יוסי יהושוע מרצה

יוסי יהושוע

יוסי יהושוע - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

הכתב הצבאי של ידיעות אחרונות וחבר תוכנית הבוקר של קשת 12.
במהלך תפקידו השתתף בסיקור של האירועים הביטחוניים המשמעותיים ביותר בישראל בשני העשורים האחרונים, ביניהם ההתנתקות מרצועת עזה, מלחמת לבנון השנייה, מבצע עופרת יצוקה, מבצע עמוד ענן וצוק איתן, וזכה לראות ולהכיר מקרוב את האירועים הגדולים שהפכו לכותרות המחר.

הרצאות מבוקשות

הרצאתו של יוסי יהושוע הפרשי הצבאי של ידיעות אחרונות ו ynet תעסוק בשאלה האם צה״ל הוא עדיין צבא העם? למה רק כמחצית מבני הנוער מתגייסים לצה״ל ? מי משתמט ומאיזה סיבות? האם צה״ל צריך את החיילים החרדים? איך מתמודדים עם בריחת המוחות מהיחידות הטכנולוגיות לשוק הפרטי ולמה תושבי הפריפריה לא מגיעים ל 8200?
להרצאה זו נייחד פרק העוסק במשבר כוח האדם הטכנולוגי בצבא, מעבר היחידות הטכנולוגיות לדרום הארץ, בריחת המוחות מצה״ל לאזרחות בשנים האחרונות ואיזה מענה ניתן לספק.

יוסי יהושוע הפרשן הצבאי של ידיעות אחרונות ו ynet בסקירה על האיומים על מדינת ישראל מצפון ומדרום והאם ישראל מוכנה לקראת עימות רב זירתי.
בהרצאה נדבר על המלחמה הגלויה והחשאית המתנהלת בימים אלה בין ישראל לאיראן, האם ניצחנו במבצע ׳שומר החומות׳? ואיך תראה מלחמה בכמה חזיתות במקביל?
ההרצאה תמשך כשעה וכמו כן יינתן זמן לשאלות הקהל.

יוסי יהושוע, הכתב הצבאי של ידיעות אחרונות בהרצאה חדשה למתגייסים ולהוריהם. בהרצאה יוצגו כל הנתונים העדכניים והמגמות לשנים הבאות וינתן זמן לשאלות ותשובות. איך מתקבלים ל 8200, איזה מקצועות פתוחים לבנות, האם יש ירידה במוטיבציה לשירות קרבי, ואיך זה שרק מחצית מבני הנוער מתגייסים לצה״ל?. בהרצאה תינתן התשובה האם צה"ל הוא עדיין צבא העם? מי מתגייס ומי לא ומאיזה סיבות? כמה בנות לוחמות מתגייסות והאם צה"ל זקוק להן? ההרצאה תימשך כשעה וכמו כן ינתן זמן לשאלות הקהל. ניתן לקצר לבקשת המזמין.

סקירה על האיומים על מדינת ישראל מצפון ומדרום. מה באמת קרה בקרב בחאן יונס? כמה מנהרות נותרו לחמאס והאם צהל הוא עדיין צבא העם? ההרצאה תעסוק באיום המנהרות מרצועת עזה ואיך ישראל מסכלת אותן. כיצד מתכונן חמאס למלחמה? כיצד תראה המערכה הבאה בגבול הצפון מול חיזבאללה וסוריה? למה רק חצי עם מתגייס לצה״ל? מי משתמט ומאיזה סיבות? האם צה״ל צריך את החיילים החרדים? כמה בנות לוחמות מתגייסות ולאן ואיך מתמודדים עם בריחת המוחות מהיחידות הטכנולוגיות לשוק הפרטי. יהושוע סיקר את מלחמת לבנון השנייה, מבצע עופרת יצוקה, מבצע עמוד ענן ומבצע צוק איתן. בעת מבצע צוק איתן הצטרף יהושוע אל מח"ט גבעתי עופר וינטר בכניסה לאזור רפיח וליווה את הכוחות מהסיירת החטיבתית. המפגש עם הקצינים בחזית, ובעיקר בניה שראל והדר גולדין הותיר על יהושוע רושם עז. הוא צילם אותם וכתב עליהם בעיתון. יומיים אחר כך נהרגו בניה והדר.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - יוסי יהושוע