ד"ר גל לברטוב מרצה

ד"ר גל לברטוב

גל לברטוב - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית זום

קורות חיים

עו"ד, מרצה וסופר. במשך 15 שנה שימש כפרקליט בכיר בפמת"א וייצג את המדינה במאות משפטים פליליים לרבות תיקי רצח ואונס, צווארון לבן, ארגוני פשיעה ושחיתות פוליטית. בשנים 2005-2013 כיהן כמנהל המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה והיה אחראי לתיקי ההסגרה, חיקורי הדין והחקירות הבינלאומיות, התמודדות בחטיפות ילדים בינלאומיות, המאבק המשפטי בפשיעה הבינלאומית, הגנה על ישראל, בכיריה וקציניה מפני הליכים משפטיים שננקטו נגדם במדינות שונות, ועוד.

לברטוב הוא ממקימי הרשות להגנה על עדים, מרצה מבוקש ומנוסה, בישראל ומחוצה לה, חוקר ומחבר של מאמרים אקדמאיים ומאמרי דיעה, סיפורים קצרים וספרי ילדים. הוא זכה על פועלו בתעודות הוקרה ופרסים משפטיים ובפרס ספרותי על סיפורו "הדוד אברם". הוא מחבר ספר הילדים "המוצץ של אבא" וספר העיון "פושעים ללא גבולות" המוקדש ל-18 פרשות פשיעה והסגרה שהסעירו את הציבור הישראלי והיכו הדים אף מעבר לים. הוא בוגר הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר-אילן, מוסמך (בהצטיינות) הפקולטה למשפטים – אוניברסיטת תל אביב, מוסמך (בהצטיינות) הפקולטה למדעי החברה – אוניברסיטת חיפה, בוגר (בהצטיינות) המכללה לביטחון לאומי של צה"ל, דוקטור לפילוסופיה, הפקולטה למשפטים, האוניברסיטה העברית בירושלים. ומרצה מן החוץ בקריה האקדמית אונו.

לברטוב הוא Story teller מובהק, בעל-פה ובכתב, המרתק את מאזיניו וקוראיו ומותיר אותם פעורי פה ועם טעם של עוד. הוא משלב בהרצאותיו גם מניסיונו המעשי העשיר בהתמודדות בפשיעה החמורה בישראל ומחוצה לה, ומדבר ממקור ראשון על רבות מהפרשות עליהן הוא מרצה כמי שהיה אחראי על הטיפול בהן. הוא מתקשר היטב עם כל קהל, בין אם מדובר בקהל הרחב, אנשי מקצוע או פורומים אקדמיים ובעל ותק של שנים רבות בהרצאות במגוון רחב מאוד של נושאים בתחומי המשפט והחברה, חקירות ופשיעה, דמוקרטיה וביטחון לאומי ואף תנ"ך וספרות.

הרצאות מבוקשות

כיצד משפיעה הגלובליזציה על הפשיעה החמורה והמאבק נגדה? מה בין פשיעה בינלאומית לפשיעה חוצת-גבולות? בין הסגרות קלאסיות ומודרניות? האם ישראל מהווה עיר מקלט לעבריינים בשל יהדותם או אזרחותם? בהרצאה נדבר על כל זאת ועוד ונספר את סיפוריהן של פרשות שטלטלו את החברה הישראלית כמו אלו של זאב רוזנשטיין שכונה "היעד מספר 1", סמואל שיינביין והרצח במרילנד, ויליאם נקש ובג"ץ אלוני, ד"ר יוג'ין פרצ'יקוב והרצח הכפול בניו-יורק,  ג'ילבר שיקלי ו"עוקץ הנשיא" וכנופיות עייש ומאיו והעוקצים הניגרים.

כיצד מתמודדת ישראל עם הימלטות עבריינים מפניה למדינות שאין לה הסכם הסגרה איתן? אלו עבריינים שנמלטו מישראל ביקשו לקבל מקלט מדיני מפניה? האם יש בכלל ערי מקלט מידה של מערכת אכיפת החוק הישראלית? בהרצאה נדבר על כל אלה ועוד ונציג סיפורי פשיעה והסגרה מהמסעירים והמרתקים שידעה ישראל כמו פרשת בועז יונה וחברת חפציבה, ד"ר עמירם הוכברג והרצח הכפול ברחובות, רצח נהג המונית דרק רוט והימלטותו של רוצחו משה בן-איבגי, פרשת דן כהן שמצא מקלט בפרו, אליאור חן וההתעללות בילדים רכים והרב אליעזר ברלנד ומסע הבריחה שלו.

 

 

לראשונה נחשף הציבור הישראלי כולו לתופעת הכתות בישראל לאחר הקמתה של כת "אצבע אלוהים" בהנהגתה של רינה שני (שכינתה את עצמה ריין שיין) והתאבדותו של חייל שהיה חבר בכת. אך בישראל פעלו ופועלות כתות רבות נוספות. מה בין כת בעלת אופי תמים לכת פוגענית המסכנת את חבריה ומשעבדת אותם? מי הם קורבנותיה הפוטנציאליים של כת כזו ומה מאפיין את מנהיגיה? מהם סימני ההיכר של כתות פוגעניות וכיצד ניתן להישמר מפניהן? מה בין פרשת גואל רצון התל-אביבי לזה הירושלמי? בהרצאה נציג פרשות שונות, מוכרות יותר ופחות, בישראל ומחוצה לה, נעמוד על תופעת הכתות ממספר נקודות מבט – ערכיות ומוסריות, משפטיות וקרימינולוגיות – ועל התייחסות רשויות המדינה לתופעה וסכנותיה. לסיום נשאל וגם נשיב – מה ניתן לעשות ועוד לא נעשה.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - גל לברטוב