתקומה, הגיוס לצה״ל ובניית משפחה חדשה של הניצולים בארץ, משלבת המרצה את ההיסטוריה היהודית, תוך ציון תאריכים משמעותיים, מקומות ואישים, שעיצבו הסטוריה זו. 

order lecture by - אופירה עזריאלי