בן מרקוביץ מרצה

בן מרקוביץ

בלעדי
עברית זום

קורות חיים

בן מרקוביץ, לוחם יחידת הקומנדו אגוז לשעבר. במבצע 'צוק איתן' נפצע בשכונת סג'עייה‎ שבעזה כשפצמ"ר של חמאס פגע בו מטווח קרוב. בן שהיה בעברו אלוף גוש דן בריצה, נותח בבית החולים והתעורר למחרת בבוקר- על כיסא גלגלים.

כבר בבית חולים בן החליט שהוא 'בוחר בחיים' ולא מוותר לפציעה, לאחר כמה חודשים קם על הרגליים והיום הוא בהכנות למרתון פריז. לאחר השיקום, בן עבד כסמנכ"ל עמותת "לוחמים ללא גבולות", עמותה שפועלת להראות את הפנים היפות של ישראל בעולם על ידי התנדבות במדינות עולם שלישי, וכיום הוא עובד בעמותת "אחים לחיים", עמותה המשקמת ומקדמת לוחמים שנפצעו במהלך פעילות מבצעית.

הרצאה מיוחדת של בחור מלח הארץ, שמועברת עם המון חן, צניעות והומור שהכל אפשרי בזכות כח רצון ומוטיבציה

הרצאות מבוקשות

הרצאה מעוררת השראה, בה משתף בן את סיפור פציעתו בעזה במהלך מבצע 'צוק איתן' ב-2014, ומתאר את תהליך השיקום וכיצד למרות הכל – בחר בחיים.  לאחר השיקום, בחר בן להתנדב בעמותות תומכות בחיילים אשר נפצעו בגופם או בנפשם, כדי לתת גם להם את הכוחות להשתקם ולבחור בחיים. בהרצאה מספר בן מה נתן לו את הכוחות לתת הלאה, למרות פציעתו הקשה. ההרצאה סוחפת ומרתקת, ושזורים לאורכה היבטים רבים של תרומה משמעותית לקהילה ולמדינה, אלמנטים של יזמות אישית וקבוצתית ודגש על דרך התמודדות עם קשיים. בהרצאה שזורים סיפורים מלאי הומור מרגשים וגם רגעים של קושי והתגברות.

 

 

 

"חצינו את הגדר ב00:00 בלילה, אני זוכר שרסאן עליאן, מחט גולני עלה בקשר: "עם ישראל כולו מאחורינו ונושא עיניו לחטיבת גולני, בציפייה כי נפגע בחמאס, אני בטוח שחטיבת גולני תדע לעמוד במשימה, צאו להתקפה, התקפה סוף".  הגענו לבית בשכונת סג'עייה, פרקנו כל הצוות כדי לחפש מנהרות ומחבלים. אני חיפיתי על הכניסה הקדמית בכריעה, ופתאום שמעתי רעש מוזר, מין שריקה, לא עברו כמה שניות והרגשתי פיצוץ מטורף, עפתי שלושה מטר אחורה, הכל היה שחור ומלא עשן. לא הרגשתי את הרגליים, זחלתי על הידיים ופשוט על פי התרגולת תפסתי לחבר מהצוות את הרגל וצעקתי "מרקוביץ' נפצע". "אלה היו מספר שניות מאוד ארוכות ומבלבלות.  מצד אחד הבנתי מיד כי חמאס פגע בי, ומצד שני הבנתי כי אלוהים הציל אותי, ואני עדיין חי". בהרצאה עובר הקהל את מסעו של לוחם שנפצע במהלך מלחמה. לבטים, חששות ורגשות. מה עובר בראש באותם רגעים? מה עוזר להתמודד עם הרגעים האלה ואיך יוצאים מזה בצד המנצח. "הדרך הבטוחה ביותר להצלחה היא תמיד לנסות רק עוד פעם אחת"

 

רגע לפני שבני הנוער יוכלו להפוך למנהיגים, עליהם להכיר את היכולות האישיות שלהם, את הכוחות הפנימיים ואת כושר המנהיגות וההובלה. בהרצאה סוחפת, מספר בן על ניסיונו בפיתוח מנהיגות וחשיבה מחוץ לקופסא, והחשיבות של לקיחת אחריות והתמודדות עם אתגרים.  מהיותו נער בתנועת הצופים, ספורטאי מצטיין ועד לגיוסו ופציעתו בעת שירותו הצבאי, שוזר בן בסיפורו את התובנות שהיו בו מגיל צעיר, מה אפשר לו להתפתח ולהוביל בכל מקום אליו הגיע ובכל תפקיד, ומה הציל את חייו ברגע האמת. איך בונים מערכת תכונות וערכים חזקים? איך בוחרים את הדרך שתביא אותי לאן שאני רוצה להגיע? סיפורו האישי כלוחם אגוז שנפצע וסירב לוותר מעורר השראה ומצביע על הכוח של הבחירה בחיים וכיצד להפוך קושי להזדמנות.  הרצאה מעצימה לבני נוער, אשר מעודדת להתבונן על החיים ולבחור לעשות שינוי חיובי באופן אישי וקהילתי, כזה שיביא אותם להשיג כל מטרה

מרצים שאולי יעניינו אותך

הדס אדלר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

הדס אדלר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,בינה מלאכותית,הרצאות לנשים,השראה,חדשנות ועתידנות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לחוגי בית,שיווק וקידום, שיווק דיגיטלי

דניאל וולפסון הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דניאל וולפסון הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אלופים למרות הכל,הרצאות לנשים,השראה,חנוכה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לחוגי בית,עבודת צוות

order lecture by - בן מרקוביץ