בן שני מרצה

בן שני

בלעדי בן שני - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

בן שני, עיתונאי התוכנית עובדה ובמאי סרטים דוקומנטרים, זוכה פרס סוקולוב לעיתונות ופרס האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה. יוצר במשך השנים כתבות וסרטים דוקומנטרים המספרים על האנשים והאירועים הדרמטים בחיינו. 

הראיון של שירה איסקוב, רונה רמון, יומני השבי של רון ארד, הסרט תיכון ההזדמנות האחרונה, סיפורה של הילדה שנחטפה אביגיל עידן ושני אחיה, ועוד סרטים רבים ששודרו לאורך השנים בעובדה.

מאז שפרצה המלחמה בשבעה באוקטובר, מביא בן שני את הסיפורים הבולטים של המלחמה הזו למסך התוכנית עובדה שמשודרת בקשת 12. 

הרבש״צית שהצילה את קיבוץ ניר עם, אבי ואבי נהגי האמבולנס המתנדבים, נילי האחות מניר עוז שנחטפה לעזה,  אביגיל מיכאל ועמליה – הילדים מכפר עזה שהוריהם נרצחו, הם רק חלק מהסיפורים הזכורים ששודרו בתוכנית עובדה מאז פרצה המלחמה בשבעה באוקטובר.

בהרצאה אני משתף את הקהל בסיפור המלחמה שלי, מאז שהתחלתי לצלם ביממה הראשונה כשנסעתי לצלם בקיבוץ בארי ובשדרות, ומביא דוגמאות מהסרטים עם הסיפור המיוחד על איך התאפשר לנו לצלם כל אחד מהם.

 

הרצאות מבוקשות

מאז השבעה באוקטובר אני מתעד את הסיפור של ישראל במלחמה. יצאנו לצלם מבלי לדעת מה נפגוש כשנגיע לעוטף עזה. הגענו לבארי ולאתר המסיבה ברעים כשעוד התחוללו שם הקרבות, פגשנו בשער הקיבוץ את החברים שרק יצאו מהתופת. מאז אנחנו לא מפסיקים לצלם ומדי שבוע מביאים את הסיפורים של גיבורי המלחמה אל מסך הטלוויזיה בתוכנית עובדה. 

סיפורי המלחמה שאנחנו מביאים בעובדה, הם קודם כל סיפורים של גיבורים וגיבורות אלמונים שהבינו את גודל השעה בשבעה באוקטובר. אנשים שמעולם לא חשבו שיהיו גיבורים, אבל ברגע האמת היו שם עבור בני המשפחה והקהילה שלהם.

הייתי בבארי עם האחות שנלחמה במרפאה של הישוב, בקיבוץ ניר עם עם הרבשצית שהגנה על הקיבוץ שלה שלא חדרו אליו המחבלים, הייתי עם נהגי האמבולנס המתנדבים שחילצו פצועים תחת אש, וכשחזרו ראשוני החטופים מעזה ראיינתי את נילי מרגלית, האחות מקיבוץ ניר עוז שטפלה בחבריה בשבי. כל הסיפורים האלה זכורים ומרגשים, אבל יוצא דופן מכולם היה סיפור הילדים של משפחת עידן מכפר עזה. הסיפור של אביגיל והאחים שלה שהוריהם נרצחו והם אומצו על ידי הדודים שלהם. הסרט שולחן לשמונה שמספר את סיפורה של המשפחה המיוחדת הזו שודר לאחרונה בעובדה. 

בהרצאה אני מספר את סיפור המלחמה שלי ומקרין קטעים מתוך הסרטים ששודרו בעובדה ומספר את הסיפור שמאחורי הקלעים. איך מגיעים אלינו הסיפורים, איך מראיינים ומאפשרים לאנשים שחוו אובדן ומשבר לספר את הסיפור שלהם, ואיך הסיפור של כולם משתלב גם בסיפור האישי שלי.

 

 

 

הרצאה יוצאת דופן לקראת יום השואה מציגה את הדרכים שבהם מסופרים סיפורי השואה בסרטים עלילתיים ותיעודיים. בן שני במאי סרטים תיעודיים ואיש התוכנית עובדה מביא בהרצאה קטעי סרטים מיוחדים העוסקים בשואה ומספר על תהליך העשייה שלהם. בין הקטעים: קוד צוקרמן – טייסת הקרב הראשונה בחיל האוויר, יוצאת למסע בעקבות הסיפור המשפחתי שהושתק. לגלות את סוביבור – הארכיאולוג הישראלי שמשימת חייו היא למצוא מתחת ליער גדול בפולין את שרידי מחנה ההשמדה שהנאצים ניסו להעלים. הילדים מהתמונה – מסע לשחזור התמונה המפורסמת שצולמה באושוויץ

בעבודתי כעיתונאי ובמאי סרטים, אני מספר את הסיפורים של נערות, נערים ומורים יוצאי דופן.סיפורים על אנשים צעירים, תלמידים ומורים והדרך שבה הצליחו לשנות את מסלול חייהם. הצלחה שמתחילה מהמצבים הקשים ביותר שיכולים לזמן החיים.ההרצאה ״תיכון ההזדמנות האחרונה״ מחברת את הסיפורים האלה וקטעים קצרים מתוך הסרטים לפסיפס אחד מעורר השראה. היא מתאימה למורים אבל גם לבני נוער שרוצים לשמוע ולראות את האנשים ואת הסיפורים שמאחורי הסרטים המוכרים ששודרו בתוכנית עובדה.הסיפור על בית הספר התיכון ברמלה – שהמורים והתלמידים הפכו אותו לסיפור הצלחה.הסיפור על אלכס, נערה צעירה שעברה פגיעה קשה וחיה ברחוב, והדרך המיוחדת שבה הצילה את עצמה ונהייתה קצינה מצטיינת.

הסיפור על אסף שאיבד את שתי ידיו בתאונה קשה ושיקם את עצמו כדי להיות ספורטאי אולימפי.

ועוד סיפורים אישיים, על העבודה והמפגש שלי כהורה וכבמאי טלוויזיה עם גיבורים, מנהיגים ואנשי חינוך מעוררי השראה.

 

לקוחות ממליצים

חברת הפקות
 

"בן שני נהדר! התגובות היו מצויינות ופירגנו לו מאוד. בן אדם מקצוען, מוכשר ומעל הכל, אדם טוב, אנושי ורגיש. המון תודה."

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - בן שני