איריס בר און מרצה

איריס בר און

איריס בר און - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

סקסולוגית ויועצת זוגית. בעלת תוכנית רדיו שבועית ברדיוס 100fm, אותה היא מעבירה במשך עשר שנים – "מדברים אהבה עם איריס בר-און". התארחה באינספור תוכניות בוקר ואירוח. מאחוריה מאות הרצאות וסדנאות גיבוש לעובדים ומופעים הומוריסטים בתחומים: חידושים והמצאות בסקס, רעיונות לריענון הזוגיות, איך לחנך ילדים למיניות נכונה? כיצד משפיעה מיניות ההורים על הילד? איך להתחתן בלי להתגרש? שפת גוף ותקשורת, מיניות האישה ועוד.
העלתה מופע לילדים יחד עם קלוד דדיה, שנועד למנוע פגיעות מיניות בילדים (2011).

בר און, סקסולוגית ומרצה, מטפלת בתחומי מיניות ושדרנית רדיו ישראלית ומוכרת. בר און נולדה רחובות ושרתה בצה"ל כמורה חיילת בחיפה. למדה הוראה ואף עבדה כמורה במערכת החינוך הישראלית כ- 14 שנים. בר און הינה אם לארבעה.

במקביל לעבודתה כמורה, למדה בר און לתואר הראשון בפסיכולוגיה ותואר שני במדעי ההתנהגות. כמו כן עברה לא מעט קורסים שונים בתחום המיניות והטיפול המיני באוניברסיטת תל אביב, ביניהם "הכשרת מנחים לקבוצות נישואין", "זוגיות" באוניברסיטת בר אילן, וקורסים רבים אחרים.

בר און פתחה קליניקה פרטית בכפר סבא, בה עסקה בייעוץ והדרכה לזוגות וליחידים בתחום הזוגיות והמיניות. במהלך התקופה התראיינה בר און בנושאי מיניות שונים ובשנת 1998 החלה לשדר תכנית רדיו שבועית במוצאי שבת ב"רדיוס", תכנית בשם "מדברים אהבה עם איריס בר און". לאחר מכן שידרה בתכנית רבות אחרות וביניהן תכניות אירוח ותכניות בוקר. בתכניות אלו התארחה בנושאי מיניות וזוגיות.

"סיפורים ממין אחר" הינו שמו של מופע אשר עלה על ידי בר און יחד עם אסף אשתר ואיריס ברנע, כמו גם מופע בשם "טוב לי או רע לי" אשר עלה עם ננסי ברנדס ועסק בזוגיות, באהבה ובמין. "זוגיות זה לא צחוק" הינו מופע קומי שהעלתה בר און באופן עצמאי בשנת 2011 ועסק בנושאים כגון מין, משפחה ויחסים. בנוסף להופעותיה התקשורתיות המקצועיות השתתפה איריס בר און התכונית הישרדות בערוץ 10. לבר און מספר ספרים. הראשון שבהם הוא "מתחתנים הוראות הפעלה".

הרצאותיה של בר און עוסקות בנושאים הנוגעים לכולם וכוללים התמודדויות שונות במערכות יחסים. ביניהם ההתמודדות עם עלבון ועם כעס, עם פחד ובושה בתוך הקשר. כמו כן עוסקות הרצאותיה בנושא המעסיק את האנושות יותר מכל: זוגיות. בהרצאות אלו דנה בר און בהבדלים שבין גברים לנשים וכן בתקשורת בין המינים. כיצד היא מתפרשת על ידי כל אחד מבני הזוג?

