טל בשן מרצה

טל בשן

טל בשן - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

טל בשן עיתונאית ועורכת בכירה, מרצה לתקשורת, מנחת ערבי ראיונות, בעלת טור אישי ברשת ב'. שימשה כתבת ועורכת בכירה במעריב 25 שנה וכשליחת מעריב בחוף המערבי של ארה"ב. לשעבר עורכת "במחנה" ומגזין "להיות הורים". כיום כתבת בכירה במגזין "סופהשבוע". מלווה את עולם התקשורת הכתובה ואת האירועים והאישים המרכזיים בישראל משנות השמונים ועד היום.

טל היא בתם של המראיין רפאל בשן והסופרת והמתרגמת רות בונדי, ומרצה מפרספקטיבה אישית ורב- דורית על העיתונות הישראלית ועל הדור השני לשואה.

הרצאות מבוקשות

הבת של רות לא העזה לשאול את מה שבתה, הנכדה של רות, שאלה את סבתה ישירות וכך גילתה סודות שהודחקו.
רות בונדי היא ניצולת שואה ששרדה את גטו טרייזנשטט ואת אושוויץ, עלתה ארצה, למדה עברית רק בגיל 24 והפכה ליוצרת מוכרת ומוערכת.
העיתונאית והעורכת, טל בשן, ביחד עם בתה השחקנית, כרמל נצר, ואמה, הסופרת והמתרגמת, רות בונדי, במפגש מרתק, בועט ומרגש על זיכרון השואה, וההבדלים בין הדורות ביחסם לשואה ולדור הניצולים.

סקירה היסטורית וחווייתית של מי שנולדה לזוג עיתונאים ידועים וכיהנה ככתבת ועורכת בכירה משך 25 שנה ב"מעריב"- על השינויים שעברו על העיתונות הישראלית בעשורים האחרונים עד למשבר האחרון ב"מעריב", בליווי אנקדוטות אישיות משעשעות ותובנות מעוררות מחשבה.

העיתונאית טל בשן, בתה של הסופרת והמתרגמת ניצולת השואה, רות בונדי, בשיחה וקטעי קריאה על מקומם של בני הדור השני לשואה בין דור ההורים, ההולך ונעלם, לדור הבנים- "הדור השלישי" (ולא מדובר בסמארטפונים).

דור ראשון, שני ושלישי- והרביעי בדרך? העיתונאית טל בשן, בתה של הסופרת ניצולת השואה, רות בונדי, מנהלת דיאלוג ארוך שנים על זכרון השואה עם אמה ועם בתה, השחקנית כרמל בשן- נצר. האם המסעות לפולין הם נכס- או נזק? מה מתסביכי הדור השני עבר לדור השלישי? כיצד ממשיכים את זיכרון השואה – והאם יש גם מקום להומור בכל זה? ערב של דיאלוג ומונולוגים בין אם ובתה- בצל הסבתא ניצולת השואה.

למה כדאי להזמין הרצאה של טל בשן

בשן מרצה מפרספקטיבה אישית ורב- דורית על העיתונות הישראלית ועל הדור השני לשואה.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - טל בשן