גל לוסקי מרצה

גל לוסקי

גל לוסקי - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

מייסדת ומנכ"לית IFA, ארגון עצמאי ,ללא מטרות רווח, המתמחה בסיוע לאוכלוסיות במצבי אסון וסכסוך במדינות להן אין קשרים דיפלומטים עם ישראל

עבדה כדיילת וללמוד רפואה אלטרנטיבית.
ב 1992, אחיה נפצע קשה בהיתקלות ליד הבופור ובנקודה הזו החליטה לוסקי להקדיש את חייה לפעילות הומינטרית. היא נדרה נדר שאם אחיה יינצל, היא תפסיק להתמקד בעצמה ובצרכים שלה, תהיה רגישה יותר לסביבה ותעזור לאנשים בסיטואציות קריטיות בחיים. מאז היא נרתמת לעזור לאנשים שנפגעו בנסיבות שהם לא בחרו להיקלע אליהם.
ב 1993 אחיה יצא משיקום ומספר חודשים לאחר מכן כבר נסעה לאיזור קרבות באפריקה והחלה לקיים את הנדר. בשנים שלאחר מכן היא טסה למוקדי סכסוך ואסונות ברחבי העולם ומשקיעה את כל משאביה בסיוע הומינטרי לאותן אוכלוסיות. מעבר לכך היא מסייעת למטיילים ישראלים שנקלעו לסיטואציה מסוכנת, או שהסתבכו בסמים ובפלילים. חלק ניכר מזמנה היא מקדישה לגיוס תרומות.

בין המשלחות שהובילה גל לוסקי: סיוע לניצולי הצונאמי בסרי לנקה (2004), סיוע לקורבנות הוריקן קתרינה בארה"ב (2005), סיוע לנפגעים ברעידת האדמה באינדונזיה (2006) ועוד. היא אף טסה לבדה לקשמיר, אחד מאיזורי הסכסוך הקשים בעולם, שנשלט על ידי קנאים מוסלמים.
גדולתה של לוסקי היא בבחירה האמיצה שלה, להימצא דווקא באזורים הכי מסוכנים בעולם, שלא מקבלים מספיק תשומת לב וסיוע מהסביבה. היא מגיעה למקומות שלא נמצאים בקשר דיפלומטי עם ישראל ולכן ממשלת ישראל לא מוציאה אליהם משלחת. "אני לא הולכת למקומות שתשומת הלב ממילא ממוקדת בהם. בדארפור הייתי ב 2004, כשהעולם עוד לא קרא לזה 'טבח עם'. הפאזה של האדישות זו הפאזה שבה אני צריכה להיות. אחרי שכל העולם כבר שם, לא צריך אותי, אני קטנה".

ב 2005 יזמה גל לוסקי את הארגון IFA – Israeli flying aid. מדובר בעמותה לא ממשלתית וללא מטרות רווח שמטרתה לסייע לאוכולוסיות במצוקה ברחבי העולם.
הארגון מתמחה בסיוע לאוכלוסיות במצבי אסון וסכסוך בשני יעדים עקרים :
1 – מדינות להן אין קשר דיפלומטי עם ישראל , תוך גישה כי ישראל חזקה מספיק להגן על עצמה גבולותיה ואזרחיה וחמלתית מספיק על מנת לסייע אף לילדים של הקשים שבאויביה .
2 – מדינות האוסרות על הכנסת סיוע מציל חיים לתחומן לאחר אסונות טבע ולמעשה הופכות את האסון לנשק להשמדה המונית על מנת למגר אופוזיציות ושכבות חלשות.
הארגון מאמין כי קיים עיוות שיטתי וחוסר פרופורציה משוועה בכול הקשור לתדמית מדינת ישראל בחלקים נרחבים מהעולם המערבי.
IFA בשל עשייתה ההומאנית והבלתי תלויה מוזמנת רבות להרצאות בפדרציות, בפרלמנטים ,אוניברסיטאות ובפורומים עסקיים ופוליטיים עוינים וידידותיים כאחד , וזאת על מנת לנסות ולהאיר את מבחר "מבקרינו" באספקט ישראלי נוסף ולטייב ולו במעט את שמה של מדינת ישראל בעולם.

ציטוטים מתוך ביקורות על הרצאותיה:
"צריך לראות לשמוע ולחוות כדי להאמין מה בכוחה של בחורה אחת לעשות כדי להביא תקווה למיואשים, וחיוך לשאיבדו את עולמם, רפואה לנזקקים ובעיקר להאדיר שמה של ישראל בפינות חשוכות בעולם" (ראש עיריית חיפה ויו"ר מפלגת העבודה לשעבר עמרם מיצנע).

