בן שני מרצה

בן שני

בלעדי בן שני - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

כתב התוכנית עובדה בקשת 12, במאי סרטים תיעודיים ומגיש תכניות בגלי צה״ל. חתן פרס סוקולוב לעיתונות אלקטרונית (2005), זוכה פרס האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה (2019).
הסרטים של בן שני מספרים סיפור, הם מתאפיינים תמיד ברגש ובהומור שמתערבבים בהם. הנושאים מגוונים כמו החיים בישראל, אקטואליה וחדשות, פוליטיקה, היסטוריה, חברה, תקשורת וספורט, אבל בכולם מתבלט הסיפור האנושי, הסיפור של הדמות שבמרכז הסרט. רבים מגיבורות וגיבורי הסרטים האלה מוכרים בכל בית בישראל – מנהיגים פוליטיים, ספורטאים, אנשי תרבות ותקשורת. גיבורים אחרים היו אלמונים עד שנתנו למצלמה של בן להיכנס לחייהם. בן שני הוא בוגר החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב, ונמנה על סגל המרצים של בית הספר לקולנוע סם שפיגל והחוג לתקשורת באוניברסיטת תל אביב. את שירותו הצבאי עשה בנח״ל המוצנח ואת דרכו בתקשורת החל בערוץ הראשון של הטלוויזיה הישראלית. בשנת 2002 כשהוקמה חברת החדשות החדשה של ערוץ 10, הצטרף לחדשות 10 ככתב בכיר. מאז 2008 הוא חבר בצוות הכתבים של התוכנית עובדה עם אילנה דיין המשודרת בקשת 12. בין סרטיו המוכרים של בן שניילדי רמדיה – התחקיר הראשון על מחדל הבריאות הגדול, חשיפת יומני השבי של רון ארד, הסרט   תיכון ההזדמנות האחרונה, רבין – ביוגרפיה, הסדרה זוכת פרס האקדמיה ׳יומני קירשנבאום׳, תיעוד מסע הבחירות של יאיר לפיד, מסע הבחירות של בני גנץ, הריאיון של רונה רמון, דיוקנאות של: הרב עובדיה יוסף, שמעון פרס, ציפי לבני, שלמה בראבא, בר רפאלי, סיפורו של המרגל רפי איתן, הסרט על המרגלת הישראלית מרסל ניניו ותמי ארד, תיעוד מיוחד של עומרי כספי – באולסטאר NBA, דיוויד בלאט בסדרת הגמר של NBA,  סדרת הסרטים הקצרים – 4 דקות ועוד עשרות סרטים נוספים.
ההרצאה של בן סוחפת ונוגעת בקהל במקום אישי. היא עוברת כמו סיפור ארוך המלא בדוגמאות מתוך סרטים, חולפת בין רגעים מרגשים למצחיקים, מאירה באור חדש אנשים וסרטים שאנחנו מכירים. בן משתף את הקהל בסיפור שמאחורי הסרט ובדרך ליצירת קשר ואמון עם הגיבור. הצופים משתתפים בשאלות ולכל אחד מהמשתתפים יש גם מה להפיק מהדוגמאות בהרצאה לחייו ועיסוקו המקצועי.

הרצאות מבוקשות

בעבודתי כעיתונאי ובמאי סרטים, אני מספר את הסיפורים של נערות, נערים ומורים יוצאי דופן.
סיפורים על אנשים צעירים, תלמידים ומורים והדרך שבה הצליחו לשנות את מסלול חייהם. הצלחה שמתחילה מהמצבים הקשים ביותר שיכולים לזמן החיים.

ההרצאה ״תיכון ההזדמנות האחרונה״ מחברת את הסיפורים האלה וקטעים קצרים מתוך הסרטים לפסיפס אחד מעורר השראה. היא מתאימה למורים אבל גם לבני נוער שרוצים לשמוע ולראות את האנשים ואת הסיפורים שמאחורי הסרטים המוכרים ששודרו בתוכנית עובדה.
הסיפור על בית הספר התיכון ברמלה – שהמורים והתלמידים הפכו אותו לסיפור הצלחה.
הסיפור על אלכס, נערה צעירה שעברה פגיעה קשה וחיה ברחוב, והדרך המיוחדת שבה הצילה את עצמה ונהייתה קצינה מצטיינת.
הסיפור על אסף שאיבד את שתי ידיו בתאונה קשה ושיקם את עצמו כדי להיות ספורטאי אולימפי.
ועוד סיפורים אישיים, על העבודה והמפגש שלי כהורה וכבמאי טלוויזיה עם גיבורים, מנהיגים ואנשי חינוך מעוררי השראה.

הסיפור מאחורי הסרטים על הדמויות המוכרות. איך נוצר הקשר, איך נבנה אמון בין גיבור הסרט והבמאי, מה הם הכללים האתיים שמלווים את התהליך. מה הם הקווים האדומים. בן מביא בהרצאה דוגמאות וקטעים מתוך סרטים שעשה ובהם מככבים גיבורים מוכרים. דרך סיפור העבודה על הסרט משתף בן עם הקהל את התהליך שעובר העיתונאי והבמאי ואת הכלים המיוחדים שנמצאים אצלו בארגז. הכלים האלה כך מתברר בהרצאה, רלבנטיים לחיים של כולנו, גם בתחומי עיסוק לגמרי אחרים.

