יואב גינאי מרצה

יואב גינאי

יואב גינאי - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

יואב גינאי הוא מהמראיינים, המגישים ואנשי התרבות הבולטים בישראל. תוכניותיו, לאורך עשרות בשנים ברדיו ובטלוויזיה, בהן "לגעת ברוח" בטלוויזיה ו"מה יהיה" ברדיו היו לאורך השנים במה לשחקנים, סופרים, זמרים יוצרים אמנים, במאים ואנשי אקדמיה בה סיפרו על עצמם ומקורות השראתם. מילות שיריו של גינאי בהם "דיווה" זוכה האירווזיון, "שלג בשרב", "חשבתי שיהיה רומנטי" ו"כל נדרי" (ללחנו האחרון של סשה ארגוב) מושרים ואהובים על ידי רבים. תוכניותיו וספריו בהם אנתולוגיה לשירי תל אביב, ואחרים הם מקור השראה לחוקרים ומהווים מצע ייחודי לתיעוד היצירה התרבותית, בעיקר הפופולארית בעשורים האחרונים.

הרצאות מבוקשות

יואב גינאי על מאחורי הקלעים של  תחרות האירווזיון

האירוויזיון שיתקיים השנה בפעם השלישית בישראל הוא ארוע התקשורת המוסיקלי הגדול בעולם. איש הרדיו, הטלוויזיה וחוקר התרבות יואב  שימש במשך שנים  רבות ראש המשלחת הישראלית לתחרות ושירו "דיווה"  גם זכה במקום הראשון באירוויזיון . בהרצאתו הוא יוצא למסע מוסיקלי  מרתק ב 62 שנותיה של התחרות מקליף ריצ'רד, דומיניקו מודוניו אן מרי דוד, ולהקת אבבא  ועד להקת כוורת שלמה ארצי, יזהר כנן, ריטה דנה אינטרנשיונל ונטע ברזילי . . על הבמה נחשפים הסיפורים הגדולים והקטנים לפני ומאחורי הקלעים הזמרים, המפיקים, הפוליטיקה  וגם המעריצים.

סיפורי מפגש מרתקים ומרגשים עם היוצרים הגדולים של ישראל בתוכנית הראיונות הוותיקה. בהם נתן יונתן, אהוד מנור, חיים חפר, עלי מוהר, אהובה עוזרי, חנה מרון, אורנה פורת, זהרירה חריפאי, עמוס קינן, יפה ירקוני ורבים אחרים.

הסיפורים הגדולים והקטנים מתחרות הזמר הטלוויזיונית הוותיקה והגדולה בעולם. מדוע התחרות כל כך פופולרית וגם מדוע אוהבים לשנוא אותה. הסיפורים המרתקים הדרמטיים והמצחיקים מאחורי הקלעים של האירוויזיון החוגג כבר 62 שנה.

הסיפורים והסודות הבלתי ידועים מאחורי שירים מוכרים מהארץ והעולם כמו: "אנחנו שנינו מאותו הכפר", "מחכים למשיח", "אין מוצא", "מלון קליפורניה", "המנון לאהבה", ועוד

למה כדאי להזמין הרצאה של יואב גינאי

יחודו של יואב גינאי הוא בהכרותו הרחבה והמעמיקה בתרבות הפופולארית של ישראל והעולם. בקיאותו בנושאים הקשורים בהיסטוריה של השידור הישראלי, בתולדות הזמר העברי לדורותיו, ובביוגרפיה של היוצרים הישראלים הגדולים היא מקור בלתי נדלה להרצאות מרתקות.

order lecture by - יואב גינאי