אורנה בן דור מרצה

אורנה בן דור

אורנה בן דור - מרכז המרצים
עברית

קורות חיים

מנחה, מגישה, יוצרת קולנוע וטלוניזיה מהבולטות בתחום בארץ , עתירת פרסים ויצירות שזכו להצלחה משמעותית הן בארץ והן בעולם. בין יצירותיה המפורסמות: "סקס ישראלי" – סדרת תחקיר על מיניות בישראל, הסרט "אחד אלמנה פעמיים שכול", "מה הורג אותנו" – סדרה שיצרה עם פרופ' רפי קרסו, על הסכנות הבריאותיות באורח החיים העכשווי, "מעושרות" – תוכנית דוקו-ריאליטי מצליחה שעלתה לאוויר ב 2011 ועוד.

אורנה בן דור סיימה לימודי חוג לקולנוע באוניברסיטת ת"א. סרט הגמר שלה "תמונת מצב" זכה לפרס ביכורים בשנת 1982 והוקרן בערוץ הראשון באותה שנה. בתחילת דרכה המקצועית ביימה את הסרט הדוקומנטרי "יומן מסע" המגולל את סיפורה של מניה שוחט וסרט נוסף על סיפורה של גיבורה ישראלית נוספת – שרה אהרונסון.

בן דור ביימה ארבעה סרטים אודות השואה, שזכו לפרסום בינלאומי נרחב. בין השנים 1996-1998 הגישה וערכה את התוכנית "מבט נשי", שעסקה בנושאים פמיניסטיים שעל סדר היום הישר. בשנת 1999 הנחתה תוכנית יומית בערוץ 2, בשם "עם הרוח", אשר בה אירחה שחקנים ואורחים מעניינים. בין השנים 2001-2007 ניהלה בן דור את המחלקה הדקומנטרית באולפני הרצליה. לאחר מכן ניהלה את המחלקה הדוקומנטרית בערוץ 10 ובמהלך 2010 יצרה בהפקת חברת Added Value סדרת סרטי תחקיר בנושאי בריאות עבור הערוץ.

בין יצירותיה הבולטות:
"אחד אלמנה פעמיים שכול"- סרט שהוקרן בפסטיבלים שונים בעולם.
"בגלל המלחמה ההיא" – מסע של יהודה פוליקר ויעקב גלעד לזכרונות ילדותם כדור שני לשואה. זכה במספר רב של פרסים בינלאומניים תורגם ל-7 שפות שודר בעשרות מדינות.
"אמא, לא הרגתי את הבת שלך" – סרט דוקומנטרי המגולל את סיפורם של בני הזוג ליאור ויובל, טרנסג'נדר F2M (מנקבה לזכר). הסרט הוקרן בבכורה בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים ולאחר מכן הוקרן בשורה של הקרנות מסחריות ובסינטמקים ברחבי הארץ ושודר בערוץ 10. הסקט היה מועמד לפרס וולג'ין בתחרות הסרטים הדוקומנטרים וזכה בציון לשבח בפסטיבל סרטי נשים ברחובות. עד היום הוא מוקרן ברחבי העולם בפסטיבלים וכינוסים הומו-לסביים.
"סקס ישראלי" סידרה על המיניות הישראלית , המתמודדת עם שאלות לגבי מרכיבי המיניות הישראליות, מהי זהות מינית ומה הם המאפיינים של גברים ונשים במשחק המיני היחודיים לנו הישראלים. שודרה בערוץ 8.
"בלונד" – סידרה המנסה לחקור את תולדות הבלונד דרך היסטוריה , דעות קדומות, נשיות וגבריות ואפילו לאומיות. שודרה בערוץ 8.
"אשם במותו" – מיני סדרה על הטיוח של צה"ל את התאונות הצבאיות ואת האשמים האמיתיים. הסדרה משכה ביקורת חריפה, בין היתר מצד רשויות צה"ל ולמרות הדרישות לצנזרו, שודרה לבסוף כמתוכנן בערוץ 10.
"מה הורג אותנו" – יצירה משותפת של אורנה בן דור ופרופ' רפי קרסו, על בריאות וחולי וכל מה שבינהם. שודרה בערוץ 10.
"כשהכאב גדול מנשוא" – סידרה בת 3 פרקים העוסקת באובדנות. שודרה בערוץ 8 בחודש מאי 2010.
"השיבה הביתה" – מסע מכאיב לחיפוש זהות של שלושה ילדי מהגרי עבודה אשר נולדו בישראל ויוצאים לבדוק את השורשים שהותירו הוריהם בארצות המוצא. הסרט שודר בערוץ 10 והוצג בפסטיבל פיפ"א היוקרתי.
"מעושרות" – תוכנית הדוקו-ריאליטי המצליחה של ערוץ 10, העוקבת אחר חייהן של שישה נשים אמידות בישראל. התוכנית עלתה לאוויר באוקטובר 2011.
"דיני נפשות" – סדרת דוקו ששודרה בערוץ 10 על הצד האפל של מערכת המשפט הישראלית.

