אלון חילו מרצה

אלון חילו

אלון חילו - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

סופר ומחזאי ישראלי, חתן פרס ראש הממשלה ליוצרים עבריים, מחבר הרומנים ההיסטוריים "רצח בבית האדום", על רצח הסופר יוסף חיים ברנר, "אחוזת דג’אני", שחולל את שערוריית פרס ספיר ב-2009, ו"מות הנזיר", שיצא לאור ב- 2004. ספריו תורגמו לשפות רבות וזכו לשבחי הביקורת בארץ ובעולם.

"רצח בבית האדום" (2018) – זכה לשבחי הביקורת על הפתרון המפתיע והפרובוקטיבי שהוא מציע לרצח הסופר ברנר.
אחוזת דג´אני – הרומן עורר סערה פוליטית ותקשורתית, כשזכייתו בפרס ספיר ב-2009 בוטלה.
מות הנזיר – מתרחש בדמשק ב-1840, ובמרכזו סיפור עלילת דם נגד יהודי העיר שהואשמו ברצח נזיר כדי להשתמש בדמו לחג הפסח. הרומן זכה בפרס נשיא המדינה לספר ביכורים.
אלון חילו נולד ביפו בבית היולדות דג´אני-צהלון ב-1972, בן להורים יוצאי דמשק. את תחילת דרכו ככותב עשה אלון חילו בגיל 16, בכתיבת תסכיתים לתוכנית "בראש צעיר" ברשת א´ של קול ישראל (בעריכת מירי שרף), ביניהם סדרת תסכיתים בשם עמדת מפתח על הרפתקאותיו של ילד מפתח המגיע מדי צהריים לדירה ריקה. בתחילת שנות ה-90 פרסם שני סיפורים קצרים: גן החיות התנ"כי בירושלים, על אישה חרדית המנסה לפרוץ לכלובו של האריה בגן החיות ולקיים עמו מגע מיני; ונראה לאחרונה, על חייל קרבי המתגייס מבלי דעת לחיפושים אחרי עצמו.
אלון חילו הינו בעל תואר במשפטים וכן תואר באמנות התיאטרון באוניברסיטת תל אביב, במסגרתו למד מחזאות בהנחייתם של יהושע סובול, שמואל הספרי, יוסי יזרעאלי ואחרים. במשך לימודיו כתב אלון חילו שני מחזות שהועלו במסגרת פסטיבלים: הערב חתונה, קומדיה שחורה על חרדותיה של אישה המתבשרת כי אירע פיגוע סמוך למקום עבודתו של בעלה. המחזה השני, היום של הכלבים, מחזה בסגנון האבסורד על זוג צעיר הסובל מהתעללות יומיומית מצד כלבי השכנים. שני המחזות, בתרגום לאנגלית של גילי בר הלל, הועלו ב-1997 גם בתיאטרון הסטודנטים של אוניברסיטת הרווארד, ארצות הברית.
מאמריו של אלון חילו כוללים, בין היתר, מסה על "תמול שלשום" ובה קריאה פוסט-קולוניאליסטית המציעה פרשנות חתרנית, לפיה הכלב בלק מייצג באופן תת-מודע את הנרטיב הפלסטיני. המסה התפרסמה בכתב העת "הו!" ב-2006 תחת השם סיפורו של כלב שאהיד

 

הרצאות מבוקשות

הרצאה מרתקת על הסכנות וההרפתקאות בחיבור בין היסטוריה לספרות. חילו, יליד תל אביב, בן להורים יוצאי דמשק, מנושל פרס ספיר, יספר כיצד הסתבך בשערוריית פרס ספיר ובתביעה על סך מיליון ש"ח בעקבות ספרו "אחוזת דג'אני" על העלייה הראשונה (1895). ספרו הראשון, "מות הנזיר" על עלילת דמשק (1840) הפתיע את המבקרים בחיבור בין היסטוריה לאהבת גברים, אבל הביא להפגנה סוערת נגד הסופר מצד לסביות אנטי-ציוניות בסן פרנסיסקו. ספרו החדש, "רצח בבית האדום", על רצח הסופר ברנר במאורעות תרפ"א (1921) מערבב גם הוא בין היסטוריה לבדיון, בדרך מפתיעה ופרובוקטיבית.

 

 

הרצאה מרתקת על הכללים הפשוטים לכתיבת סיפור, כפי שמיישם חילו בהצלחה ברבי המכר שלו, שזכו להצלחה בינלאומית. חילו יגלה את הדרך לחלץ את הסופר שבתוכנו בעזרת כללים פשוטים המבוססים על תורתו של אריסטו. איך מתחיל סיפור? מהי דמות? איך מתקדמת עלילה? חילו ידגים את הכללים הפשוטים על אגדות עם, ספרות יפה ועל היצירה שלו. עם קצת כישרון, תוכלו גם אתם לשחרר את הסופר בנשמתכם.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,ספרות וסופרים

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אלופים למרות הכל,השראה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,חנוכה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות,ראש השנה

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,צילום,קיימות ויזמות חברתית

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,ילדים ומשפחה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,השראה,חנוכה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים,השראה,חגים ומועדים,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - אלון חילו