ד"ר גיא גרשטיין מרצה

ד"ר גיא גרשטיין

גיא גרשטיין - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

שמי גיא גרשטיין, אני בן 38, מתגורר ברחובות. נולדתי בישראל ובגיל 3 עברתי עם משפחתי לארגנטינה. כשהייתי בן 6 אובחנה אצלי מחלת ניוון שרירים, מסוג לימב גירלד. המגבלה מתבטאת בחולשה בידיים וברגליים ובצורך בעזרה בפעולות יום יומיות. בגיל 12 חזרנו לישראל. ומגיל 16 אני נעזר בכיסא גלגלים ממונע. בשל העובדה שהמחלה פרוגרסיבית, במשך כל חיי תמיד הופיעו קשיים והתמודדויות חדשות. אחד הדברים שאפשרו לי להתקדם בחיים הוא תחום ההשכלה הגבוהה, שם אני שווה בין שווים. תמיד השקעתי ונתתי את כל כולי ולאחר שסיימתי תיכון עם תעודת בגרות מלאה השלמתי תעודת חשבונאי בכיר, קורס בגרפיקה ממוחשבת ותעודת מאמן אישי. בהמשך למדתי תואר ראשון בניהול ותקשורת באוניברסיטה הפתוחה, תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בייעוץ והתנהגות ארגונית במכללת פרס, ודוקטורט בכלכלה התנהגותית בתחום של התנהגות צרכנים, בו חקרתי עמדות של אוהדי כדורגל בישראל.
למרות שגדלתי בסביבה משפחתית וחברתית תומכת, תמיד היו כאלה שהתקשו לקבל את השונה, מחוסר רגישות של ילדים בבית ספר ועד למעסיקים שלא מוכנים לתת צ'אנס. יחד עם זאת היו לא מעט הצלחות בחיי. בתחום התעסוקתי ליוויתי צעירים עם צרכים מיוחדים בדרך להגשים את חלומותיהם ולממש את הפוטנציאל שלהם – בעיקר בתחומי תעסוקה והשכלה. בהמשך ניהלתי את המרכז לחיים עצמאיים ברשת המעניק תמיכה, ליווי ושירותים לאנשים עם מוגבלות דרך האינטרנט. תמיד היה לי חשוב להיות מעורב חברתית ולהשפיע איפה שאני רק יכול, ולכן התנדבתי במגוון פרויקטים ומיזמים חברתיים וכיום אני פעיל בעמותה לקידום הטוב המשותף בעיר רחובות ומקים חברת ייעוץ עסקי לחברות בתחום שילוב והכלה של אנשים עם מוגבלות גם כעובדים וגם כלקוחות.
אני חי את חיי סביב חלומות ומטרות להגשמה, כך למשל הגשמתי חלום כשיצאתי לטיול ארוך בקרוואן באירופה. תמיד שאפתי למקסימום במסגרת היכולות שלי. חשוב לי להתפתח ולהתקדם, תוך כדי שאני נהנה מהדרך, לא פחות מהתוצאה הסופית. לסיום, הערכים שמובילים, עזרו ועוזרים לי בחיים הם סקרנות, אופטימיות ואהבה.

הרצאות מבוקשות

אחד התחומים בהם מתמודד אדם בעל מוגבלות על מנת לפרוץ הוא השגת עצמאות. בהרצאה נדבר על עצמאות בכלל, ועצמאות של אדם נכה בפרט. אני אספר, אשתף ואדגים מתוך ההתנסות והחוויות האישיות שלי כאדם נכה, ונראה כיצד בעזרת תהליך של היכרות עצמית וצמיחה – כל אדם מסוגל להגיע לעצמאות וליעדים שבכלל לא חשב כאפשריים.

כל משפחה אשר אחד מבני המשפחה מתמודד עם נכות או מגבלה כלשהי הופכת להיות משפחה מיוחדת. היחסים, הן בתוך המשפחה (בין בני המשפחה, בין הורים וילדים ובין אחים) והן מחוץ למשפחה (בין המשפחה והסובבים אותה, משפחות אחרות וגופים שונים), באופן טבעי משתנים. בהרצאה נדבר על ההתמודדות של בעל המוגבלות בתוך המעגל המשפחתי ועל ההתמודדות של המשפחה במעגל הסובב אותה, תוך כדי ניסיון להבין כיצד היחסים במעגל המשפחתי יכולים להשפיע על זהות האדם עם המוגבלות, ועל זהות המשפחה כולה.

מה קורה לסטודנטים ותלמידים עם מוגבלות בימי קורונה? האם הקשיים הם כמו של שאר הסטודנטים והתלמידים? איך נוכל כמרצים/מורים להקל, לתמוך ולסייע במציאות החדש. אני אספר, אשתף ואדגים מתוך ההתנסות והחוויות האישיות שלי כאדם נכה, סטודנט ניצחי ומרצה באקדמיה. נקיים הרצאה משולבת בשיחה על החיים בצל הקורונה אצל סטודנטים ותלמידים עם מוגבלות. ונשתף בקשיים וההתמודדויות שלנו כמרצים.

בהרצאה נסקור איך ומה לקחת בחשבון בעת בניית תקציב אישי/משפחתי, תוך כדי התייחסות למושגים תיאורטיים וכלים מעשיים.

נושאים עיקריים:

  • ממה בנוי תקציב
  • בניית סדרי עדיפויות
  • כיצד לאזן תקציב
  • אמצעי תשלום / בנקים
  • צרכנות / קנייה רגשית

הרצאה מבוססת על עבודת המחקר בדוקטורט בתחום מנהל עסקים, אני מתמקד בנושא של התנהגות צרכנים. המחקר במסגרת עבודת הדוקטורט עוסק בגישות/עמדות (attitudes) של אוהדי כדורגל בארץ ממה הם מורכבות וההקשר לפרמטרים עליהם מושפע, בין הפרמטרים נאמנות לקבוצה, הגעה למשחקים, הרגלי צריכה (בזמן ובכסף) וחשיפה לאלימות. נבין את הכדורגל מצד שלרוב פחות חשופים אליו, האוהדים כצרכנים. מה ההבדלים, המשמעויות וההשפעות מבחינה של התנהגות צרכנים, של האוהדים על המועדון ולהפך.

מרצים שאולי יעניינו אותך

הדס אדלר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

הדס אדלר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,בינה מלאכותית,הרצאות לנשים,השראה,חדשנות ועתידנות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לחוגי בית,שיווק וקידום, שיווק דיגיטלי

דניאל וולפסון הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דניאל וולפסון הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אלופים למרות הכל,הרצאות לנשים,השראה,חנוכה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לחוגי בית,עבודת צוות

order lecture by - גיא גרשטיין