ד"ר חיים שפירא הרצאות מרצה

ד"ר חיים שפירא הרצאות

ד"ר חיים שפירא - הרצאות
עברית

קורות חיים

ד"ר חיים שפירא, מומחה לחשיבה אסטרטגית ותורת המשחקים. ד"ר לגנטיקה מתמטית וד"ר להוראת מדעים, פסנתרן, בעל תחומי עניין בספרות, פילוסופיה ופסיכולוגיה. משמש פרופסור למנהל עסקים באוניברסיטה העירונית של ניו יורק. ראש תוכנית משפטים כלכלה ומרצה בכיר במכללה למנהל בחוגים לכלכלה, משפטים, מינהל עסקים, מדעי ההתנהגות ומדעי המחשב.

ד"ר שפירא נולד בווילנה ועלה לארץ בגיל 16 , הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה עיונית ותואר שני בסטטיסטיקה והסתברות מאוניברסיטת תל אביב.

ד"ר שפירא מרצה בכנסים מפורסמים רבים השייכים לחברות שונות וארגונים למיניהם. בין הכנסים בהם מרצה שפירא ניתן למנות הרצאות לקהל הרחב ולנוער שוחר מדע.
הרצאותיו של שפירא משלבות את האספקטים המתמטיים השונים וכן פרספקטיבה פילוסופית המבוססת על ספרים רבים. ההרצאות כוללות ציטוטים שנונים ומגוון נושאים המשתלבים זה בזה.
בין הרצאותיו ניתן למנות את "בעקבות אליס בארץ הפלאות", "הפילוסופיה שבספר "הנסיך הקטן", "אושר ותשוקה", "שבעת החטאים", "תורת המשחקים" ועוד.

ד"ר שפירא כותב ספרים רבים הנובעים מהרצאותיו. במסגרת האוניברסיטה המשודרת של גלי צה"ל פרסם שפירא את הספר "בעקבות אליס" אשר מפרש את עלילות אליס בארץ הפלאות.
כמו כן הוציא שפירא ספר אודות תורת המשחקים, ספר אשר התבסס על הרצאות שנתן.
ספרים נוספים אותם הוציא שפירא הינם "על הדברים החשובים באמת" – סדרת שלושה ספרים על משמעות החיים וכן את הספר "אינסוף – המסע שאינו נגמר", ספר שעיסוקו הוא מתמטיקה ונועד להנגיש את המתמטיקה לקהל הרחב.

את ספריו השונים מתבל שפירא בהומור ובבדיחות, באנקדוטות מעניינות ובקריקטורות של המאייר דני קרמן. זאת על מנת להפוך את הספרים ליותר נגישים לקהל הרחב ואת המתמטיקה לנעימה יותר לקוראים.

הרצאות מבוקשות

בהרצאה נבחן כיצד ניתן להשתמש בתובנות מתורת המשחקים בשימושים רבים ומגוונים החל מאסטרטגיות בבחירת בני הזוג ופרסי נובל הקשורים בכך, דרך ניהול משא-ומתן ועד לבניית מכרזים. נסקור את רעיונותיהם המרכזיים של שלושה חתני פרס נובל: ג'ון נאש, דניאל כהנמן וישראל אומן. ההרצאה היא אינטראקטיבית ,מלאת הומור, ואקטואלית בצורה יוצאת דופן למתרחש בחיינו היום

אחד השימושים המרתקים ביותר לתורת המשחקים ולתובנותיה הוא תחום העסקים, שבו כל ההחלטות והתוצאות תלויות הן בפעולות שאתה נוקט והן בפעולות של יתר הגורמים המעורבים. בהרצאה זו נעמוד על ההבדלים בין טקטיקה לאסטרטגיה, נצביע על הקשרים בין תורת המשחקים לעולם המניות, נלמד על סוגים שונים של מכרזים, ננתח ניהול משא ומתן ונכיר את עקרון ה-Parts ובעקבותיו אסטרטגיות עסקיות ודרכי התבוננות חדשות על עולם העסקים. (להרצאה זו מספר גרסאות – החל מהרצאה קצרה בת שעה ועד לגרסה מעמיקה של שלוש שעות)

