אור הלר מרצה

אור הלר

בלעדי אור הלר - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

עיתונאי, פרשן, כתב צבאי ומגיש בערוץ 13. כותב טור קבוע באתר מעריב השבוע, וכן כותב טורים באתר israeldefense ופרשנות בעיתון גלובס.
יליד 1977, החל את הקריירה העיתונאית שלו בשנת 1995 עם גיוסו לגלי צה"ל בתפקיד כתב צבאי וכתב משטרה ומשפט. עם שחרורו החל לעבוד בעיתון מעריב בתפקיד כתב משפטי. ב 2002 הצטרף לחדשות ישראל בערוץ 10 בתפקיד כתב לענייני משטרה ומשפט. בשנת 2004 מונה לכתב ערוץ 10 ו"מעריב" בפאריס, וסיקר, בין היתר, את האירועים הבאים:
מותו של יאסר ערפאת בבית חולים בעיר בנובמבר 2004, הפיגועים בלונדון ביולי 2005, המהומות בצרפת בשנת 2005, הבחירות לנשיאות צרפת בשנת 2007, מתקפת הטרור במומבאי (2008) בשנת 2008.
בשנת 2008 שימש שליח חדשות ערוץ 10 לגיאורגיה‏ וסיקר את המלחמה עם רוסיה, שם ספג איומים על חייו בידי חייל רוסי.‏
לאחר שובו ארצה החל את תפקידו ככתב לענייני צבא בערוץ 10.‏ במבצע עופרת יצוקה בינואר 2009 היה העיתונאי הישראלי הראשון שנכנס לרצועת עזה יחד עם כוחות צה"ל כדי לסקר את פעילות צה"ל.‏
ביולי 2012 נשלח בידי חדשות 10 לסקר את חקירת הפיגוע באוטובוס בנמל התעופה בורגס. בדצמבר 2013 נשלח לסקר את הלוויית נלסון מנדלה בדרום אפריקה. במבצע צוק איתן ב-30 ביולי 2014, נלווה לכח צה"ל שפעל בתוך רצועת עזה נגד מנהרות החמאס וספג ירי נ"ט.‏ הלר כותב טור קבוע באתר מעריב השבוע, וכן כותב טורים באתר israeldefense ופרשנות בעיתון גלובס.כמו כן משמש בתפקיד מגיש מחליף בתוכניות אקטואליה בערוץ 10, ובהן 'תוכנית הבוקר עם אורלי וגיא', 'חמש עם רפי רשף' ו'לונדון את קירשנבאום'.

הרצאות מבוקשות

אור הלר, הכתב הצבאי של חדשות 13 ביומן מסע מרתק ומצולם במלחמה הקשה באוקראינה. שבועיים של מסע באוקראינה, עם החיילים, בהפצצות, בשידורים, בתחנות המטרו שהפכו למקלטים, וברכבת הפליטים.
למה ואיך מסקרים מלחמות של אחרים? כיצד עורכים ניהול סיכונים בסיקור המלחמה באוקראינה? איזה מסקנות יש מחודש של מלחמה ומה היישום שלהן לצה״ל ולמלחמות של ישראל?

בין עזה ללבנון, בין החמאס לחיזבאללה, בין איראן למצרים. מה הם האתגרים הביטחוניים של ישראל וכיצד היא מתמודדת איתם? כיצד צה"ל נערך למלחמת לבנון השלישית? האם ניתן לנצח אירגון טרור וכיצד השתנה אופי המלחמות שישראל מנהלת בעשרות השנים האחרונות?
ההרצאה מלווה בקטעי כתבות הממחישות את בעיות הביטחון הלאומי של ישראל.

אין עוד תחום כזה. אין עוד תפקיד כזה. להיות כתב צבאי בטלוויזיה הישראלית זה לא עוד תפקיד. איך מגשרים בין סיקור פטריוטי לסיקור ביקורתי? אין מגשרים בין היותך ישראלי להיותך עיתונאי? כיצד מסקרים לחימה בישראל 2014? בין תקריות בעזה, לסיקור מאבקי היצרים במטה הכללי, בין קרבות התקציב לדמותו המשתנה של צה"ל. מה עומד מאחורי כתבות צבאיות ואילו אינטרסים מניעים אותן? כיצד מנווטים בין האינטרסים הסותרים של דובר צה"ל והצנזורה הצבאית?
ההרצאה תעסוק במאחורי הקלעים של סיקור מערכת הביטחון בישראל עם סיפורים מרתקים על מבצע 'עופרת יצוקה', 'עמוד ענן' ו'צוק איתן', פרשת המרמרה, פרשת הרפז, ושלל אירועים ביטחוניים ולאומיים נוספים בליווי קטעי כתבות.

כיצד פועל כתב ישראלי לבד בחו"ל במשימה עיתונאית מורכבת? כיצד מנגישים לצופה הישראלי נושאי חוץ שאינם קרובים לסדר יומו? אילו סכנות אורבות לכתב הישראלי הפועל בזירות פיגועים ומלחמה בחו"ל? בהרצאה יינתנו הדגמות מאירועים בינלאומיים רבים ביניהם הפיגועים בלונדון, מומבאי ובורגס, אינתפידת המוסלמים בצרפת, המלחמה בגיאורגיה, הלוויית נלסון מנדלה ועוד.

לקוחות ממליצים

ארגון מנהלי תחבורה
 

"אור הלר, אדם מדהים, בעל ידע בילתי נגמר, מכבד וסימפטי, ריתק את הקהל בהרצאתו, לא נתנו לו לרדת מהבמה,
תודה רבה"

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,פסח

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

 אור הלר

אור הלר

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,פסח,צבא ומדינה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,פסח

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - אור הלר