ד"ר אשר עידן מרצה

ד"ר אשר עידן

אשר עידן - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

ד"ר אשר עידן מרצה בינלאומי בארה"ב סין ישראל ואירופה. בעל 40 שנות ניסיון בהרצאות באוניברסיטאות ת"א ובר אילן, ובהנהלות ומרכזי מחקר ופיתוח של מיקרוסופט, אמדוקס, סופרפארם ועוד. סיים תואר שני ודוקטורט באוניברסיטת ת"א. ד"ר עידן מרצה בתחומי הרשתות החברתיות, העתידנות והניהול והלמידה החדשניים, בפקולטה לניהול בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב, ובתחומי ניהול ומודיעין והמגמות העתידיות של החינוך והכלכלה באוניברסיטת בר-אילן. לשעבר יועץ לשר החינוך ולמנכ"ל משרד החינוך. חיבר שלושה ספרים ועשרות מאמרים, ביניהם הספרים" "מדריך למאה ה21", "הכוח החמישי, כוח הרשתות"

הרצאות מבוקשות

רשתות חברתיות: מפייסבוק לטיקטוק וטסלה כיום פירמות הכלכלה הרשתית כמו אפל וגוגל ופייסבוק וטסלה, שוות פי 10 מרוב המדינות, ופי 10 מפירמות הכלכלה התעשייתית. אנחנו נראה את התפתחות כלכלת הרשתות, מרשתות תוכן כמו פייסבוק ויוטיוב, לרשתות כסף וביטקוין, ועד לרשתות אנרגיה ותחבורה כמו טסלה. נסביר למה אפל הגיעה לשווי של 3 טריליון דולר, וטסלה ל1 טריליון דולר.

הרצאה חדשנית לכל סוגי הארגונים, לשימוש באינטליגנציה מלאכותית, במיוחד בצ'אט GPT ודומיו, כדי להגביר את תפוקות העובד והארגון. השיטה נראית C3 – Copy, Criticize, Create. הבינה המלאכותית מכפילה את כוח המוח הטבעי פי 100, כמו שהטרקטור מכפיל את כוח היד הטבעית פי 100, וכמו שהמכונית מכפילה את כוח הרגל הטבעית פי 100. לכן גם הפרט וגם הארגון לא יכולים להמשיך להשתמש בכלים הישנים, כי אלה שישתמשו בכלים החדשים, ינצחו בכל מכרז או משרה. בסדנה יוצגו התועלות של האינטליגנציה המלאכותית של שנת 2023, בתחום הפיננסי, המשפטי, החינוכי, משאבי האנוש, המחקר, ועוד.

 

למה הביטקוין עלה ב10,000% תוך שנתיים מ200$ ל20,000$? כי הביטקוין הוא הכסף של דור הרשת. הזהב היה הכסף הגלובאלי במשך 5,000 שנה. במהפכה התעשייתית של העידן המודרני, שטרות כסף מגובים בזהב החליפו את הזהב. ב1971 ארה"ב ביטלה את הצמדת הדולר לזהב, ומאז מחיר הזהב עלה מ35 דולר לאונקיה, ל1500 דולר לאונקיה, והחוב העולמי עבר את 100 טריליון הדולר. הביטקוין נועד לעצור את ההידרדרות הכלכלית הגלובלית. בהרצאה נלמד מה זה כסף בכלל, מה זה ביטקוין בפרט, ואיך הביטקוין קשור לחברות ענק כמו פייסבוק ומיקרוסופט.

רוסיה ואוקראינה, פיונים של ארה"ב וסין בהרצאה יובאו רשמי מסעות מלווים בתמונות, מהשנה האחרונה בסין, ארה"ב, אירופה ואוזבקיסטאן, כדי להציג את יחסי הכוחות החדשים בעולם. סין משנה לחלוטין את יחסי המזרח והמערב. אירופה מסוכסכת ומתפוררת. ארה"ב יורדת מבחינה כלכלית, וסין הולכת ומתחזקת, באמצעות בניית "דרך המשי של המאה ה21" מדרום מזרח אסיה לדרום מזרח אירופה, כשאוזבקיסטן במרכז.

כולנו נעזרים באינטליגנציה מלאכותית גם כשאנו לא מודעים לכך: תוצאות החיפוש בגוגל, מה שאנו רואים בפייסבוק וביוטיוב, מה שאנו קונים באמזון, ההזמנות שלנו באתרי תיירות, והנסיעות שלנו בגט טקסי. בכל המקרים הללו פועלת אינטליגנציה מלאכותית חדשה וחזקה במיוחד שפועלת באופן מאוד דומה למוח הטבעי שלנו. נלמד איך האינטליגנציה המלאכותית מיושמת ברובוטים, ברחפנים, ועוד.

הפערים בין שני הדורות הולכים וגדלים גם מבחינה נפשית וגם מבחינה ארגונית. מבחינה נפשית המגע עם המחשבים והסמרטפונים בגיל צעיר (0-18) משנה את מבנה המוח ואת ההתנהגות. צעירי הרשת צורכים פי שניים רשתות ביחס למבוגרי הספר. לעומת זאת מבוגרי הספר צורכים פי 3 ספרים ועיתונים וטלוויזיה. מבחינה ארגונית, הארגונים שהקימו צעירי הרשת רווחיים פי 10 מהארגונים הישנים.

במאה השנים האחרונות, תוחלת החיים הממוצעת עלתה מ50 שנה ליותר מ80 שנה, ובקרוב תגיע ל90 שנה. הביטוח הלאומי וקרנות הפנסיה לא יוכלו לעמוד בהתחייבויותיהם לפנסיונרים, גם בגלל הזינוק בתוחלת החיים וגם בגלל החוב הגלובאלי שנובע מהדפסת כסף מסיבית וחסרת אחריות של רוב הממשלות בעולם, ב40 השנים האחרונות. בהרצאה נסקור את טכנולוגיות האנטי-אייג'ינג, ואת אסטרטגיות ההתמודדות עם התכווצות הפנסיה

 

 

 

 

במאה השנים האחרונות, תוחלת החיים הממוצעת עלתה מ50 שנה ליותר מ80 שנה, ובקרוב תגיע ל90 שנה. הביטוח הלאומי וקרנות הפנסיה לא יוכלו לעמוד בהתחיבויותיהם לפנסיונרים, גם בגלל הזינוק בתוחלת החיים וגם בגלל החוב הגלובאלי שנובע מהדפסת כסף מסיבית וחסרת אחריות של רוב הממשלות בעולם, ב40 השנים האחרונות. בהרצאה נסקור את טכנולוגיות האנטי-אייג'ינג, ואת אסטרטגיות ההתמודדות עם התכווצות הפנסיה.

 

למה כדאי להזמין הרצאה של ד"ר אשר עידן

ההרצאות של ד"ר אשר עידן מציגות בצורה פשוטה ומעניינת את הנושאים הכי חדשניים והכי מורכבים בתחום ,כמו: מהפכת הרשתות החברתיות בכלכלה, בחינוך, בתקשורת, בקריירה, בתרבות ובפוליטיקה. התפשטות הרשתות החברתיות מתחומי התוכן (פייסבוק, יוטיוב), לתחומי הכספים (ביטקויין, ארנק וירטואלי), הרובוטים, התחבורה (גט טקסי, אובר), הנדל"ן ועוד.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - אשר עידן