ד"ר אשר עידן מרצה

ד"ר אשר עידן

אשר עידן - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

ד"ר אשר עידן סיים תואר שני ועבודת דוקטורט בנושא פילוסופיה של המדע והלמידה באוניברסיטת ת"א. בדוקטורט חקר את המתודולוגיה המשותפת למחשבה המדעית והמחשבה הארגונית. עובד כמרצה באוניברסיטאות, בהנהלות ובמרכזי מחקר ופיתוח, בנושא שימושי אינטרנט חדשניים בלמידה ובניהול.

ד"ר אשר עידן מרצה בפקולטה לניהול בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב. עידן מרצה בתחומי ניהול ומודיעין והמגמות העתידיות של החינוך והכלכלה באוניברסיטת בר-אילן, ובאוניברסיטה הפתוחה. בנוסף, עידן מרצה וכותב על רשתות חברתיות, דור הY, גלובליזציה, וטכנולוגיות חדשניות. כמו כן, עידן מטמיע רשתות חברתיות ככלי לתקשורת פנים ארגונית וככלי ניהולי.

ד"ר עידן יועץ ומרצה בתחום השפעות ניהוליות של האינטרנט בתחומים כמו: שיווק, משאבי אנוש, מכירות, מחקר ופיתוח, ושירות לקוחות להנהלות ומרכזי המחקר והפיתוח של החברות הגדולות בישראל כגון: מיקרוסופט, המטכ"ל, סלקום, פרטנר, סופרפארם, אמדוקס, שר החינוך ומנכ"ל משרד החינוך, ראש הממשלה ועוד.

ד"ר עידן הוא המרצה היחיד בישראל, שפירסם ספר בנושא הרשתות מפרספקטיבה בין תחומית: "הכוח החמישי, כוח הרשת" בהוצאת ידיעות אחרונות.

הרצאות מבוקשות

הפערים בין שני הדורות הולכים וגדלים גם מבחינה נפשית וגם מבחינה ארגונית. מבחינה נפשית המגע עם המחשבים והסמרטפונים בגיל צעיר (0-18) משנה את מבנה המוח ואת ההתנהגות. צעירי הרשת צורכים פי שניים רשתות ביחס למבוגרי הספר. לעומת זאת מבוגרי הספר צורכים פי 3 ספרים ועיתונים וטלוויזיה. מבחינה ארגונית, הארגונים שהקימו צעירי הרשת רווחיים פי 10 מהארגונים הישנים.

 

 

 

 

במאה השנים האחרונות, תוחלת החיים הממוצעת עלתה מ50 שנה ליותר מ80 שנה, ובקרוב תגיע ל90 שנה. הביטוח הלאומי וקרנות הפנסיה לא יוכלו לעמוד בהתחיבויותיהם לפנסיונרים, גם בגלל הזינוק בתוחלת החיים וגם בגלל החוב הגלובאלי שנובע מהדפסת כסף מסיבית וחסרת אחריות של רוב הממשלות בעולם, ב40 השנים האחרונות. בהרצאה נסקור את טכנולוגיות האנטי-אייג'ינג, ואת אסטרטגיות ההתמודדות עם התכווצות הפנסיה.

 

למה הביטקוין על ב10,000% תוך שנתיים מ200$ ל20,000$? כי הביטקוין הוא הכסף של דור הרשת. הזהב היה הכסף הגלובאלי במשך 5,000 שנה. במהפכה התעשייתית של העידן המודרני, שטרות כסף מגובים בזהב החליפו את הזהב. ב1971 ארה"ב ביטלה את הצמדת הדולר לזהב, ומאז מחיר הזהב עלה מ35 דולר לאונקיה, ל1500 דולר לאונקיה, והחוב העולמי עבר את 100 טריליון הדולר. הביטקוין נועד לעצור את ההידרדרות הכלכלית הגלובלית. בהרצאה נלמד מה זה כסף בכלל, מה זה ביטקוין בפרט, ואיך הביטקוין קשור לחברות ענק כמו פייסבוק ומיקרוסופט.

כולנו נעזרים באינטליגנציה מלאכותית גם כשאנו לא מודעים לכך: תוצאות החיפוש בגוגל, מה שאנו רואים בפייסבוק וביוטיוב, מה שאנו קונים באמזון, ההזמנות שלנו באתרי תיירות, והנסיעות שלנו בגט טקסי. בכל המקרים הללו פועלת אינטליגנציה מלאכותית חדשה וחזקה במיוחד שפועלת באופן מאוד דומה למוח הטבעי שלנו. נלמד איך האינטליגנציה המלאכותית מיושמת ברובוטים, ברחפנים, ועוד.

בהרצאה יובאו רשמי מסעות מלווים בתמונות, מהשנה האחרונה בסין, ארה"ב, אירופה ואוזבקיסטאן, כדי להציג את יחסי הכוחות החדשים בעולם. סין משנה לחלוטין את יחסי המזרח והמערב. אירופה מסוכסכת ומתפוררת. ארה"ב יורדת מבחינה כלכלית, וסין הולכת ומתחזקת, באמצעות בניית "דרך המשי החדשה" מדרום מזרח אסיה לדרום מזרח אירופה, כשאוזבקיסטן במרכז.

למה כדאי להזמין הרצאה של ד"ר אשר עידן

ההרצאות של ד"ר אשר עידן מציגות בצורה פשוטה ומעניינת את הנושאים הכי חדשניים והכי מורכבים בתחום ,כמו: מהפכת הרשתות החברתיות בכלכלה, בחינוך, בתקשורת, בקריירה, בתרבות ובפוליטיקה. התפשטות הרשתות החברתיות מתחומי התוכן (פייסבוק, יוטיוב), לתחומי הכספים (ביטקויין, ארנק וירטואלי), הרובוטים, התחבורה (גט טקסי, אובר), הנדל"ן ועוד.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

אטילה שומפלבי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אטילה שומפלבי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - אשר עידן