טל ברייר בן מוחה מרצה

טל ברייר בן מוחה

טל ברייר בן מוחה - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

טל ברייר בן מוחה מייסדת ארגון מנהיגותה, אקטיביסטית, סופרת- מחברת ספר הילדות והילדים – " לביאת". העשייה המקצועית והאישית של ברייר מכוונת להגשים את מה שעבורה הוא ייעוד – פיתוח חברה עתידית, שוויונית ואיכותית יותר. ברייר מובילה בישראל את תחום חינוך מודע מגדר, דרך כתיבתה, הרצאותיה וסדנאותיה להורים ולנשות ואנשי חינוך גרמה ברייר לשינוי באלפי מוסדות חינוך ובתים בישראל.
ברייר ייסדה את ארגון- מנהיגותה- פיתוח מנהיגות מודעת מגדר , וכן את קבוצת הפייסבוק- ספרות שווה, הקבוצה שנבחרה על ידי פייסבוק העולמית לאחת מ – 13 הקבוצות המשמעותיות ביותר בישראל.
ברייר פיתחה את מדד מנהיגותה לספרות שווה, מדד שמקנה כלים פרקטיים לחשיפת מסרים מפלים בספרות ומבהיר כיצד נוצרו אצלינו ואצל ילדינו וילדותינו תבניות חשיבתיות מוטות . המדד מאפשר בחירה איתור ספרות שוויונית ועשייה חינוכית משנה מציאות ועתיד. בשל החדשנות והמובילות בעשייתה נבחרה כמרצת TEDX בשנת 2018, בשנת 2017 היתה מועמדת לפרס סלונה "נשים בחזית" בקטגורית חברה וחינוך וזכתה למקום הראשון בבחירת הקהל. מאמריה של ברייר מפורסמים בכתבי עת בארץ ובעולם. מרצה מבוקשת בארגונים עסקיים ובאקדמיה בארץ ובחו"ל, אם לשלוש בנות. בהכשרתה ברייר היא יועצת ארגונית, מתמחה במגדר וחינוך, ו-עו"ד.

 

הרצאות מבוקשות

אילו מסרים מגדריים עברו אלינו כילדות/ים? מה משמעות המסרים היום? אילו מסרים עוברים אל הילדות והילדים שלנו היום?. דרך סיפוריהם של בייגלה, הנסיכה שלבשה שקית נייר מעשה בחמישה בלונים ועוד, נלמד אודות המסרים המגדריים החבויים בספרות על הדרכים לזהות אותם ולעבוד איתם; נבין איך נגרום לכך שהבנים שלנו יוכלו ללבוש מה שהם רוצים, לשחק עם בובות ואיך לאפשר לבנות שלנו לשחק גם כדורגל; נקבל כלים לפעולה כמו: "חיסון המגדרי"; נכיר דרכים פרקטיות להשפיע על המערכות החינוכיות של הילדות והילדים שלנו; נכיר את "תרבות ה LIKE"  שמעודדת זהות, ונקבל כלים לעודד את הילדות והילדים שלנו למצוא את הייחוד שלהם ללכת אחרי הלב לסלול את השבילים שלהן ושלהם לייצר עולם מגוון ומאפשר ולראות בDIVERSITY ערך והזדמנות. ההרצאה חוויתית רצופה בסיפורים נוגעים ובדוגמאות מהילדות שלנו ומחיי היום יום כהורים

מי הן דמויות המופת עליהן לומדים ילדות וילדים? מה הם המסרים על קירות הגנים ובבתי הספר, ובשפת הדיבור שלנו המבוגרות והמבוגרים? אילו מרחבי משחק נפתחים או נסגרים לפני הבנות והבנים? איך החינוך בבית ובמוסדות החינוך מעתיק ומחזק את ההיררכיה החברתית ומה האלטרנטיבה? איך ספרות הילדות והילדים מחזקת סטראוטיפים וגם מבנה אותם בו זמנית ומה ניתן לעשות בהקשרים אלו? מהי ההזדמנות הייחודית שיש לנשות ואנשי חינוך להרחיב את קשת האפשרויות של הילדות, הילדים והחברה בהווה ובעתיד? ומהם הכלים הפרקטיים לפעולה.

הרצאה חווייתית ופרקטית שכוללת שפע סיפורים אמיתיים מרגשים ונוגעים מתוך גנים ובתי ספר . וסרטון קצר עם עדויות גננות הורים וילדים על השינוי הפרקטי שחוו.