מי מפחד ממצלמת הטלוויזיה? האם לתת לתקשורת כניסה אל הארגון שלנו? איך אפשר להצטלם ולשמור על התנהגות טבעית? האם לשמור דימוי מקצועי או לשתף בסיפור אישי? כולנו פועלים בסביבה מלאת תקשורת, רוצים להביא את הסיפור של הארגון או המנהל שלנו לתודעת הציבור ועדיין חוששים מהמפגש עם המצלמות והעיתונאי. ההרצאה עוסקת בשאלות שמעסיקות הנהלות ובכירים בארגונים שונים. בעזרת דוגמאות וסיפורים מאחורי הקלעים של כתבות דיוקן ותחקיר על מנהיגים, ארגונים ומנהלים, לומד הקהל על עבודת העיתונאי, על הדרכים לשבור את הקרח וליצור אמון בין המרואיין והבמאי, על הדילמות של ארגונים מול חשיפה תקשורתית, על האופן שבו פועלת המערכת העיתונאית, ומה קורה כשהמצלמות נמצאות בארגון בדיוק כשפורץ בו משבר. במסגרת ההרצאה מוקרנים קטעים מכתבות מוכרות שעוסקות במנהלי חברות ציבוריות, פוליטיקאים, דמויות מעולם הספורט והרפואה.

מוטי קירשנבאום, היה ללא ספק גדול מספרי הסיפורים של הטלוויזיה בישראל. במשך יותר מארבעים שנים תיעד בכתבות היומן שלו הכל: מלחמות, בחירות טבע ובעיקר בני אדם. מעל כל אלה ריחף תמיד הקול המיוחד של קירשנבאום שליווה את הכתבות בהומור אופייני וביקורתי.  בן שני – יוצר הסדרה זוכת פרס האקדמיה ׳יומני קירשנבאום׳ (פרס הסדרה התיעודית הטובה ביותר לשנת 2019), לוקח את הקהל בהרצאתו למסע בעקבות הכתבות הגדולות של קירשנבאום. סיפורו של סטודנט צעיר לקולנוע שמגיע מלוס אנג׳לס להקים טלוויזיה בישראל. מהכתבה הראשונה בתעלת סואץ, דרך לבנון ועזה, מרכזי הליכוד והמערך, פוגש קירשנבאום דמויות כמו זוזו אבוטבול, אורי זוהר, רובי ריבלין, ומשלב אותם ביומניו. זהו ערב נוסטלגי גדוש בזיכרונות מכתבות שכולנו ראינו, בסופו הקהל מתרשם כמה המציאות של חיינו היום דומה לזו שקירשנבאום תיעד כבר לפני 40 שנים.

הסיפור של בית הספר ברנקו וייס ברמלה כאילו לקוח מתסריט הוליוודי. מה קורה כשמנהל חדש מגיע עם קבוצת מורים אידאליסטים, ללמד את הילדים שבאף בית ספר אחר לא רצו לקבל. בן שני מספר בעזרת קטעים מהסרט זוכה הפרסים, את הסיפור שמאחורי העשייה החינוכית ועשיית הסרט על בית הספר. איך נראית הדרך להישגים שאיש לא האמין שבאמת ייתכנו.

סיפור יומני השבי של הנווט רון ארד
סיפורי הריגול של איש המוסד רפי איתן
סיפורה של המרגלת שנשבתה במצרים מרסל ניניו
הסיפור על הבן האבוד של משפחת בלקינד (מייסדי מחתרת ניל״י)
הסיפור על רונה רמון
והסיפורים מאחורי כתבות הטלוויזיה המיתולוגיות של מוטי קירשנבאום
ההרצאה מתאימה במיוחד לימים אלה לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות, היא מלווה בהקרנה של קטעי וידאו רבים ומרגשים, וגם כאלה שמעלים חיוך וצחוק,
מתוך סרטים שיצר בן לתוכנית עובדה
לאורך כל ההרצאה מביא בן את הזווית האישית שלו כבמאי ועיתונאי, אופן העבודה שלו, היחסים עם הגיבורים והסיפורים מאחורי הקלעים של הסרטים.
ההרצאה מתאימה לצפייה משותפת של כל בני המשפחה.

הרצאה יוצאת דופן לקראת יום השואה מציגה את הדרכים שבהם מסופרים סיפורי השואה בסרטים עלילתיים ותיעודיים. בן שני במאי סרטים תיעודיים ואיש התוכנית עובדה מביא בהרצאה קטעי סרטים מיוחדים העוסקים בשואה ומספר על תהליך העשייה שלהם. בין הקטעים: קוד צוקרמן – טייסת הקרב הראשונה בחיל האוויר, יוצאת למסע בעקבות הסיפור המשפחתי שהושתק. לגלות את סוביבור – הארכיאולוג הישראלי שמשימת חייו היא למצוא מתחת ליער גדול בפולין את שרידי מחנה ההשמדה שהנאצים ניסו להעלים. הילדים מהתמונה – מסע לשחזור התמונה המפורסמת שצולמה באושוויץ.ד

לקוחות ממליצים

חברת הפקות
 

"בן שני נהדר! התגובות היו מצויינות ופירגנו לו מאוד. בן אדם מקצוען, מוכשר ומעל הכל, אדם טוב, אנושי ורגיש. המון תודה."

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - בן שני