דליה גוטמן מרצה

דליה גוטמן

דליה גוטמן - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

מאז שדליה גוטמן זוכרת את עצמה, היא מפיקה.

מפיקה היא מי שמפיחה חיים ברעיונות שקיימים על נייר, ושבעזרתה קורמים עור וגידים והופכים למציאות. מפיקה היא זו שמפיצה סביבה אנרגיות של תנופת עשייה, ושכל המכשולים הבלתי נמנעים הנקרים בדרכה אינם גורמים לה לפיק ברכיים אלא להפך: רק מעודדים אותה להילחם ולא לשקוט עד שההר ייכבש והיעד יושג.

 

היא הפיקה עשרות רבות של אירועים, תוכניות, סדרות ומשדרי טלוויזיה מיוחדים בערוץ 1, וגם בערוץ 2 ובמגזר הפרטי – חלקם, כך מספרים לה, אפילו נחקקו בדי-אן-איי הלאומי, כמו למשל האלבום שהיה לקלסיקה מקומית, משירי תנועות הנוער, עם אריק לביא, רבקה זהר, אילנה רובינא, גידי גוב וחנן יובל, בהדרכת נעמי פולני, אותה אגדה חיה שדליה מנציחה ומתעדת עד היום בבלוג "פוסט-פלמ"חניקי" בדף הפייסבוק שלה.

ילידת הארץ, וכל הסרטים התיעודיים שהפיקה קשורים בחבל הטבור למדינה ותולדותיה, אבל הסרט המסע של ילדי טהרן חשוב לה, מכונן בעיניה ויקר במיוחד ללבה; היא מלווה אותו והוא מלווה אותה, בארץ ובעולם, וכל פעם, מול קהלים חדשים, היא מגלה בו עוד דברים שלא ראתה לפני כן, ומרגישה שחייבים להעביר את הסיפור המופלא הלאה, לדורות שלא ידעו אותו.

הרצאות מבוקשות

ההרצאה פורשת את ההקשר ההיסטורי חברתי (מלחמת העולם, הקמת הצבא הפולני הגולה, איסור העלייה לארץ ועוד) של הסיפור ההרואי על עליית 800 ילדים יתומים מרוסיה דרך טהרן בעיצומה של מלחמת העולם השניה. ההרצאה משלבת רקע היסטורי עם אירועים שקרו במהלך יצירת הסרט וכן תיאור של המון מפגשים עם הקהל לאחר הצפיות בו וגם – איך משפיע הסרט ועד כמה הוא מסייע להנגיש את הסיפור הבלתי יאומן וקורע הלב על הניצולים הקטנים. 

שיחה כנה, משעשעת ולעיתים גם כואבת בין אמא לבת. יחסי אמהות ובנות, הורות יחידנית ואתגריה, אמהות בגיל מאוחר, סבתאות מודרנית ולמה לעזאזל אין דבר כזה הורות מושלמת?? דליה גוטמן, המפיקה המוכרת ובעלת הפודקאסט המצליח "באות בזמן", ילדה את בתה היחידה נועה בחורף 1980. שמונה חודשים בלבד אחרי מותו של אהובה ואבי ביתה, הסופר והמחזאי יעקב שבתאי, עימו ניהלה רומן ארוך מחוץ לנישואים התחלה מורכבת במיוחד למסע האמהות האישי שלה ומסע החיים של נועה. ארבעה עשורים לאחר מכן, נפגשות דליה ונועה (בימאית הסרט "אבא שלי, יעקב שבתאי") לשיחה פתוחה על הדרך שעשו יחד.

למה כדאי להזמין הרצאה של דליה גוטמן

בהרצאתה דליה כמפיקת הסרט  "המסע של ילדי טהרן"  מביאה את סיפור ההפקה המורכב של יצירת סרט תיעודי בלוויית סיפורים קולחים, שפה ישירה והומור.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,ספרות וסופרים

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אלופים למרות הכל,בתי ספר,השראה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,חנוכה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות,ראש השנה

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,צילום,קיימות ויזמות חברתית

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,ילדים ומשפחה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,השראה,חנוכה,יום האישה 2024,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים,השראה,חגים ומועדים,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - דליה גוטמן