איך מעשה בחמישה בלונים משקף אגנדה? ומה מקדם בייגלה? האם בכל הספרים יש אגנדה סמויה? מהם המסרים המפלים המסתתרים בין דפי ספרי הילדות והילדים. בהרצאה נחשף למדד מנהיגותה לספרות שווה – בחינת מודעות מגדרית וייצוג שוויוני (Diversity) בספרי ילדות וילדים. נסקור את ארבעת בסיסי המדד דרך דוגמאות מספרות ילדות וילדים שוויונית וספרות מפלה וממגדרת. נבין כיצד ניתן לזהות היבטים מפלים וסטראוטיפים בספרות גם בקריאה ראשונית או בעת בחירת ספר ומה מכלול האפשרויות העומדות בפנינו כאשר נאתר הטייה בתוך הספרות – תיווך, שינוי, יצירה, הקראה מקבילה, גניזה. "הרצאה שמשנה את כל הסיפור".

הרצאה המתבססת על סיפורה האישי של טל ברייר בן מוחה: על המאבק לשנות, על האיומים, המשברים, הקשיים, והנחישות לחשוף אג'נדות מפלות.
המאבק להכניס את נעמי איתן למכביה, לאפשר לנעמי אריה להשתתף בנבחרת בית הספר, הדרך לשכנע גופים מפלים להשקיע בחינוך מודע מגדר, החדרת נושא ספרות שווה למעוז ליבת הספרות הקלאסית ועוד….
איך לשנות חברה בלי לגרום לא-נשים מולך להקיא את המסר אלא לעכלו. מתי לדפוק על השולחן, להפגין, מתי לסגת נסיגה רגעית. איך להישאר אופטימית ונחושה ולהצליח להוביל שינוי חברתי בניצחונות קטנים-גדולים, משמעותיים ולאורך זמן.

 

איך בהשראת ספרי ילדות וילדים נפתח חוסן נפשי?
“סיפורים אף פעם אינם באמת מסתיימים. סיפורים אינם עוצרים בדף הראשון בדיוק כפי שאינם מתחילים בדף
האחרון”

בימים של מורכבות וקושי החלטתי לפנות אל החוכמה החבויה בספרי הילדות והילדים לפיתוח חוסן נפשי.
עלילות ספרותיות מפגישות את גיבורות וגיבורי הסיפורים עם קשיים ומורכבויות מסוגים שונים.
בהרצאה ריכזתי ספרים שווים ייחודיים המציגים דרכי ההתמודדות שיש בהן תובנות עמוקות וכלים לחיינו שלנו בכלל ולתקופה הנוכחית בפרט.

מי הגיבורה שמלמדת אותנו להתמודד עם פחד. איך היא גורמת לנו להבין שהפחד אינו אנחנו- שהוא נפרד מאיתנו ושאומץ אינו פעולה ללא פחד אלא פעולה עם ולמרות הפחד? ומי הגיבור שמלמד להתמודד עם חרדה, מה כדאי לעשות עם כעס, ואיזה ספר שואב אותנו אל תוך פילוספית הוואבי סאבי היפנית ומלמד אותנו על משבר דרך "קינצוגי"? איך נלמד להיות גמישים אל מול מציאות משתנה? איך לחץ יכול דווקא להועיל? ואיך ארנב אחד קטן מלמד אותנו על הצורך האנושי הכי גדול שלנו –כשהדברים מתפרקים?
הרצאה חוויתית מרתקת המפגישה אותנו עם עולם רך ומגן שיש בו חוכמה עתיקה וכלים פשוטים אך לא פשטניים ליום יום עבורינו ועבור הילדות והילדים. שילוב נדיר של אסקפיזם רלבנטי ומחזק.

 

למה כדאי להזמין הרצאה של טל ברייר בן מוחה

עם ניסיון של מאות גנים ומוסדות חינוך שהנחתה בדרך למודעות מגדרית ומפגש והנחייה של אלפי הורים שעוקבים אחר הרצאותיה, ספריה וקבוצות הפייסבוק שלה, טל ברייר בן מוחה היא הדמות המובילה את תחום חינוך מודע מגדר בישראל. השילוב בין העשייה האקטיביסטית שהיא עומדת בראשה, חדשנות יצירתה שמשנה את המציאות וכתיבת התאוריה והפרקטיקה להורות מודעת מגדר  יחד עם יכולת הרצאה נדירה בשלה נבחרה להופיע גם על במת TEDX היוקרתית, הופכים את המפגש איתה למפגש מלא בכלים פרקטיים לשינויים מיידים והשראה חוויתית.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - טל ברייר בן מוחה