אור הלר מרצה

אור הלר

בלעדי אור הלר - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

עיתונאי, פרשן, כתב צבאי ומגיש בערוץ 13. הלר החל את הקריירה העיתונאית שלו בשנת 1995 עם גיוסו לגלי צה"ל ככתב צבאי וכתב משטרה ומשפט. עם שחרורו החל לעבוד ככתב משפטי בעיתון מעריב. ב-2002 הצטרף לערוץ 10 בתפקיד כתב לענייני משטרה ומשפט.

בשנת 2004 מונה לכתב ערוץ 10 ו"מעריב" בפאריס, וסיקר, בין היתר, את: מותו של יאסר ערפאת, הפיגועים בלונדון  והמהומות בצרפת ב- 2005, הבחירות לנשיאות צרפת ומתקפת הטרור במומבאי (2008). בשנת 2008 ספג איומים על חייו מחייל רוסי בעת שסיקר את המלחמה בין רוסיה לגאורגיה. במבצע עופרת יצוקה בינואר 2009 היה העיתונאי הישראלי הראשון שנכנס לרצועת עזה יחד עם כוחות צה"ל כדי לסקר את פעילות צה"ל.‏ כמו כן סיקר את חקירת הפיגוע בנמל התעופה בורגס ואת הלוויית נלסון מנדלה בדרום אפריקה.

במבצע צוק איתן נלווה לכוח צה"ל שפעל בעזה נגד מנהרות החמאס וספג ירי נ"ט.‏ הלר כותב טור קבוע באתר מעריב השבוע, וכן כותב טורים באתר israeldefense ופרשנות בעיתון גלובס.

הרצאות מבוקשות

מלחמת עזה מבט מבפנים, הכתב הצבאי של חדשות 13 אור הלר בהרצאה מרתקת, בעדות מבפנים עם כוחות צהל בעזה ועד למאחורי הקלעים עם הגורמים הבכירים ביותר בישראל.

מדוע וכיצד הופתענו ב7 באוקטובר?

מה כללה תוכנית ההונאה של החמאס?

והאם וכיצד ננצח במלחמה?

בין עזה ללבנון, בין החמאס לחיזבאללה, בין איראן למצרים. מה הם האתגרים הביטחוניים של ישראל וכיצד היא מתמודדת איתם? כיצד צה"ל נערך למלחמת לבנון השלישית? האם ניתן לנצח אירגון טרור וכיצד השתנה אופי המלחמות שישראל מנהלת בעשרות השנים האחרונות?
ההרצאה מלווה בקטעי כתבות הממחישות את בעיות הביטחון הלאומי של ישראל.

אין עוד תחום כזה. אין עוד תפקיד כזה. להיות כתב צבאי בטלוויזיה הישראלית זה לא עוד תפקיד. איך מגשרים בין סיקור פטריוטי לסיקור ביקורתי? אין מגשרים בין היותך ישראלי להיותך עיתונאי? כיצד מסקרים לחימה בישראל 2014? בין תקריות בעזה, לסיקור מאבקי היצרים במטה הכללי, בין קרבות התקציב לדמותו המשתנה של צה"ל. מה עומד מאחורי כתבות צבאיות ואילו אינטרסים מניעים אותן? כיצד מנווטים בין האינטרסים הסותרים של דובר צה"ל והצנזורה הצבאית?
ההרצאה תעסוק במאחורי הקלעים של סיקור מערכת הביטחון בישראל עם סיפורים מרתקים על מבצע 'עופרת יצוקה', 'עמוד ענן' ו'צוק איתן', פרשת המרמרה, פרשת הרפז, ושלל אירועים ביטחוניים ולאומיים נוספים בליווי קטעי כתבות.

כיצד פועל כתב ישראלי לבד בחו"ל במשימה עיתונאית מורכבת? כיצד מנגישים לצופה הישראלי נושאי חוץ שאינם קרובים לסדר יומו? אילו סכנות אורבות לכתב הישראלי הפועל בזירות פיגועים ומלחמה בחו"ל? בהרצאה יינתנו הדגמות מאירועים בינלאומיים רבים ביניהם הפיגועים בלונדון, מומבאי ובורגס, אינתפידת המוסלמים בצרפת, המלחמה בגיאורגיה, הלוויית נלסון מנדלה ועוד.

לקחי מלחמת יום כיפור והשפעתם על הבטחון הלאומי הישראלי כיום. מה השתנה בשדה הקרב ומה נשאר אותו דבר? כיצד צה"ל יישם את לקחי מלחמת יום הכיפורים במלחמה הבאה בצפון

לקוחות ממליצים

ארגון מנהלי תחבורה
 

"אור הלר, אדם מדהים, בעל ידע בילתי נגמר, מכבד וסימפטי, ריתק את הקהל בהרצאתו, לא נתנו לו לרדת מהבמה,
תודה רבה"

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - אור הלר