ד"ר אורית גלילי צוקר מרצה

ד"ר אורית גלילי צוקר

אורית גלילי צוקר - מרכז המרצים
עברית , אנגלית

קורות חיים

ד"ר אורית גלילי צוקר שימשה בחמש השנים האחרונות, מ-2008 עד 2013, יועצת אסטרטגית לשר הביטחון אהוד ברק ולראש הממשלה בנימין נתניהו.
ההתמחות של ד"ר גלילי צוקר היא בקמפיינים פוליטיים, שיווק פוליטי, מיתוג פוליטי ומחקר דעת קהל. בין השנים 1980-1998 גלילי צוקר היתה עיתונאית ועורכת בעיתון "הארץ" ועסקה בכיסוי נושאים פוליטיים וחברתיים-כלכליים. בשנת 2002 קיבלה תואר דוקטור למדע המדינה ובין השנים 2004-2006 עמדה בראש תוכנית למנהיגות פוליטית באוניברסיטת תל אביב. ההתמחות האקדמית של ד"ר גלילי צוקר היא הממשק שבין פוליטיקה ותקשורת והקשר שבין הפוטנציאל האלקטורלי של פוליטיקאים מכהנים ושל מועמדים למשרות פוליטיות – לבין הייצוגים התקשורתיים שלהם, הרעיונות הפוליטיים שלהם ותוכניות המדיניות שלהם. גלילי צוקר משמשת פרשנית לנושאים אלה בכלי התקשורת הכתובים, האלקטרוניים והדיגיטליים. היא פרסמה שני ספרים ב-2004 וב-2008 שעוסקים בקשר שבין מנהיגות ותקשורת ובקשר שבין פוליטיקה ותקשורת. בנוסף לפעילותה כיועצת אסטרטגית היא מלמדת בשנת 2014 קורס באוניברסיטה העברית לבכירים בשירות המדינה על מנהיגות, מדיניות ציבורית ודעת קהל.

הרצאות מבוקשות

התחום של מנהיגות ודעת קהל הוא קריטי ביותר למנהיגים במאה ה-21. מדובר על האופן שבו רעיונותיהם, דרך קבלת ההחלטות שלהם והמאפיינים האישיים של סגנון מנהיגותם ימצאו את ביטויים באמצעי התקשורת. המדיה – מודפסת, אלקטרונית ודיגיטלית – היא כיום זירה מאד מסובכת למנהיגים ומי שאינו שולט בה טוב יכול להיכשל ובגדול. הסיבה: הדרך היחידה של מנהיגים כיום, בחברות המון מערביות ודמוקרטיות לתקשר עם הקהלים שלהם, היא באמצעות כלי התקשורת. המדיה היא המתווך הכמעט בלעדי בינם לבין הציבור והיא שהופכת את דעת הקהל לחרב פיפיות – היא יכולה לרומם מנהיגים מחד ולרסק אותם מאידך.

מרצים שאולי יעניינו אותך

איריס דרור

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות,פסח

אלוף במיל' אליעזר שקדי

מרצה בנושאים: הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

תא"ל (במיל') בנצי גרובר

מרצה בנושאים: הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות,תקשורת ואקטואליה

לבנת פורן

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

ד"ר חיים שפירא

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

יעל ארד

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

ד"ר יניב לויתן

מרצה בנושאים: כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות,תקשורת ואקטואליה

לימור לבנת

מרצה בנושאים: כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות,תקשורת ואקטואליה

order lecture by - אורית גלילי צוקר