אלמוג בוקר מרצה

אלמוג בוקר

אלמוג בוקר - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית זום

קורות חיים

אלמוג בוקר כתב ערוץ 13 המתגורר בקיבוץ זיקים, נשוי ואב לשלושה. אלמוג הוא בין הכתבים המוכרים של ערוץ 13 ובעל תואר ראשון בתקשורת. משמש ככתב חדשות בעוטף עזה מזה כעשור.

בוקר התחיל את דרכו ככתב בעיתון "זמן הנגב" השייך לעיתוני מעריב. לאחר תפקידו זה עבר בוקר לרדיו דרום ושם היה לכתב מוניציפאלי.

הרצאתו של בוקר "תחת אש, כתב, תושב ואב" הינה בין ההרצאות האותנטיות והייחודיות המעניקות תחושה אמיתית של החיים ביישובי עוטף עזה לאור המציאות הפוליטית- חברתית באזור בעשור האחרון. בהרצאתו באים לידי ביטוי ההיבטים השונים של החיים ביישובי עוטף עזה לאור המתרחש בשנים האחרונות. את ההרצאות מעביר בוקר מנקודת המבט של תושב ואב לילדים צעירים החי בתוך מציאות של נפילת טילים מדי כמה ימים.

ההרצאות של בוקר עוסקות בנעשה באמת ברצועת עזה ולא מפורסם בתקשורת. במהלך ההרצאה מביא בוקר את הסיפורים המרגשים ביותר ואלו אשר נותרים מחוץ לשעות השידור של הפריים טיים. ההרצאה מלווה בקטעי וידאו מרגשים, בתמונות שונות ובעדויות, המעניקים כולם יחד את התחושה האמיתית של המגורים ביישובי עוטף עזה כאב וככתב. ההרצאה סוקרת את החיים ביישובי עוטף עזה דרך האירועים המשמעותיים ביותר בעשור האחרון: חטיפת גלעד שליט, תקופת ההתנתקות, מבצע עופרת יצוקה, הפיגועים בגבול ישראל מצרים ועוד.

בשנים 2003-2005 שימש בוקר ככתב בעיתון זמן הנגב. בתפקידו זה היווה כתב מוניציפאלי וכתב חדשות באזור הדרום כמו גם מגאזינים שונים.

בין השנים 2005-2007 ניהל בוקר את מחלקת החדשות ב"רדיו דרום" בבאר שבע. התפקיד כלל עריכת משדרי אקטואליה שונים, כתיבת תכנים, הכשרת כתבים, עורכים ומפיקים; הנעת הצוות שכלל עורכים ומגישים, מפיקים וכתבים שונים. בין שאר התפקידים עסק בוקר גם בניהול התקציב והגשת תכניות טלוויזיה שונות.

משנת 2007 משמש אלמוג בוקר ככתב של ערוץ 10 בדרום. כמו כן בתקופה זו אחראי בוקר על פרסום כתבות מגזין שונות למוסף השבת של עיתון מעריב.

הרצאותיו של בוקר חושפות את הנעשה מאחורי עדשת המצלמה ביישובי עוטף עזה ומגלות את כל מה שהתקשורת מסתירה מעיני הצופים שאינם מכירים את המציאות באזור.

הרצאות מבוקשות

אתם לא תאמינו עד כמה! אלמוג בוקר לוקח אתכם למסע מאחורי הסיפורים: איך דיווח קצר מוביל להדחה של ראש העיר, פוסט בפייסבוק שגורם לשר הביטחון להודות בטעות ולשנות מדיניות ואפילו ציוץ בטוויטר שמקפיץ מדינה ומוביל לטיפול מציל חיים ב-150 קשישים שעד עכשיו נלחמו לבד בקורונה.
ולפעמים אפשר לעשות זאת גם באמצעות משהו קטן וטוב.

אלמוג בוקר לוקח אתכם למסע מטלטל בתוך מנהרות חמאס ומכניס אתכם לבתי התושבים בעוטף, שהלכו לישון מדי לילה עם רעשי החפירות. דרך העיניים שלו כעיתנואי, כתושב עוטף עזה וכאב לשלושה ילדים קטנים, בוקר שהציף מחדש את איום המנהרות, מאפשר הצצה אל מאחורי הקלעים של מה שקורה עמוק באדמת העוטף ועל החיים מעל פני הקרקע. בוקר מספר על החיים משני צידי הגבול, על מערכת היחסים המורכבת בין הצבא לתושבים, על הצנזורה וגם על חשבון הנפש האישי שלו כעיתונאי שהיה מודע לאיום המנהרות עוד בימים שלפני מבצע 'צוק איתן'.

אלמוג בוקר כתב חדשות 10 ומגיש הפינה "משהו קטן וטוב" לוקח אתכם למסע בצד האחר של החדשות. ההרצאה על אנשים שאתם לא פוגשים בדרך כלל באמצעי התקשורת,גיבורים ישראלים שתורמים לקהילה ,לא רק מעצם התנדבותם אלא בכך שכל אחד מהם מדביק אחרים ברצון לתת למען האחר והופך את החברה הישראלית לטובה יותר. ההרצאה מלווה בהצגת קטעי וידאו…

בהרצאה מרתקת ממחיש אלמוג את המציאות הביטחונית ביישובי עוטף עזה בעשור האחרון. ככתב, כתושב וכאב לילדים, מספר אלמוג על 50 ימי הלחימה במבצע "צוק איתן", על עבודת כתב השטח והדיווחים תחת אש. כמו כן יספר על ההתמודדות האישית עם משפחתו וניסיונות החדירה לקיבוץ זיקים שבו הוא מתגורר, ועל כל הסיפורים שלא נכנסו ל"פריים טיים". ההרצאה מלווה בקטעי וידאו, תמונות ורשמים, הממחישים את החיים של תושבי עוטף עזה בעשור האחרון, ובמיוחד במבצע האחרון.

משך הסיור: 2 נקודות שעה וחצי ♦ 3 נקודות לפחות שעתיים
הנקודות:
1. נתיב העשרה
2. זיקים- החדירות מהים וכד
3. אנדרטת החץ השחור- משקיפה על עזה ועל הצבת המכשול למנהרות

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,פסח

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

 אלמוג בוקר

אלמוג בוקר

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,פסח

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,פסח

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - אלמוג בוקר