יעקב בורק מרצה

יעקב בורק

יעקב בורק - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

יעקב בורק סופר ואיש עסקים מצליח. למי יש סיכוי טוב יותר להיות יזם מוצלח? האם נשים הן משקיעות טובות יותר מגברים? האם משתלם לתת אמון? מדוע בנים בכורים אינם אוהבים להסתכן? האם מיליונרים הם קודם קמצנים ואחר כך מיליונרים או להיפך? מה הקשר בין גובה החצאית שנשים לובשות וביצועי שוק המניות? ספרו "רעש" מעורר תגובות נלהבות! סיפרו המצליח "האם שימפנזים חושבים על פרישה" מציע שאלות מסקרנות ורבות כמותן תשובות מקוריות ומעוררות מחשבה וספרו החדש שיצא לאור בינואר 2011 "מדוע טייסי קמיקזה חובשים קסדות?" מדבר על הדחקה, חרטה ותקווה, ספר חכם, מרתק ומעורר מחשבה, שלוקח את הקורא לבחון מחדש את השקפת עולמו .

ב- 1975 הקים את חברת הייעוץ "יישום מערכות". ב-1985 עמד בראש כוח המשימה הכלכלי שיזם ראש הממשלה דאז, שמעון פרס, כדי לקדם את מעורבות אנשי העסקים היהודים בתפוצות בפעילות עסקית בארץ.
ב-1987 ייסד את חברת ההשקעות "אוורגרין" – מהחלוצות בתחום הון הסיכון בישראל. ב-2005 העביר עם שותפו עופר נאמן את ניהול החברה, המטפלת כיום בהשקעות טכנולוגיות בהיקף כולל של יותר משני מיליארד ש"ח, לידי שותפיהם הצעירים.
יעקב בורק, בעל תואר ראשון בהנדסה מהטכניון ובוגר קורס PMD של ביה"ס למינהל עסקים באוניברסיטת הרווארד, כיהן כיו"ר "מעלה", ארגון ללא מטרות רווח המקדם אחריות חברתית של עסקים. הוא בעל טור בירחון "דה מרקר", על נושאים שבין פסיכולוגיה לכלכלה.

על מה כל הרעש?
רעש הוא היסוד השכיח בעולמנו. הוא נמצא בכל מקום, החל במטרדים חיצוניים ובראשם התקשורת אך בעיקר בתוכנו פנימה בעקבות הצורך להשתייך והרצון להצליח. ההרצאה תצייד אתכם בכלים שימושיים לזיהוי טביעת אצבעותיו של הרעש בחיי היומיום ולהתמודדות איתו. החלק העוסק ברעשי הבריאות מבטיח תקווה לכל מי שנואש מהחיפוש אחר ידיו ורגליו בים הנתונים הרפואיים המאיים להטביע אותנו.
בורק כתב 3 ספרים: "האם שימפנזים חושבים על פרישה", "רעש" וסיפרו החדש "מדוע טייסי קמיקזה חובשים קסדות?" זוכה לביקורות ותגובות נפלאות.

הרצאות מבוקשות

הרצאה זאת עוסקת בקשר הרופף שבין עושר לאושר ובקשר המוצק מאד בין אי שוויוניות ובין העדר אושר, ברמה האישית וברמה הלאומית.
מוצע מודל פשוט להבנת מאגר ההון האנושי, הלכידות והאמון באוכלוסיה מסוימת כמקור לשוויוניות. המודל מתבסס על דימויו של אגם לצד כפר דייגים שהדגה בו מוגבלת ומתחקה אחר מי שדגים מעל המכסה שהוקצבה להם וכיצד מושפעים מכך האחרים.
נושא תרבות הצריכה מוצג לצד חברות בלתי אחראיות חברתית וגורמים נוספים אחרים כמדללי הדגה באגם.
לצד הפוגעים באגם, מפורטים כל מי שמחויבים לשמירת הדגה ברמה המאפשרת קיימות "מסדר שומרי האגם".
המסדר כולל משקיעים חברתיים, עמותות וחלק מהציבור. אלא שכל אלה פועלים בתנאי כשל שוק המוסבר בפירוט.

על השורשים האבולוציוניים העומדים מאחורי טעויות והטיות בקבלת ההחלטות שלנו, בהשקעות ובחיים. מדוע לא הסתגל מוחנו לדרישות החיים המודרניים והוא ממשיך לחפש איומים במקום בו הם אינם קיימים יותר? כיצד המערכת הרגשית שלנו מקדימה את זו הרציונאלית ומדוע אנו עיוורים להסתברות? כיצד נוצרת תאונת השקעה? על הקשר ההרסני שבין עודף מידע ועודף בטחון ועל כאב החרטה הבלתי נמנע.

ההרצאה תצייד אתכם בכלים שימושיים לזיהוי טביעת אצבעותיו של הרעש בחיי היומיום ולהתמודדות איתו.

על הקשר הרופף שבין עושר ואושר ברמה הלאומית וברמה האישית. כיצד ניתן להסביר כי למרות שרמת החיים במערב עלתה ב- 50 השנה האחרונות פי 3, רמת האושר הלאומי לא נשתנתה כלל? ובכלל, כיצד מודדים אושר? מה תפקיד התורשה ומהם הגורמים הפועלים לשחוק את אושרנו? ולבסוף, עשרת הכללים לתחזוק האושר ברמה האישית. עושר, אגב, אינו אחד מהם.

על המחקר המדעי המתקדם בנושא האמון. כיצד ניתן להסביר את העובדה כי למרות שהאמון הוא יסוד מרכזי בעשייה העסקית, משקף הפולקלור העממי חשדנות וחוסר אמון כלפי הזר? האם אנו נותנים אמון מתוך אלטרואיזם או שאנו מצפים לתמורה עתידית ממי שאנו נותנים בו אמון? ובכלל, האם אמון משתלם ברמה הלאומית וברמה האישית? התשובה לשאלות אלה ואחרות תודגם באופן אינטראקטיבי באמצעות משחק אמון במהלך ההרצאה.

תפקיד המשפחה בצמיחתו של היזם הפוטנציאלי. השפעת סדר הלידה על אופיים היזמי של אחים במשפחה ועל נכונותם ליטול סיכון ולפרוץ דרכים חדשות. מדוע אחים בכורים אינם מהמרים ומה היה רוצה היזם שיאמר בנאום ההספד עליו? על הקשרים המורכבים בין היזמים ואבותיהם. ולסיכום, 8 תכונות המשותפות לרב היזמים המוצלחים וכיצד לאתר אותן בראיון.

למה כדאי להזמין הרצאה של יעקב בורק

יעקב בורק משלב את ניסיונו כמשקיע מצליח בתובנות של מחקרי ההתנהגות המעודכנים כדי להבהיר כי איננו מושלמים כפי שרצינו לקוות וכי רק הבנה של חולשותינו האנושיות תאפשר לנו לממש את מטרותינו בחיים או בעבודה

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,ספרות וסופרים

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אלופים למרות הכל,בתי ספר,השראה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,חנוכה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות,ראש השנה

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,צילום,קיימות ויזמות חברתית

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,ילדים ומשפחה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,השראה,חנוכה,יום האישה 2024,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים,השראה,חגים ומועדים,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - יעקב בורק