יעל דיין מרצה

יעל דיין

יעל דיין - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

חברת כנסת לשעבר, סגנית ראש עירית תל אביב וחברת מועצה לשעבר, סופרת ועיתונאית במשך 40 שנה וכמובן בת למשפחת דיין, משפחת האצולה של החברה והפוליטיקה הישראלית.  דיין היא עיתונאית וסופרת. משך חמישים שנות עיסוק בעיתונות, כתבה יעל דיין פובליציסטיקה לעיתונות זרה ומקומית. כמו כן כתבה שמונה ספרים (שישה רומנים) ביניהם "פנים חדשות במראה", "שני בנים למוות", "יומן סיני – 67" ו- "אבי, בתו".
בספטמבר 2014 פרסמה יעל ספר חדש,"מִנֶגֶד", בהוצאת "מודן". ספרה זה מדבר על החיים, על המוות, על אהבה ותשוקה, על עלומים זוהרים וזקנה, על שאיפות וכישלונות. היא נזכרת באביה, בימיו האחרונים של דב – בעלה, באחיה אסי דיין, מסכמת פרקי חיים מול אימה, ילדיה ונכדיה וחולמת על הים ועל דליה רביקוביץ. הווה ועבר, גוף ראשון וגוף שני, האישי והציבורי, גורל ובחירה – הכול נוגעים זה בזה, מתערבבים, וזולגים אל מחוץ להגדרות סגורות וכובלות.

דיין נולדה בשנת 1939 בנהלל להוריה רות ומשה דיין, שניהם ילידי ישראל. דיין למדה לתואר ראשון בחוג למדעי המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים וביולוגיה באוניברסיטה הפתוחה בתל אביב (ללא תואר אקדמי).

דיין כיהנה כחברת כנסת מטעם מפלגת העבודה במשך שלוש קדנציות החל משנת 1992. במהלך הקדנציה הראשונה שלה, בכנסת השלוש עשרה, יזמה דיין את הקמתה של וועדת הכנסת לקידום מעמד האישה וכיהנה כיו"ר הוועדה בקדנציה זו ובקדנציות העוקבות. בנוסף כיהנה דיין כיו"ר ועדת המשנה לזכויות הומוסקסואלים ולסביות ויו"ר ועדת המשנה לנושאי אלימות כלפי נשים. במהלך כהונתה בכנסת הייתה דיין חברת ועדת החוץ והביטחון ויו"ר ועדת משנה למנהל אזרחי וחברה בוועדת חוק, חוקה ומשפט.

כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה הובילה דיין את העיסוק הפרלמנטרי והציבורי בנושאי שוויון נשים בחברה ובמשפחה, במערכת הפוליטית, בצה"ל, במשק ובכלכלה. כחברת כנסת יזמה דיין והובילה שורת חוקים שהביאו לכדי עיגון עקרונות השוויון המגדרי וההגנה על נשים מפני אלימות ואפליה בספר החוקים של ישראל. בין החוקים המרכזיים שניתן למנות בהקשר זה: החוק לאיסור הטרדה מינית, חוק זכויות קורבנות עבירה, חוק שיווי זכויות האישה, חוק עונשי מינימום בעבירות מין ואלימות, חוק איסור הטרדה מאיימת ועוד.

נושאים נוספים שעמדו במרכז סדר יומה הפרלמנטרי של דיין הנם קידום וחיזוק תהליך השלום, קידום נושאי זכויות אדם ובכללן זכויות הומוסקסואלים ולסביות לטובתם פעלה באינטנסיביות, נושאי איכות הסביבה וזכויות בעלי חיים.

בשנת 2003 נבחרה דיין לראשות רשימת מרצ בבחירות המוניציפאליות בת"א-יפו. בראשותה של דיין הגיעה רשימת מרצ לייצוג מרשים ובמהלך השנים 2003-2008 כיהנה דיין כסגנית ראש העיר ת"א-יפו ואחראית לתיק הרווחה. בבחירות 2008 התמודדה דיין מטעם רשימת "תל אביב אחת" בראשות רון חולדאי, וכיהנה כיו"ר מועצת העיר ת"א-יפו עד 2013.

פעילויותיה החוץ פרלמנטריות של דיין כוללות חברות אקטיבית ב"שלום עכשיו", "בת שלום", "ארבע אמהות" ושדולת הנשים. על פעילויות אלו הוענק לדיין פרס ברונו קרייסקי לזכויות אדם (1991), פרס אולוף פאלמה לשלום (1998) כמו גם בחירתה לרשימת "100 הנשים המניעות את העולם" של המגזין (1995) express ולרשימת הנשים המעצבות מחדש מנהיגות ע"י ה- State of the World Forum.

הרצאות מבוקשות

4 דורות. סיפורה של מדינה בראי סיפורה של משפחה.

ספרות יפה או ספרות מגוייסת.

חקיקית חוקים, קידום נשים, הטרדות מיניות, מאבקת באלימות.

הבעייתיות והדילמות.

האמנם?

"מנגד" מדבר על החיים, על המוות, על אהבה ותשוקה, על עלומים זוהרים וזקנה,על שאיפות וכישלונות. היא נזכרת באביה, בימיו האחרונים של דב – בעלה, באחיה אסי דיין, מסכמת פרקי חיים מול אימה ילדיה ונכדיה וחולמת על הים ועל דליה רביקוביץ. הווה ועבר,גוף ראשון וגוף שני, האישי והציבורי, גורל ובחירה – הכול נוגעים זה בזה, מתערבבים, וזולגים אל מחוץ להגדרות סגורות וכובלות

למה כדאי להזמין הרצאה של יעל דיין

דיין מרצה רהוטה, מרתקת, מעניינת ומבוקשת מאד. בהרצאותיה באים לידי ביטוי נושאים משמעותיים ביותר כגון מעמד האישה וחקיקת חוקים בתחום, הסודות של משפחת דיין, הבעייתיות הנוצרת בין דת למדינה ועוד.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,צילום

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות ילדים ומשפחה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות על חזרה ללימודים ולבתי ספר,עבודת צוות

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - יעל דיין