ברהנו טגניה מרצה

ברהנו טגניה

ברהנו טגניה - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

הקריירה העיתונאית של טגניה החלה כשהיה תלמיד בחטיבת ביניים באורט ערד כשהוא ניגש עם כמה חבריו אל ראש העירייה וביקש ממנו מימון להפקת עיתון עבור בני הנוער. ראש העיר הסכים וכך החלה הקריירה העיתונאית. במקביל שימש טגניה שהיה עדיין תלמיד חטיבה ככתב שטח של רדיו רק"ע בתוכנית שמשודרת עבור העדה האתיופית.

בשנת 2004 החל טגניה לעבוד בערוץ טלוויזיה האתיופי ישראלי (IETV) כמגיש וכתב שטח.

משנת 2008, טגניה הוא כתב הפלילים / משטרה בחברת החדשות של ערוץ 2 וכיום הוא כתב הפלילים של חברת החדשות. בתור כתב הפלילים סיקר טגניה את הפרשיות הקשות המצמררות שאירעו במדינה: פרשיות רצח, פרשיות סמים, פרשיות הונאות ענק, המלחמות בין ארגוני פשע שגבו את חייהם של עשרות אנשים. כבר שמונה שנים, טגניה מסקר פיענוחים של פרשיות פשע מתוחכמות, עדי מדינה ולאחרונה מופקד על סיקור של החייל אלאור עזריה מתחילת מעצרו.

כמו כן טגניה לא שכח מאיפה הוא הגיע. למרות שהוא מופקד על הסיקור הפלילי משטרתי, טגניה לא זנח לרגע גם לחשוף את העוולות, הגזענות והאפליה שעוברת העדה האתיופית מאז שעלו כאן ראשוני בניה לפני יותר מ-40 שנה. בין יתר החשיפות: הפרדה על רקע צבע עור בגן ילדים בבאר שבע, גזענות של מנהלת בבית ספר בפתח תקווה, הרבנות שמסרבת לחתן זוגות מעורבים, סלקציה על רקע צבע עור במועדונים, חשיפה כיצד מסלילים תלמידים בני העדה האתיופית לבתי ספר שבהם יש ריכוז גבוה של בני העדה, ואלימות משטרית כלפי צעירי העדה.

 

הרצאות מבוקשות

עוד בימי ילדותו נשבע ברהנו טגניה לשבור את מחסום האפליה והגזענות של החברה הישראלית. בהרצאתו מספר טגניה כיצד הצליח באמצעות תושייה ועבודה קשה להתברג בצמרת התקשורת הישראלית. מאז שהחל לעבוד בחדשות נלחם ברהנו טגניה עבור חברה שוויונית יותר והקפיד לחשוף את העוולות שכוונו לעבר בני העדה האתיופית. הרצאתו של ברהנו טגניה עוסקת בהשגת יעדים והגשמה עצמית, תוך העברת מסרים של קבלת האחר והשונה.
ההרצאה משלבת קטעי וידאו מתוך כתבותיו ומתאימה לכל הגילאים.

טגניה יספר מה עושה כתב שמגיע אל זירות פשע. על המרוץ בין כתב פלילי לבלשי המשטרה להשיג חומרי חקירה. על מערכת היחסים בין ראשי ארגוני הפשע לבין הכתבים. ואיפה עובר הגבול? איומים ואזהרות שמגיעים אל כתבי פלילים מארגוני הפשע. מאחורי הקלעים בפיענוחים של פרשיות הפשע החמורות שהסעירו את המדינה. עבודה של כתב מול מקורות בעולם הפשע והן בעולם המשטרה. בהרצאה משולבים קטעי וידאו.

המלחמה של המשטרה בסחר בסמים ובאלכוהול. למה ארגוני פשע דווקא מגדלים סמים בשכונות יוקרה. עבודה של כתב מול מקורות הן בעולם הפשע והן מול המשטרה. שיימינג ברשתות החברתיות.

כיצד נולד גל המחאה שהסעיר את המדינה. כיצד הגיע אל טגניה הסרטון (ממקור) ב-23:00 בלילה כשהוא היה על כביש איילון בדרכו הביתה. סרטון שבו רואים שוטרים מכים חייל בן העדה האתיופית. כמה ימים אחרי חשיפת הסרטון בני העדה יחסמו את איילון. טגניה יספר איך עלה על זהותו של החייל. למה דווקא הסרטון הזה הצית את בני העדה האתיופית להבדיל מסרטונים אחרים שבהם נראים שוטרים מכים צעירי בני העדה. טגניה יספר גם על עצמו איך זה מרגיש להיות כתב בן העדה האתיופית בפריים טיים. כיצד הגיע טגניה מכתב מקומון בערד אל פסגת ערוץ 2. איך הוא הרגיש כששני העולמות שלו התנגשו זה מול זה: מצד אחד אלפי בני העדה שיצאו לרחובות בזעם על אלימות המשטרה ומצד שני אלפי שוטרים שניצבו מול בני העדה. אותם שוטרים שטגניה מסקר על בסיס יום יומי. ההרצאה מגובה בקטעי וידאו.

למה כדאי להזמין הרצאה של ברהנו טגניה

התשוקה לחדשות וליצירת שינוי ניכרת בהרצאותיו של טגניה. ניסיונו והידע של טגניה נותנים לנו זווית נוספת להתרחשויות המטלטלות סביבנו. אך זו הכריזמה של טגניה שמצליחה שוב ושוב לשבות את ליבו של הקהל.

 

לקוחות ממליצים

הפרוייקט הלאומי
 

ההרצאה הייתה קולחת, מעניינת ורלוונטית. ברהנו הצליח להחזיק 300 תלמידי שכבת תיכון מרותקים ודרוכים לאורך כשעה ועשרים. התלמידים הלכו אחריו ובסוף הצליח להוביל אותם לאמירות ערכיות וסופר חשובות. המון תודה.

אגודת הסטודנטים בטכניון
 

"ההרצאה של ברהנו טגניה מ-ר-ת-ק-ת!!! הוא עצמו אדם מקסים עם הרבה סיפורים לספר וחיוך שובה לב שגורם לך להתאהב מהרגע הראשון ולהישאר מרותק עד הרגע שבו חייבים להגיד שלום.."

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - ברהנו טגניה