" סיפורייך ישמשו כמקור השראה רב לתעוזה ושינוי לחניכים בהמשך דרכם. הרצאתך עוררה דיונים רבים בתוך המחזור גם שבועות אחרי . סיפורים המשלבים אומץ לב, קור רוח, תעוזה ואמונה מלאה בצדקת הדרך . (יחידת צבאית מובחרת)

"בכנס השתתפו למעלה מאלף נשים פעילות ומנהיגות, תורמות בכירות בארגוננו. המשוב שהתקבל ממשתתפות הכנס לגבי תרומתך האישית והמקצועית לפנל ולגבי הכנס כולו היה מצוין ואנו שמחים וגאים על שלקחת חלק בהצלחה זו.
במהלך ימי הכנס גויסו 16 מיליון דולר שיסייעו בקיום שירותים ופרויקטים לאוכלוסיות נזקקות בישראל, בחבר העמים, בקהילות היהודיות ברחבי ארה"ב ובשאר העולם. כך גם אנו ממשים את הסיסמא: "We Are One". ( אריות יהודה)

 

 

הרצאות מבוקשות

גל לוסקי מתארת חלק ממבצעים תוך שימוש באנאלוגיה לעולם העסקים ולחיי היומיום. מבצעים מצילי חיים באזורי סכסוך ואסון עויינים ואויבים למדינת ישראל; דרפור סודאן, הצונאמי בסרי לנקה, הוריקן קתרינה בארה"ב, ציקלון בבורמה, רעידת האדמה בפקיסטן, אינדונזיה המלחמה בגיאורגיה, ועוד. בסיפורים מועברים מסרים וכלים בנושאים כמו מיקוד, קבלת החלטות במצבי לחץ קיצוניים, אמונה בלתי מתפשרת בצדקת המטרות, איתור הזדמנויות, פתרון סכסוכים, ועוד.

ארגון Israeli flying aid, אותו יזמה לוסקי, הוא למעשה המיקרוקוסמוס של החברה הישראלית על כל גווניה. חברים בו יהודים, בדואים, דרוזים, ומוסלמים. כולם אזרחי ישראל שתחת דגל אחד וללא הבדלי דת, גזע ומין, יוצאים להציל חיים. הרצאה הסברתית שמציגה את סכסוך הישראלי פלסטיני בצורה קצת אחרת.

 

 

הארגון אותו ייסדה גל לוסקי הוקם על מנת להתמקד בהעברת סיוע מציל חיים לאוכלוסיות במדינות אסון או סכסוך, בהן השלטון הריבוני מונע מסיבות שונות את הכנסתו – ובכך למעשה הופך את האסון לנשק השמדה המונית. מניעת סיוע מציל חיים אינה כלולה בהגדרות מועצת הביטחון של האו"ם כרצח עם, פשע נגד האנושות או אקט של אגרסיביות ולמעשה כיום אינה פשע כלל! רצחי העם החדשים הללו הנעשים בחסות הקהילה הבינ"ל בידיעתה ובהסכמתה הרחק מעיני התקשורת חייבים וצריכים לעלות לדיון ציבורי נוקב. הרצאה מרתקת המעלה דילמה אתית ומצפונית מורכבת בה החוק מונע הצלת חיים. תוך מתן דוגמאות מאירועי עבר בהם הארגון פעל.

האם הנשיות היא חסרון או יתרון? לוסקי מסבירה מנסיונה האישי, את המורכבות בהיותה אישה, המנהלת צוותים (שרובם גבריים) באזורים השונים בדתם, תרבותם ובמנטאליות שלהם. האם הנשיות פותחת או סוגרת דלתות? מהם הסיכונים כאישה וכאימא לילד צעיר ? התנהלות מול קציני צבא בכירים וראשי ממשלות עויינים. התמודדות עם מראות זועתיים במקומות נידחים בעולם והחזרה הקשה הביתה.

למה כדאי להזמין הרצאה של גל לוסקי

מרצה מרתקת, בעלת יכולת תיאור מופלאה וניסיון של שנים במתן הרצאות בארץ ובעולם. הרצתה בפני ביל קלינטון, פרלמנטים שונים באירופה, ועידת דרבן 2 בז'נבה ועוד

לקוחות ממליצים

אינטל
 

"היה פשוט מדהים!
גל השאירה אותנו ללא מילים ועם המון המון מחשבות..
הרצאה סוחפת, מרתקת, מרגשת ובלתי נתפסת !"

אחוזת פולג
 

"אין ספק שגל הצנומה והקטנה...פשוט ""ענקית"" !!! הן בעשייתה האישית, המקדישה את חייה לזולת ולרחוק... והן בהגשת ההרצאה באופן מובנה ומסודר, בעברית רהוטה, בשילוב צילומים אותנטיים וממחישים, היא פשוט נפלאה "

אימפרבה
 

"ההרצאה הייתה מרתקת! גל הדהימה את כולנו, לא רק עם הסיפור המדהים והמרגש, אלא עם כריזמה וק""ג של צניעות! היא פשוט סחפה את כולם- אין ספק."

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אלופים למרות הכל,בתי ספר,הרצאות השראה,הרצאות לחנוכה,הרצאות לראש השנה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,צילום,קיימות ויזמות חברתית

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,ילדים ומשפחה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות לחנוכה,הרצאות לנשים,יום האישה 2024,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות חגים ומועדים,הרצאות לנשים,הרצאות לפסח,הרצאות לראש השנה,הרצאות לשבועות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה

order lecture by - גל לוסקי