הרצאות מבוקשות

הרצאה על נשים נורמטיביות הנרצחות ע"י הבעל.
הרצאה אשר מטרתה לתת כלים לזיהוי מצבי אלימות:
איך זה קורה? איך נמנע את הרצח הבא? איך מבחינים בין קנאה לשליטה, ומדוע נשים רבות חושבות שזוהי אהבה?
האם נולדים אלימים? מהו ההבדל ההורמונאלי בין גבריות ונשיות כגורם לתוקפנות? איך אפשר לזהות ולהרגיע מבט של טירוף?
איזו משמעות יש למילים ואיך ניתן לעצור זאת?
בהרצאה מדגישה בר און טיפוסי אישיות, מילים והתנהגויות המרמזות על סכנה. תדבר על שתיקה, פחד, בושה ולמה זה קורה לנו.
הרצאה חשובה, מקצועית, מרתקת. מיועדת לנשים וגברים כאחד.
האם שווה לסיים את החיים בכלא, או אולי כדאי ורצוי להבין מתי יש צורך בעזרה מקצועית, או בהפרדת כוחות.
הרצאת חובה בכל חברה.
ההרצאה מלווה במצגת.

כאב, עלבון, כעס ופגיעה, הם בסופו של דבר עניין של בחירה. כמה זמן אנחנו מבזבזים על כעס? האם ניתן לשלוט ברגש או לווסת אותו? כל התשובות והפתרונות מחכים לכם בהרצאה. בנוסף, נלמד איך להוציא את הטוב מהרע ולהפוך את החמוץ למתוק, והכל תוך סימולציות מיוחדות, המתאימות לקהל המשתתפים.

הרי יש בינו לבינה המון ניגודים, אבל…גם משיכה ואהבה שגורמת לחיבור לעבוד. אתם מוזמנים להרצאה מצחיקה, העוסקת בהבדלים בין המינים, בתחומים שמדברים לכולנו: חיזור, הורות, יחסים ותקשורת בריאה ומפרה. בואו להחכים איך להכיל את השוני ולהישאר יחד באושר. ההרצאה בהשתתפות פעילה של הקהל, שיזכה במתנות לא שגרתיות ומעשירות.

גיל הפנסיה ועודף הזמן הפנוי יכול לעיתים לעורר מחלוקות וקצר בתקשורת הזוגית או המשפחתית. "בריאות ומיניות בגיל השלישי" הינה הרצאה ייחודית ומצחיקה במיוחד המציגה בצורה הומוריסטית ובעזרת כלים ייעודים, כיצד להפוך את הפרישה מהעבודה לצמיחה אישית ומאתגרת. איך במיוחד גיל הזהב יכול להיות תור הזהב של שלב זה בחיינו. ההרצאה מתאימה לבני זוג.

כולנו יודעים שקיים קו דק המפריד בין מחמאה, לבין הטרדה במשרד או במקום העבודה. ההרצאה מלווה בסיפורים אמיתים מהחיים, ועוסקת בהבדלים בין המינים. על יחסים במקום העבודה, על מה מותר ומה לא – בנוגע לגבולות בין ידידות ו"סחבקיות", ועד לטפיחה על הישבן או הערה בעלת אופי מיני. איך אפשר, למרות הקשיים, השוני בקו המחשבה ובצרכים להכיל אחד את השנייה ולחיות באושר ובהרמוניה, וכמה אנו כחברה ליברלית, יכולים לשלוט בהתנהגותנו, ולשדר לצד השני בדיוק מה נכון ומתאים לנו.

כשמכניסים למופע אחד סקס, משפחה ויחסים, חייב לצאת משהו שונה, אחר, מצחיק בטירוף ולא שגרתי. המופע הוא חווית סטנד-אפ בלתי נשכחת, המאפשר לכם לקחת ממנו רעיונות יצירתיים ומצחיקים ולהכניס לחיי הזוגיות שלכם. הומור שנון, המתובל בחכמת חיים וניסיון.

הרצאה מרתקת מלווה במצגת
המדגישה את היכולת של כל אדם לייצר סביבת עבודה נעימה ובטוחה.
* תקשורת-היכולת להעביר מסרים מדוייקים בדרך נעימה.
* ביקורת- איך לקבל ולהכיל דעה שונה או ביקורת על עבודתינו מבלי להתרסק ולגרום לזה שינוי חיובי.
* האצלת סמכויות- מה הגבול בין ה"חברה" לבין סמכות. איפה הגבול? והאם צריך אותו?
אלו הן היסודות ליצירת סביבה נעימה.
הרצאה המשתפת בסימולציה את הקהל ונותנת כלים לשינוי

order lecture by - איריס בר און