אורלי וילנאי מרצה

אורלי וילנאי

עברית זום

קורות חיים

אורלי וילנאי עיתונאית, אורלי וילנאי היא הקול החשוב ביותר היום בכל מה שקשור למאבקים חברתיים. אבל אורלי וילנאי לא רק מדברת, היא גם עושה. במפגשים שלה עם קהל המאזינים היא מביאה את סיפור אחורי הקלעים של התקשורת הלוחמת והחברתית, וכן את סיפורם של מאבקים חברתיים גדולים אותם ניהלה בשנים האחרונות.

אורלי וילנאי נולדה בשנת 1972 והינה עיתונאית, פעילה חברתית ומנחת טלוויזיה. וילנאי נולדה לכתב "קול ישראל" שמעון וילנאי והלכה בדרכו. יש לה תואר ראשון בתקשורת וטלוויזיה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בלימודי ביטחון. את התואר השני למדה במקביל לעבודתה כחוקרת במכון לחקר הטרור באוניברסיטת תל אביב.

וילנאי החלה את הקריירה שלה כמנחה בערוץ הקניות. כמו כן הנחתה תכניות כמו "ימבה קיץ", תכנית ששודרה בטלוויזיה החינוכית. בשנת 2000 החלה להגיש את תוכנית הבוקר של הערוץ הראשון יחד עם מאיר איינשטיין ואורי לוי. הכתבות הרבות ששידרה וילנאי בתקופה זו עסקו בנושאים חברתיים רבים ומיקמו אותה בציבור כבעלת גישה חברתית חדה.

וילנאי התפטרה מהערוץ הראשון עקב פרסום הקלטה של מנכ"ל רשות השידור, ג'ו בראל, בעודו לוחץ עליה לצנזר את כתבותיה. תכניות נוספות בהן הגישה וילנאי הינן "עובדה", "יהיה בסדר" ו"המשמר האזרחי". וילנאי זכתה באות עמותת אומ"ץ.

יחד עם בן זוגה גיא מרוז, הגישה וילנאי את התכנית "המשמר האזרחי" וכמו כן שימשה מגישה בשנים 2009-2010 בתכנית "שתולים". לאחר מכן הגישו יחד גם את "אורלי וגיא בע"מ". בשנת 2011 החלו להגיש את תוכנית הבוקר "אורלי וגיא" בערוץ 2.

לוילנאי ולמרוז סרט משותף אשר נקרא "מוסר השילומים – המלחמה נמשכת". בסרט זה מאשימים מרוז ווילנאי את ועדת התביעות ואישים שונים מטעמה בכך שהם מעכבים תשלומים שמיועדים לניצולי השואה. ועדת התביעות טענה כי מדובר בעלילה שקרית ותבעה את השניים. בהסכם פשרה הוסכם כי הזוג יעביר לוועדה פיצוי של 150 אלף ₪ ויפרסם התנצלות. הכסף הועבר לארגון "עמך" התומך בניצולי שואה.

וילנאי זכתה בפרס פרימור של הרשות השנייה לתחקיר עיתונאי בנושא חברתי ויחד עם מרוז זכתה גם ב"כד החלב" לשנת 2012 על עשייתם הטלוויזיונית.

הרצאות מבוקשות

הרצאה אישית ומעצימה של אורלי וילנאי על מהמורות החיים ועל הבחירה של כל אחד מאיתנו – לאן אפשר לתעל את הקושי כדי ליצור טוב. . בהרצאה משתפת וילנאי היבטים אישיים בחייה, מספרת על ׳מרכז חירות׳, המרכז החינוכי שהקימה בחווה להצלת בעלי חיים ומשלבת סיפורים על מאחורי הקלעים של עולם התקשורת הישראלי מזווית מרתקת, מצחיקה ועצובה כאחד.

אורלי וילנאי, בהרצאה מיוחדת ליום האישה, על טיפולי הפרייה, הפלות והסוף המפתיע, על כברת הדרך שנעשתה בכיבוש התקשורת על ידי נשים ועל המחירים. על זוגיות של 24/7 בבית ובעבודה ועל השינוי החברתי שנשים יכולות לעשות אם רק רוצות.
הרצאה אישית, מרגשת ומשעשעת.

כל כתבה טובה מתחילה מתחקרי מעמיק. לא כל תחקיר מגיע לשידור. וילנאי מביאה את סיפורם של התחקירים שנגנזו, את אלה ששודרו ואת התגובות, המהפכים והאיומים של הבוקר שלמחרת השידור.
ציר נוסף בהרצאה הוא על סתימת פיות וצנזורה בעיתונות האלקטרונית. כזכור, וילנאי התפטרה מעבודתה בערוץ הראשון על רקע דומה.

וילנאי הייתה כתבת הרווחה הראשונה שהביאה את סיפורה של מדינת ישראל, שזנחה את מדיניות הרווחה ונתנה לאילי הון, עמותות ולמתנדבים להיכנס לריק שנוצר. בליווי כתבות שערכה בנושא, מביאה אורלי את סיפור קריסתה של הרווחה בישראל.

נושא שלו מקדישה וילנאי  דגש מיוחד בשנים האחרונות הוא מעורבות ואחריות חברתית של כל אחד מאיתנו. בעקבות סדרת הסרטים "מוסר השילומים" על ניצולי השואה, מביאה וילנאי את סיפור "ההפיכה" האזרחית שהיא וגיא מרוז עשו בנושא. (אפשרית הרצאה משותפת עם גיא מרוז)

למה כדאי להזמין הרצאה של אורלי וילנאי

הרצאותיה של וילנאי הינן חוויה מעשירה ומעצימה. במהלך ההרצאות מביאה וילנאי את סיפוריהם של תחקירים שונים אשר נגנזו מהגעה לשידור ואת התגובות לתשדירים שכן הועלו, כמו גם את האיומים והמהפכים שעלו לאחר השידורים. ההרצאה עוסקת בתופעה של סתימת פיות וצנזורה הקיימת בעיתונות האלקטרונית.

נושאים מרכזיים נוספים העולים בהרצאתה של וילנאי כוללים את נושא הרווחה ההולכת ונעלמת בישראל לטובת אילי הון וארגונים שונים.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - אורלי וילנאי