חיים רמון מרצה

חיים רמון

חיים רמון - הרצאות
עברית

קורות חיים

חיים רמון כיהן כשר בכמה ממשלות, ובכלל זה שימש כשר הבריאות בממשלת רבין, כשר הפנים בממשלות פרס וברק, כשר בממשלת שרון השנייה וכמשנה לראש הממשלה אולמרט בשנים 2007 – 2009. הוא נחשב למקובל ולמשפיע על כל ראשי הממשלה שבתקופתם כיהן.
רמון נחשב לאבי הרפורמה בבריאות, שאותה ניווט כשר הבריאות ואחר כך כיו"ר ההסתדרות החדשה וכחבר הכנסת. היא עוגנה בחוק ביטוח בריאות ב-1995, פרי יוזמתו והנהגתו. בתקופה זאת הפכה מערכת הבריאות לפי פרמטרים בינלאומיים לאחת ממערכות הבריאות המפותחות והמתקדמות בעולם. למרבה הצער, מאז 1996 חל כרסום מתמיד במערכת הבריאות בישראל.
חיים רמון נחשב גם לאבי "המפץ הגדול", שהביא לשינוי הדרמטי במערכת הפוליטית ב-2005, ביוזמת ראש הממשלה שרון. מאבקו רב השנים למען הקמת גדר ההפרדה הביא לבניית הגדר, שהפכה להיות מרכיב בטחוני, אסטרטגי ומדיני בעל חשיבות רבה. מאז 1988 פעל לאימוץ רעיון ההפרדה החד-צדדית וליציאה חד-צדדית מרצועת עזה והיה מיוזמי ההינתקות ב-2005. כמשנה לראש הממשלה עסק רבות בערוץ החשאי המקביל של המו"מ עם הרשות הפלסטינית, בעיקר על יסוד יחסי האמון ההדדיים רבי השנים בינו לבין ראש הרשות אבו מאזן (מחמוד עבאס)

הרצאות מבוקשות

חוליי שיטת הממשל הנוכחית, מהי שיטת הממשל הרצויה והאפשרית, המנהל הציבורי כיום, חלוקת הסמכות והאחריות בין הפקידות הבכירה לממשלה ולשריה.

הסכם שלום או הסדר ביניים? הסכם או הסדר חד-צדדי? ההיסטוריה של מגעי ממשלת אולמרט עם הפלשתינים – הערוץ הישיר, הערוץ החשאי, מגעים עם פלשתינים – מבט  משקיף לאחור. מדיניות הביטחון של ישראל.

יחסי הגומלין בין שלוש הרשויות, מעמד בית המשפט העליון – והאם הכל שפיט? הרפורמה הדרושה במערכת המשפטית; על מעמד היועץ המשפטי, פיקוח ובקרה על הפרקליטים בשירות הציבורי.

"המפץ הגדול" והשינויים הפוליטיים בעשור האחרון; תמורות פוליטיות ואידיאולוגיות – עתיד המערכת המפלגתית.

למה כדאי להזמין הרצאה של חיים רמון

חיים רמון נחשב לאחד האנשים המשפיעים ביותר בישראל ובפוליטיקה הישראלית ב-25 השנים האחרונות.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

צבי יחזקאלי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - חיים רמון