הרצאות מבוקשות

הרצאה מלווה בקטעי וידאו ייחודיים מהסדרה . כל מה שלא סיפרו לכם על הפרקליטות והשופטים ומה המערכת מוכנה לעשות כדי לסתום פיות של מי שחשף את כשליה.

ההרצאה מבוססת על תוכנית הדוקו-ריאליטי של אורנה בן דור: האם על חיים שכאלה חלמה סינדרלה? האם חלומן הכמוס של נשים הוא למצוא את הנסיך עם חשבון הבנק המפנק? על המחיר שצריך לשלם בדרך להגשמת החלום ומשמעות הכסף ביחסים בין המעושרות לבני זוגן. מה מקומו של המעמד ביחסים בינו לבינה? מה מקומם של סמלי הסטטוס, המותגים והמראה החיצוני? האם זו הגשמה עצמית ממשית? יחסי אמהות ובנות בצורך של "להתחתן טוב".

האם יש סקס ייחודי לישראלים בלבד? ואם כן מה המאפיינים שלו. מה עשו לנו עשרות שנות צבא וביטחון בכל הקשור לחדר המיטות? האם "לרוץ לספר לחברה" הוא תיאור מצב או סתם אמירה מופרכת? האם חדר המיטות הישראלי הוא שדה קרב? ומה עם הפנטזיות המיניות שלנו? הידעתם שהפנטזיה הסדו מזוכיסטית בישראל היא הפופולרית ביותר? כמעט כמו בגרמניה? ובכלל איך כל זה התחיל? מה הקשר בין החלוצים לבין הפנטזיות המיניות של הישראלים במילניום השלישי?
והעלילה מסתבכת עוד יותר בבואנו לדון בבלונד ובמיניות הישראלית? הידעתם שבמדינת ישראל למעלה מ50 אחוז מהנשים צובעות לבלונד? מה קרה פה? האם רצינו להיות סקנדיביות ולא הצלחנו? מה הקשר בין הבלונד לחלום הרטוב של הישראלי ? או של הישראלית? ובכלל הבלונד מסתבר כרוך בתרבות שלנו בעבותות כי כל גיבורי הילדות שלנו היו צברים בלונדינים וכחולי עיניים. פלא טבע בהתחשב בכך שאנחנו עם שמי לכל דבר שחור תלתלים ועיניים. ירון זהבי מחסמבה, הצבר האולטימטיבי, ואפילו פול ניומן באקסודוס היה עבורנו ועבור העולם כולו הישראלי המושלם. איך זה קרה לנו? איך הפכנו לבלונדינים בהזיות הלאומיות והמיניות שלנו? על כל זה בהרצאה מלווה בקטעים מתוך הסדרות "סקס ישראלי" ו"בלונד" שיצרה אורנה בן דור ואשר שודרו בערוץ 8.

למה כדאי להזמין הרצאה של אורנה בן דור

אורנה בן דור, מרצה מוכרת בתחומים רבים ומגוונים: מאחורי הקלעים של ניהול הטלוויזיה, סקס ישראלי על כל פניו, אובססיית הבריאות העכשווית ועוד.

מרצים שאולי יעניינו אותך

פרופ' יורם יובל

מרצה בנושאים: הרצאות זוגיות, משפחה וחיים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

מיכל דליות

מרצה בנושאים: הרצאות זוגיות, משפחה וחיים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

ד"ר אייל דורון

מרצה בנושאים: הרצאות זוגיות, משפחה וחיים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חדשנות ועתידנות,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

ד"ר אנאבלה שקד

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות זוגיות, משפחה וחיים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אירי ריקין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות זוגיות, משפחה וחיים,תקשורת ואקטואליה

דרור רפאל

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות השראה,הרצאות זוגיות, משפחה וחיים

רן שריג

מרצה בנושאים: הרצאות זוגיות, משפחה וחיים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות

רותי שרון

מרצה בנושאים: הרצאות זוגיות, משפחה וחיים,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

order lecture by - אורנה בן דור