בן מרקוביץ מרצה

בן מרקוביץ

בן מרקוביץ - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

בן מרקוביץ, לוחם יחידת הקומנדו אגוז לשעבר. במבצע 'צוק איתן' נפצע בשכונת סג'עייה‎ שבעזה כשפצמ"ר של חמאס פגע בו מטווח קרוב. בן שהיה בעברו אלוף גוש דן בריצה, נותח בבית החולים והתעורר למחרת בבוקר- על כיסא גלגלים.

כבר בבית חולים בן החליט שהוא 'בוחר בחיים' ולא מוותר לפציעה, לאחר כמה חודשים קם על הרגליים והיום הוא בהכנות למרתון פריז. לאחר השיקום, בן עבד כסמנכ"ל עמותת "לוחמים ללא גבולות", עמותה שפועלת להראות את הפנים היפות של ישראל בעולם על ידי התנדבות במדינות עולם שלישי, וכיום הוא עובד בעמותת "אחים לחיים", עמותה המשקמת ומקדמת לוחמים שנפצעו במהלך פעילות מבצעית.

הרצאה מיוחדת של בחור מלח הארץ, שמועברת עם המון חן, צניעות והומור שהכל אפשרי בזכות כח רצון ומוטיבציה

הרצאות מבוקשות

בימים מורכבים אלו, החשיבות של ערכים כמו נתינה, התנדבות וסולידריות חברתית הם חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית.
בהרצאה מספר בן מרקוביץ, על סיפור פציעתו בעזה במהלך מבצע 'צוק איתן' ב-2014, ומתאר את תהליך השיקום וכיצד למרות הכל – בחר בחיים. לאחר השיקום, הוא מתאר את דרכו שלו בהתנדבות בעמותות, כיצד בחר לתרום לחברה ולמדינה ומעביר לקהל מסרים של נתינה לאחר ומעורבות חברתית. ההרצאה סוחפת ומרתקת, ושזורים לאורכה היבטים רבים של תרומה משמעותית לקהילה ולמדינה, אלמנטים של יזמות אישית וקבוצתית ודגש על דרך התמודדות עם קשיים. בן עושה שימוש במצגת, תמונות וסרטונים אשר מעניקים עוגן ויוצרים הקשבה וגיוון עבור הקהל, וכן מעביר בעזרת הומור, ביטחון, צניעות והרבה ערכים.

הרצאה מעוררת השראה

 

 

מרמת גן לפינת בית בלב עזה – זה הסיפור שלי. בהרצאה בן לוקח את הקהל לתוך מסע של לוחם שנפצע במהלך מלחמה, ללבטים, חששות ורגשות שהוא עובר בפציעה וגם לאחר מכן בשיקום. "הדרך הבטוחה ביותר להצלחה היא תמיד לנסות רק עוד פעם אחת"

לפני שבני הנוער יוכלו להפוך למנהיגים, עליהם ללמוד תחילה להכיר ביכולת האישית שלהם לשינוי ומנהיגות. כדי לקדם שינוי, חשוב שנעודד את בני הנוער לחשוב באופן עצמאי ולהכיר בכך שלא רק מותר, אלא גם חשוב לחשוב אחרת ולאתגר רעיונות מקובלים. בהרצאה סוחפת, מספר בן על ניסיונו בפיתוח מנהיגות וחשיבה מחוץ לקופסא, והחשיבות של לקיחת אחריות והתמודדות עם אתגרים. בן מעביר תובנות חזקות על תכונות מנהיגות מצליחות ואיך לבנות ערכת כלים מנהיגותית חזקה. סיפורו האישי כלוחם אגוז שנפצע וסירב לוותר מעורר השראה ומצביע על הכוח של הבחירה בחיים וכיצד להפוך קושי להזדמנות.  הרצאה זו תעצים בני נוער לעשות שינוי חיובי בקהילות שלהם ולהשיג את מטרותיהם בביטחון ובמטרה.

order lecture by - בן מרקוביץ