על שבעה עקרונות בפילוסופיית החיים של פו הדוב. על האומץ להיות מי שאתה, על טוב לב וחוכמה, על הומור כנשק יום הדין בשדה הקרב של היום יום, על רגעי האושר באלבום הזיכרונות

בהרצאה זו נתמקד בטעיות אופיניות של כל מקבלי ההחלטות במגוון רחב של תחומים, החל מרופאים וכלכלנים ועד למצביעים ושופטים. ההרצאה תתבסס על מחקרים מדעיים עדכניים רבים שחלקם אף זכו בפרסי נובל

"האושר לא קיים, אך בכל זאת בוקר אחד אתה מתעורר ומגלה שהוא נעלם".
נסקור מחקרים פסיכולוגיים חדשניים וחשובים בנושא האושר ונדבר בין היתר על: תשוקה כבגידה באושר, בין אושר להנאה, אשליית ״אהיה מאושר כאשר…״, מחלת הקנאה, אשליית המיקוד, אפקט של המתנדב המאושר, על אושר אהבה וידידות.

מסע פילוסופי פואטי בעקבות ספרו של חיים שפירא ״אהבה זה כל הספר״:
על אהבה ותשוקה, על אכזבות ואושר עילאי, האנטומיה של הקנאה, טקסי חיזור ושבעה עקרונות לנישואין מושלמים.

על הדברים החשובים באמת. בשיחה זו נתמקד בספרו הפואטי של הסופר והטייס הצרפתי אנטואן סנט-אקזופרי אשר נולד בשנת 1900 ונעלם עם מטוסו ב- 31 ליולי 1944 בעת מילוי משימה כטייס קרב. נצא להרפתקה מופלאה יחד עם הנסיך הקטן ונשוחח על היבטים פילוסופים ופסיכולוגים בספר פואטי זה אשר דן בכל מה שחשוב באמת: פליאה, ידידות, אהבה וטבע האדם.

בסדנה זו נלמד טקטיקות, אסטרטגיות ודרכי התבוננות חדשות שנועדו לשפר את יכולת קבלת ההחלטות היומיומית, הן במישור הפרטי והן בעולם העסקי. מטרות:
• בניית הבנה עמוקה יותר של תהליכי קבלת החלטות תוך העמקת יכולות אנליטיות
• שיפור יכולת החשיבה האסטרטגית
• הקניית כלים העוזרים להימנע מטעויות אופייניות הנובעות ממודלים מנטליים שגויים
• תיקון חולשות וטעויות חשיבה

חלק ראשון- מושגי בסיס בתורת המשחקים שויי משקל של נאש, משחקים סימטריים, משחקי סכום אפס, אינפורמציה מלאה, משחקים חוזרים.
משחק השפן ואמנות ההליכה על הסף, איתותים ואיומים, משחקי מיקוח ומשחק כדורי הזהב. BATNA PARTS
טקטיקת ״שרפת כרטיסים״.
משא ומתן קואליציוני: האינדקס של בנזהאף וערכי שפלי.
פרדוקס הסחטן, משחק האולטימטום, משחק הדיקטטור, משחקי אמון.
חלק שני- אמנות משא ומתן – סדנה מעשית.

http://www.mako.co.il/culture-books-and-theatre/articles/Article-9910e4d92d5fd41006.htm?partner=tagit

למה כדאי להזמין הרצאה של ד"ר חיים שפירא

הרצאותיו של ד"ר חיים שפירא שזורות נושאים מרתקים מכל התחומים הקיימים. בין הנושאים אותם ניתן לפגוש בהרצאותיו של ד"ר שפירא נמצאים ספרות ופילוסופיה, ואף פסיכולוגיה וחברה.

שפירא זכה בתואר המרצה המבוקש בישראל, המעביר הרצאות מרתקות ושנונות המשלבות ידע נרחב, מקצועיות, הומור וחן. נבחר לאחד המרצים העסקיים המבוקשים ביותר על ידי החברות והארגונים בישראל, ע"י עיתון העסקים גלובס ומגזין דה מרקר".

חלק מהרצאותיו של שפירא משולבת אף נגינה בפסנתר.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - חיים שפירא הרצאות